Атестацію робочих місць не проводили: чи можна надати додаткову відпустку

850

Запитання

Атестацію робочих місць за умовами праці в установі проводили у квітні 2012 року. Чи можна працівникам надавати щорічні додаткові відпустки за роботу зі шкідливими умовами праці у 2020 році, якщо умови праці в установі за вісім років не змінилися?

Відповідь

Ні, не можна. Пояснимо чому.

Шорічну додаткову відпустку за роботу зі шкідливими і важкими умовами праці надають працівникам, зайнятим на роботах, пов’язаних із негативним впливом на здоров’я шкідливих виробничих факторів, за Списком виробництв, робіт, цехів, професій і посад, зайнятість працівників у яких дає право на щорічні додаткові відпустки за роботу зі шкідливими і важкими умовами праці, затвердженим постановою КМУ від 17.11.1997 № 1290.

Конкретну тривалість такої відпустки встановлюють колективним чи трудовим договором залежно від результатів атестації робочих місць за умовами праці та часу зайнятості працівника в цих умовах. Ураховують показники та критерії умов праці, за якими надаватимуть щорічні додаткові відпустки працівникам, зайнятим на роботах, пов’язаних із негативним впливом на здоров’я шкідливих виробничих факторів, затверджені наказом Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства праці та соціальної політики України від 31.12.1997 № 383/55.

Атестацію робочих місць проводять у строки, передбачені колективним договором, але не рідше ніж 1 раз на 5 років (п. 4 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою КМУ від 01.08.1992 № 442).

У нашій ситуації останню атестацію робочих місць в установі проводили у квітні 2012 року, отже, строк дії атестації уже минув. Оскільки право на щорічну додаткову відпустку за роботу зі шкідливими і важкими умовами праці треба підтверджувати за результатами атестації робочих місць, після закінчення цього строку працівники не мають права на таку відпустку.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Штраф за неоформленого працівника: вбережіть себе

Перевірки Держпраці та острахи бухгалтера та керівника в першу чергу пов’язані зі значними фінансовими штрафами. І навіть якщо все ніби гаразд і неоформлених працівників в установі немає, – ризик заробити штраф за неоформлення трудових відносин за наявності цивільно-правових договорів існує. Які вони штрафи нинішні?
27439

Відпустка особі з інвалідністю: особливості

Говорімо про відпустки особам з інвалідністю. Якими правами можуть скористатися працівники, коли доступна додаткова відпустка особам з інвалідністю та як компенсувати дні відпустки особам з інвалідністю – у відповідях експерта
29020

Наказ про надання матеріальної допомоги: як заповнити правильно

Перед тим як надати працівникові матеріальну допомогу, необхідно оформити відповідні документи, зокрема, наказ про надання матеріальної допомоги. Дізнайтеся, як правильно заповнити наказ про надання матеріальної допомоги: на оздоровлення, у зв’язку з сімейними обставинами, на лікування, на оздоровлення дітей, на поховання
149343

Оплата надурочних при остаточному розрахунку

Оплата надурочних при звільнені потребує розрахування середньомісячних годин та годинної ставки. Експерт підкаже як розрахувати середньомісячну кількість годин за обліковий період та годинну ставку для оплати надурочних
14398