Атестацію робочих місць не проводили: чи можна надати додаткову відпустку

562

Запитання

Атестацію робочих місць за умовами праці в установі проводили у квітні 2012 року. Чи можна працівникам надавати щорічні додаткові відпустки за роботу зі шкідливими умовами праці у 2020 році, якщо умови праці в установі за вісім років не змінилися?

Відповідь

Ні, не можна. Пояснимо чому.

Шорічну додаткову відпустку за роботу зі шкідливими і важкими умовами праці надають працівникам, зайнятим на роботах, пов’язаних із негативним впливом на здоров’я шкідливих виробничих факторів, за Списком виробництв, робіт, цехів, професій і посад, зайнятість працівників у яких дає право на щорічні додаткові відпустки за роботу зі шкідливими і важкими умовами праці, затвердженим постановою КМУ від 17.11.1997 № 1290.

Конкретну тривалість такої відпустки встановлюють колективним чи трудовим договором залежно від результатів атестації робочих місць за умовами праці та часу зайнятості працівника в цих умовах. Ураховують показники та критерії умов праці, за якими надаватимуть щорічні додаткові відпустки працівникам, зайнятим на роботах, пов’язаних із негативним впливом на здоров’я шкідливих виробничих факторів, затверджені наказом Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства праці та соціальної політики України від 31.12.1997 № 383/55.

Атестацію робочих місць проводять у строки, передбачені колективним договором, але не рідше ніж 1 раз на 5 років (п. 4 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою КМУ від 01.08.1992 № 442).

У нашій ситуації останню атестацію робочих місць в установі проводили у квітні 2012 року, отже, строк дії атестації уже минув. Оскільки право на щорічну додаткову відпустку за роботу зі шкідливими і важкими умовами праці треба підтверджувати за результатами атестації робочих місць, після закінчення цього строку працівники не мають права на таку відпустку.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою