Студент поєднує роботу з денним навчанням: я оплатити

751

Запитання

Керівник установи прийняв на роботу студента, який навчається у вищому навчальному закладі на денній формі. Чи потрібно оформляти з ним трудовий договір на умовах сумісництва та як оплачувати роботу студента?

Відповідь

Оформляти зі студентом трудовий договір на умовах сумісництва не потрібно. Це буде його основне місце роботи, звісно, якщо він не працює ще десь.

Трудовий договір — це угода між працівником і роботодавцем, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, і виконувати внутрішній трудовий розпорядок (ст. 21 КЗпП). А роботодавець зобов’язується виплачувати працівникові заробітну плату, забезпечувати умови праці, необхідні, щоб він виконував роботу, яку передбачають законодавство про працю, колективний договір і угода сторін.

Якщо керівник установи прийме на роботу працівника, який поєднуватиме роботу і навчання на денній формі, та якщо для нього ця робота буде єдиним місцем роботи за трудовим договором, підстав оформляти з ним трудові відносини на умовах сумісництва немає.

Єдине, що потрібно зробити студенту, реально оцінити свої можливості працювати у робочий час, який визначає трудовий договір. Нагадаємо, що за згодою між працівником і роботодавцем, як під час прийому на роботу так і надалі, можна встановлювати неповний робочий день або неповний робочий тиждень (ст. 56 КЗпП).

Законодавство про працю не містить обмежень щодо тривалості робочого часу, який визначають статті 50 і 51 КЗпП для осіб, що поєднують роботу та навчання у вищому навчальному закладі на денній формі.

Тобто ніщо не примушує приймати на роботу такого працівника на умовах неповного робочого часу — усе залежить лише від його можливостей поєднувати роботу та навчання. Якщо студент працюватиме в умовах неповного робочого часу, заробітну плату йому нараховуйте за фактично відпрацьований час.

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14178

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9847

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
12978