Студент поєднує роботу з денним навчанням: я оплатити

579

Запитання

Керівник установи прийняв на роботу студента, який навчається у вищому навчальному закладі на денній формі. Чи потрібно оформляти з ним трудовий договір на умовах сумісництва та як оплачувати роботу студента?

Відповідь

Оформляти зі студентом трудовий договір на умовах сумісництва не потрібно. Це буде його основне місце роботи, звісно, якщо він не працює ще десь.

Трудовий договір — це угода між працівником і роботодавцем, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, і виконувати внутрішній трудовий розпорядок (ст. 21 КЗпП). А роботодавець зобов’язується виплачувати працівникові заробітну плату, забезпечувати умови праці, необхідні, щоб він виконував роботу, яку передбачають законодавство про працю, колективний договір і угода сторін.

Якщо керівник установи прийме на роботу працівника, який поєднуватиме роботу і навчання на денній формі, та якщо для нього ця робота буде єдиним місцем роботи за трудовим договором, підстав оформляти з ним трудові відносини на умовах сумісництва немає.

Єдине, що потрібно зробити студенту, реально оцінити свої можливості працювати у робочий час, який визначає трудовий договір. Нагадаємо, що за згодою між працівником і роботодавцем, як під час прийому на роботу так і надалі, можна встановлювати неповний робочий день або неповний робочий тиждень (ст. 56 КЗпП).

Законодавство про працю не містить обмежень щодо тривалості робочого часу, який визначають статті 50 і 51 КЗпП для осіб, що поєднують роботу та навчання у вищому навчальному закладі на денній формі.

Тобто ніщо не примушує приймати на роботу такого працівника на умовах неповного робочого часу — усе залежить лише від його можливостей поєднувати роботу та навчання. Якщо студент працюватиме в умовах неповного робочого часу, заробітну плату йому нараховуйте за фактично відпрацьований час.

відпустка на дітей заява

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Строковий трудовий договір для працівника – зразок

Щоб замінити тимчасово переведеного або відстороненого працівника, а також вчасно регулювати кількість працівників в установі залежно від обсягу надаваних послуг роботодавець може приймати працівника на роботу за строковим трудовим договором (або контрактом).
74390

Довідка про трудовий та страховий стаж

Отримати довідку ПФУ про трудовий та страховий стаж можуть і працівник, і роботодавець. Розкажемо, як це зробити онлайн, як рахувати стаж за цією довідкою.
21829

Доповідна записка – бланк та зразок

✔️Доповідна записка – це документ, який інформує керівника вищого рівня щодо ситуації, яка склалася, певні події, результати роботи. Як скласти доповідну записку? Які є вимоги щодо її змісту? Наведемо зразки для різних робочих ситуацій.
93769

Довідка ОК-5 для підтвердження страхового стажу

Якщо працівник працює менше року чи шести місяців і захворів, бухгалтеру аби правильно нарахувати допомогу по тимчасовій непрацездатності чи допомогу по вагітності та пологах потрібно знати страховий стаж працівника. Розглянемо чим потрібно підтверджувати страховий стаж та чи потрібно вимагати від працівника довідку за формою № ОК-5.
35404