Студент поєднує роботу з денним навчанням: я оплатити

945

Запитання

Керівник установи прийняв на роботу студента, який навчається у вищому навчальному закладі на денній формі. Чи потрібно оформляти з ним трудовий договір на умовах сумісництва та як оплачувати роботу студента?

Відповідь

Оформляти зі студентом трудовий договір на умовах сумісництва не потрібно. Це буде його основне місце роботи, звісно, якщо він не працює ще десь.

Трудовий договір — це угода між працівником і роботодавцем, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, і виконувати внутрішній трудовий розпорядок (ст. 21 КЗпП). А роботодавець зобов’язується виплачувати працівникові заробітну плату, забезпечувати умови праці, необхідні, щоб він виконував роботу, яку передбачають законодавство про працю, колективний договір і угода сторін.

Якщо керівник установи прийме на роботу працівника, який поєднуватиме роботу і навчання на денній формі, та якщо для нього ця робота буде єдиним місцем роботи за трудовим договором, підстав оформляти з ним трудові відносини на умовах сумісництва немає.

Єдине, що потрібно зробити студенту, реально оцінити свої можливості працювати у робочий час, який визначає трудовий договір. Нагадаємо, що за згодою між працівником і роботодавцем, як під час прийому на роботу так і надалі, можна встановлювати неповний робочий день або неповний робочий тиждень (ст. 56 КЗпП).

Законодавство про працю не містить обмежень щодо тривалості робочого часу, який визначають статті 50 і 51 КЗпП для осіб, що поєднують роботу та навчання у вищому навчальному закладі на денній формі.

Тобто ніщо не примушує приймати на роботу такого працівника на умовах неповного робочого часу — усе залежить лише від його можливостей поєднувати роботу та навчання. Якщо студент працюватиме в умовах неповного робочого часу, заробітну плату йому нараховуйте за фактично відпрацьований час.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Щорічні додаткові відпустки 2025: правила й приклади для бюджетників

Окрім основної відпустки чимало бюджетників мають додаткові відпустки. Одна з них — щорічна додаткова відпустка, наприклад за вислугу років. У статті говоримо, як надавати такі відпустки, чим щорічні додаткові відпустки відрізняються від щорічних основних відпусток та інших додаткових відпусток. У пригоді стануть і приклади — беріть у роботу і нехай працюється легше!
59023

Відпустка без збереження заробітної плати: порядок, тривалість і приклади

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати — єдиний вихід як для працівника, так і для роботодавця. У консультації розглянемо, кому надають таку відпустку під час воєнного стану, яка її максимальна тривалість та як усе це оформити.
129165

Як перевести держслужбовця з РДА в орган місцевого самоврядування

Держслужбовців можуть переводити з районних держадміністрацій до органів місцевого самоврядування. У статті розберемо порядок переведення, як оформити контракт, що писати в трудовій книжці та як діяти з рангом держслужбовця
8034

Копія наказу про звільнення: коли і як видавати у 2025 році

Звільняєте працівника — видайте копію наказу про звільнення. У статті з’ясуємо, як правильно її оформити, хто відповідальний за підпис, які обов’язкові реквізити має містити документ, коли і кому його вручати. Скачайте зразок копії наказу і застосуйте в роботі
86763

Відпустка по догляду за дитиною до 3 і 6 років: зразки документів та поради

Хто має право на відпустку по догляду за дитиною, як оформити її без помилок та коли роботодавець зобов’язаний її надати? У статті — порядок оформлення, п’ять зразків документів, звітність з ЄСВ, нарахування стажу та правила повернення з такої відпустки.
138210