Студент поєднує роботу з денним навчанням: я оплатити

902

Запитання

Керівник установи прийняв на роботу студента, який навчається у вищому навчальному закладі на денній формі. Чи потрібно оформляти з ним трудовий договір на умовах сумісництва та як оплачувати роботу студента?

Відповідь

Оформляти зі студентом трудовий договір на умовах сумісництва не потрібно. Це буде його основне місце роботи, звісно, якщо він не працює ще десь.

Трудовий договір — це угода між працівником і роботодавцем, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, і виконувати внутрішній трудовий розпорядок (ст. 21 КЗпП). А роботодавець зобов’язується виплачувати працівникові заробітну плату, забезпечувати умови праці, необхідні, щоб він виконував роботу, яку передбачають законодавство про працю, колективний договір і угода сторін.

Якщо керівник установи прийме на роботу працівника, який поєднуватиме роботу і навчання на денній формі, та якщо для нього ця робота буде єдиним місцем роботи за трудовим договором, підстав оформляти з ним трудові відносини на умовах сумісництва немає.

Єдине, що потрібно зробити студенту, реально оцінити свої можливості працювати у робочий час, який визначає трудовий договір. Нагадаємо, що за згодою між працівником і роботодавцем, як під час прийому на роботу так і надалі, можна встановлювати неповний робочий день або неповний робочий тиждень (ст. 56 КЗпП).

Законодавство про працю не містить обмежень щодо тривалості робочого часу, який визначають статті 50 і 51 КЗпП для осіб, що поєднують роботу та навчання у вищому навчальному закладі на денній формі.

Тобто ніщо не примушує приймати на роботу такого працівника на умовах неповного робочого часу — усе залежить лише від його можливостей поєднувати роботу та навчання. Якщо студент працюватиме в умовах неповного робочого часу, заробітну плату йому нараховуйте за фактично відпрацьований час.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Штраф за неоформленого працівника: вбережіть себе

Перевірки Держпраці та острахи бухгалтера та керівника в першу чергу пов’язані зі значними фінансовими штрафами. І навіть якщо все ніби гаразд і неоформлених працівників в установі немає, – ризик заробити штраф за неоформлення трудових відносин за наявності цивільно-правових договорів існує. Які вони штрафи нинішні?
27439

Відпустка особі з інвалідністю: особливості

Говорімо про відпустки особам з інвалідністю. Якими правами можуть скористатися працівники, коли доступна додаткова відпустка особам з інвалідністю та як компенсувати дні відпустки особам з інвалідністю – у відповідях експерта
29020

Наказ про надання матеріальної допомоги: як заповнити правильно

Перед тим як надати працівникові матеріальну допомогу, необхідно оформити відповідні документи, зокрема, наказ про надання матеріальної допомоги. Дізнайтеся, як правильно заповнити наказ про надання матеріальної допомоги: на оздоровлення, у зв’язку з сімейними обставинами, на лікування, на оздоровлення дітей, на поховання
149343

Оплата надурочних при остаточному розрахунку

Оплата надурочних при звільнені потребує розрахування середньомісячних годин та годинної ставки. Експерт підкаже як розрахувати середньомісячну кількість годин за обліковий період та годинну ставку для оплати надурочних
14398