Студент поєднує роботу з денним навчанням: я оплатити

779

Запитання

Керівник установи прийняв на роботу студента, який навчається у вищому навчальному закладі на денній формі. Чи потрібно оформляти з ним трудовий договір на умовах сумісництва та як оплачувати роботу студента?

Відповідь

Оформляти зі студентом трудовий договір на умовах сумісництва не потрібно. Це буде його основне місце роботи, звісно, якщо він не працює ще десь.

Трудовий договір — це угода між працівником і роботодавцем, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, і виконувати внутрішній трудовий розпорядок (ст. 21 КЗпП). А роботодавець зобов’язується виплачувати працівникові заробітну плату, забезпечувати умови праці, необхідні, щоб він виконував роботу, яку передбачають законодавство про працю, колективний договір і угода сторін.

Якщо керівник установи прийме на роботу працівника, який поєднуватиме роботу і навчання на денній формі, та якщо для нього ця робота буде єдиним місцем роботи за трудовим договором, підстав оформляти з ним трудові відносини на умовах сумісництва немає.

Єдине, що потрібно зробити студенту, реально оцінити свої можливості працювати у робочий час, який визначає трудовий договір. Нагадаємо, що за згодою між працівником і роботодавцем, як під час прийому на роботу так і надалі, можна встановлювати неповний робочий день або неповний робочий тиждень (ст. 56 КЗпП).

Законодавство про працю не містить обмежень щодо тривалості робочого часу, який визначають статті 50 і 51 КЗпП для осіб, що поєднують роботу та навчання у вищому навчальному закладі на денній формі.

Тобто ніщо не примушує приймати на роботу такого працівника на умовах неповного робочого часу — усе залежить лише від його можливостей поєднувати роботу та навчання. Якщо студент працюватиме в умовах неповного робочого часу, заробітну плату йому нараховуйте за фактично відпрацьований час.

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. У статті - готові зразки наказів про відрядження або про його припинення.
167367

Щорічні додаткові відпустки 2025

Окрім основної відпустки чимало бюджетників мають додаткові відпустки. Одним з різновидом таких відпусток є щорічні додаткові відпустки, наприклад за вислугу років. Які правила їхнього надання, чим щорічні додаткові відпустки відрізняються від щорічних основних відпусток та інших додаткових відпусток – у цьому огляді
49127

Порядок відкликання з відпустки

Про відкликання з відпустки у військовий час поговоримо у статті. З’ясуємо, коли допускається відкликання працівника з щорічної відпустки, який порядок відкликання з відпустки та які документи необхідні для цього процесу.
62321

Колективний договір: як укласти без помилок

Коли доцільно укладати колективний договір? На що звертають увагу ревізори, коли перевіряють його? Яких помилок найчастіше припускаються установи, коли укладають колективні договори? На ці та інші гострі запитання отримаєте відповіді у статті
31451