Чи можна скоротити тривалість робочого часу лікарям перед святковим днем

588

Запитання

Як правильно дотримати вимогу про скорочену тривалість роботи напередодні святкових та неробочих днів: установлювати для всіх працівників медичного закладу чи лише для тих, хто працює за 40-годинним робочим тижнем?

Відповідь

Нормальна тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень (ч. 1 ст. 50 КЗпП). Напередодні святкових і неробочих днів тривалість роботи працівників скорочують на одну годину як за п’ятиденного, так і за шестиденного робочого тижня (ст. 53 КЗпП).

Утім, ця норма має виняток — вона не поширюється на працівників, зазначених у статті 51 КЗпП.

Звернімося до цієї статті, аби зрозуміти, кого мають на увазі законодавці. Скорочену тривалість робочого часу законодавці встановлюють для:

  • працівників віком від 16 до 18 років — 36 год. на тиждень;
  • осіб віком від 15 до 16 років (учнів віком від 14 до 15 років, які працюють у період канікул) — 24 год. на тиждень;
  • працівників, зайнятих на роботах зі шкідливими умовами праці, — не більш як 36 год. на тиждень;
  • окремих категорій працівників (учителів, лікарів та інших).

Отже, з огляду на те, що для лікарів встановлена скорочена тривалість робочого часу за статтею 51 КЗпП, норму про скорочення тривалості їхньої роботи напередодні святкових і неробочих днів, тобто вимогу статті 53 КЗпП, до них не застосовують. А от тривалість роботи напередодні святкових і неробочих днів для решти працівників лікарні, які працюють за 40-годинним робочим тижнем, керівник лікарні має скоротити на одну годину.

Чи можна скоротити тривалість робочого часу лікарям перед святковим днем
Людмила Кравченко,керівник експертної групи Експертус Головбух
Перевірте, чи правильно ви оплачуєте працівникам роботу у святкові і вихідні дні

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Хто може виконувати обов’язки головного бухгалтера на час його відсутності

Головний бухгалтер установи — посадова особа, керівник структурного підрозділу — бухгалтерської служби. Він має право другого підпису. Тож відсутність цієї особи, навіть тимчасова (через відпустку, хворобу чи звільнення), може паралізувати установу. Аби цього не сталось, керівник установи має дбати про свого бухгалтера та знати коли та хто може виконувати обов’язки головного бухгалтера на період його відсутності. Хто може замінити головбуха та як це оформити — розповідаємо у статті
22526

Щорічні додаткові відпустки 2025: правила й приклади для бюджетників

Окрім основної відпустки чимало бюджетників мають додаткові відпустки. Одна з них — щорічна додаткова відпустка, наприклад за вислугу років. У статті говоримо, як надавати такі відпустки, чим щорічні додаткові відпустки відрізняються від щорічних основних відпусток та інших додаткових відпусток. У пригоді стануть і приклади — беріть у роботу і нехай працюється легше!
59621

Відпустка без збереження заробітної плати: порядок, тривалість і приклади

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати — єдиний вихід як для працівника, так і для роботодавця. У консультації розглянемо, кому надають таку відпустку під час воєнного стану, яка її максимальна тривалість та як усе це оформити.
130910

Як перевести держслужбовця з РДА в орган місцевого самоврядування

Держслужбовців можуть переводити з районних держадміністрацій до органів місцевого самоврядування. У статті розберемо порядок переведення, як оформити контракт, що писати в трудовій книжці та як діяти з рангом держслужбовця
8107

Копія наказу про звільнення: коли і як видавати у 2025 році

Звільняєте працівника — видайте копію наказу про звільнення. У статті з’ясуємо, як правильно її оформити, хто відповідальний за підпис, які обов’язкові реквізити має містити документ, коли і кому його вручати. Скачайте зразок копії наказу і застосуйте в роботі
87073