Чи можна скоротити тривалість робочого часу лікарям перед святковим днем

548

Запитання

Як правильно дотримати вимогу про скорочену тривалість роботи напередодні святкових та неробочих днів: установлювати для всіх працівників медичного закладу чи лише для тих, хто працює за 40-годинним робочим тижнем?

Відповідь

Нормальна тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень (ч. 1 ст. 50 КЗпП). Напередодні святкових і неробочих днів тривалість роботи працівників скорочують на одну годину як за п’ятиденного, так і за шестиденного робочого тижня (ст. 53 КЗпП).

Утім, ця норма має виняток — вона не поширюється на працівників, зазначених у статті 51 КЗпП.

Звернімося до цієї статті, аби зрозуміти, кого мають на увазі законодавці. Скорочену тривалість робочого часу законодавці встановлюють для:

  • працівників віком від 16 до 18 років — 36 год. на тиждень;
  • осіб віком від 15 до 16 років (учнів віком від 14 до 15 років, які працюють у період канікул) — 24 год. на тиждень;
  • працівників, зайнятих на роботах зі шкідливими умовами праці, — не більш як 36 год. на тиждень;
  • окремих категорій працівників (учителів, лікарів та інших).

Отже, з огляду на те, що для лікарів встановлена скорочена тривалість робочого часу за статтею 51 КЗпП, норму про скорочення тривалості їхньої роботи напередодні святкових і неробочих днів, тобто вимогу статті 53 КЗпП, до них не застосовують. А от тривалість роботи напередодні святкових і неробочих днів для решти працівників лікарні, які працюють за 40-годинним робочим тижнем, керівник лікарні має скоротити на одну годину.

Чи можна скоротити тривалість робочого часу лікарям перед святковим днем
Людмила Кравченко,керівник експертної групи Експертус Головбух
Перевірте, чи правильно ви оплачуєте працівникам роботу у святкові і вихідні дні

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Штраф за неоформленого працівника: вбережіть себе

Перевірки Держпраці та острахи бухгалтера та керівника в першу чергу пов’язані зі значними фінансовими штрафами. І навіть якщо все ніби гаразд і неоформлених працівників в установі немає, – ризик заробити штраф за неоформлення трудових відносин за наявності цивільно-правових договорів існує. Які вони штрафи нинішні?
27361

Відпустка особі з інвалідністю: особливості

Говорімо про відпустки особам з інвалідністю. Якими правами можуть скористатися працівники, коли доступна додаткова відпустка особам з інвалідністю та як компенсувати дні відпустки особам з інвалідністю – у відповідях експерта
28962

Наказ про надання матеріальної допомоги: як заповнити правильно

Перед тим як надати працівникові матеріальну допомогу, необхідно оформити відповідні документи, зокрема, наказ про надання матеріальної допомоги. Дізнайтеся, як правильно заповнити наказ про надання матеріальної допомоги: на оздоровлення, у зв’язку з сімейними обставинами, на лікування, на оздоровлення дітей, на поховання
149254

Оплата надурочних при остаточному розрахунку

Оплата надурочних при звільнені потребує розрахування середньомісячних годин та годинної ставки. Експерт підкаже як розрахувати середньомісячну кількість годин за обліковий період та годинну ставку для оплати надурочних
14354