Чи можна скоротити тривалість робочого часу лікарям перед святковим днем

422

Запитання

Як правильно дотримати вимогу про скорочену тривалість роботи напередодні святкових та неробочих днів: установлювати для всіх працівників медичного закладу чи лише для тих, хто працює за 40-годинним робочим тижнем?

Відповідь

Нормальна тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень (ч. 1 ст. 50 КЗпП). Напередодні святкових і неробочих днів тривалість роботи працівників скорочують на одну годину як за п’ятиденного, так і за шестиденного робочого тижня (ст. 53 КЗпП).

Утім, ця норма має виняток — вона не поширюється на працівників, зазначених у статті 51 КЗпП.

Звернімося до цієї статті, аби зрозуміти, кого мають на увазі законодавці. Скорочену тривалість робочого часу законодавці встановлюють для:

  • працівників віком від 16 до 18 років — 36 год. на тиждень;
  • осіб віком від 15 до 16 років (учнів віком від 14 до 15 років, які працюють у період канікул) — 24 год. на тиждень;
  • працівників, зайнятих на роботах зі шкідливими умовами праці, — не більш як 36 год. на тиждень;
  • окремих категорій працівників (учителів, лікарів та інших).

Отже, з огляду на те, що для лікарів встановлена скорочена тривалість робочого часу за статтею 51 КЗпП, норму про скорочення тривалості їхньої роботи напередодні святкових і неробочих днів, тобто вимогу статті 53 КЗпП, до них не застосовують. А от тривалість роботи напередодні святкових і неробочих днів для решти працівників лікарні, які працюють за 40-годинним робочим тижнем, керівник лікарні має скоротити на одну годину.

Чи можна скоротити тривалість робочого часу лікарям перед святковим днем
Людмила Кравченко,керівник експертної групи Експертус Головбух
Перевірте, чи правильно ви оплачуєте працівникам роботу у святкові і вихідні дні

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14270

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9895

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
13015