Чи можна скоротити тривалість робочого часу лікарям перед святковим днем

305

Запитання

Як правильно дотримати вимогу про скорочену тривалість роботи напередодні святкових та неробочих днів: установлювати для всіх працівників медичного закладу чи лише для тих, хто працює за 40-годинним робочим тижнем?

Відповідь

Нормальна тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень (ч. 1 ст. 50 КЗпП). Напередодні святкових і неробочих днів тривалість роботи працівників скорочують на одну годину як за п’ятиденного, так і за шестиденного робочого тижня (ст. 53 КЗпП).

Утім, ця норма має виняток — вона не поширюється на працівників, зазначених у статті 51 КЗпП.

Звернімося до цієї статті, аби зрозуміти, кого мають на увазі законодавці. Скорочену тривалість робочого часу законодавці встановлюють для:

  • працівників віком від 16 до 18 років — 36 год. на тиждень;
  • осіб віком від 15 до 16 років (учнів віком від 14 до 15 років, які працюють у період канікул) — 24 год. на тиждень;
  • працівників, зайнятих на роботах зі шкідливими умовами праці, — не більш як 36 год. на тиждень;
  • окремих категорій працівників (учителів, лікарів та інших).

Отже, з огляду на те, що для лікарів встановлена скорочена тривалість робочого часу за статтею 51 КЗпП, норму про скорочення тривалості їхньої роботи напередодні святкових і неробочих днів, тобто вимогу статті 53 КЗпП, до них не застосовують. А от тривалість роботи напередодні святкових і неробочих днів для решти працівників лікарні, які працюють за 40-годинним робочим тижнем, керівник лікарні має скоротити на одну годину.

Чи можна скоротити тривалість робочого часу лікарям перед святковим днем
Людмила Кравченко,керівник експертної групи Експертус Головбух
Перевірте, чи правильно ви оплачуєте працівникам роботу у святкові і вихідні дні

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86865

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
10417