В установі скорочення: чи можна звільнити неповнолітнього працівника

469

Запитання

В установі планують скоротити чисельність працівників. Керівник установи має намір звільнити неповнолітнього працівника. Що потрібно врахувати?

Відповідь

Керівник установи може розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності у випадках змін в організації виробництва і праці, у тому числі скорочення чисельності або штату працівників (ст. 40 КЗпП). Тобто працівника можна звільнити у разі скорочення.

Керівник установи може звільнити неповнолітнього працівника, утім він має не лише дотримати загального порядку звільнення, а й отримати згоду районної (міської) комісії у справах неповнолітніх. Наразі правонаступником комісії є служби у справах дітей. А якщо йдеться про звільнення за підставами, що містять п. 1, 2 та 6 ст. 40 КЗпП, то звільнити неповнолітнього можна тільки у виняткових випадках і лише з подальшим працевлаштуванням.

Такими підставами можуть бути:

  • зміна в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідація, реорганізація, банкрутство або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату працівників;
  • виявлення невідповідності працівника займаній посаді або виконуваній роботі внаслідок недостатньої кваліфікації або стану здоров’я, які перешкоджають виконувати цю роботу;
  • поновлення на роботі працівника, який раніше виконував цю роботу.

І пам’ятайте, що керівники зобов’язані вести спеціальний облік неповнолітніх працівників із зазначенням дати їх народження.

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14165

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9839

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
12978