В установі скорочення: чи можна звільнити неповнолітнього працівника

283

Запитання

В установі планують скоротити чисельність працівників. Керівник установи має намір звільнити неповнолітнього працівника. Що потрібно врахувати?

Відповідь

Керівник установи може розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності у випадках змін в організації виробництва і праці, у тому числі скорочення чисельності або штату працівників (ст. 40 КЗпП). Тобто працівника можна звільнити у разі скорочення.

Керівник установи може звільнити неповнолітнього працівника, утім він має не лише дотримати загального порядку звільнення, а й отримати згоду районної (міської) комісії у справах неповнолітніх. Наразі правонаступником комісії є служби у справах дітей. А якщо йдеться про звільнення за підставами, що містять п. 1, 2 та 6 ст. 40 КЗпП, то звільнити неповнолітнього можна тільки у виняткових випадках і лише з подальшим працевлаштуванням.

Такими підставами можуть бути:

  • зміна в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідація, реорганізація, банкрутство або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату працівників;
  • виявлення невідповідності працівника займаній посаді або виконуваній роботі внаслідок недостатньої кваліфікації або стану здоров’я, які перешкоджають виконувати цю роботу;
  • поновлення на роботі працівника, який раніше виконував цю роботу.

І пам’ятайте, що керівники зобов’язані вести спеціальний облік неповнолітніх працівників із зазначенням дати їх народження.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Табель обліку робочого часу 2024 – бланк | зразок заповнення

Табель обліку робочого часу – це первинний документ, який містить перелік усіх працівників установи з відмітками про те, як вони відпрацювали робочий час протягом облікового періоду. Без цієї інформації заробітну плату працівникові не нарахуєш. То хто, коли і як складає табель?
151261

Господарський договір бюджетної установи

Господарський договір бюджетної установи – типи, види, істотні умови, порядок укладання та розірвання, перевірки. З якими господарськими договорами зазвичай мають справу бюджетники, чи є в них певні особливості?
14356