Працівника звільнили за результатами випробування: чи виплачувати грошову компенсацію

337

Запитання

Працівника прийняли на роботу в установу і встановили йому випробувальний строк. Через місяць його звільнили за результатами випробування. Чи потрібно виплачувати працівникові компенсацію за два дні невикористаної щорічної відпустки?

Відповідь

Так, потрібно. Пояснимо чому.

Щоб перевірити відповідність працівника роботі, яку йому доручають, коли укладають трудовий договір, працівнику можуть встановити випробування (ст. 26 КЗпП). Таку умову мають узгодити керівник установи і працівник.

Під час роботи у випробувальний строк на працівника поширюється законодавство про працю (ч. 2 ст. 26 КЗпП). Тобто, приймайте на роботу працівника відповідно до законодавства, а умову про випробування пропишіть у наказі про прийняття на роботу. Отже, трудові відносини з працівником починаються з першого дня його роботи, а не після закінчення строку випробування.

Якщо працівник був відсутній протягом строку випробування у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю або з інших поважних причин, строк випробування можна продовжити на відповідну кількість днів, протягом яких він був відсутній.

Якщо ж за час випробування встановили, що працівник не відповідає вимогам роботи, на яку його прийняли, керівник установи протягом цього строку вправі розірвати трудовий договір за статтею 28 КЗпП.

Працівнику, якого звільняєте, виплачуйте грошову компенсацію за всі невикористані ним дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей (ст. 24 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР; далі — Закон про відпустки).

Увага: Компенсацію виплачуйте обов’язково, незалежно від підстав, за яких звільняєте працівника.

Якщо керівник установи звільняє працівника за статтею 28 КЗпП, за бажанням працівника йому можна надати невикористану відпустку з наступним звільненням (ст. 3 Закону про відпустки). Тоді працівника треба звільнити в останній день відпустки.

безплатний вебінар про перевірки ревізорів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Призупинення дії трудового договору: що в Податковому розрахунку

З консультації дізнаєтеся, чи зазначати в Додатку Д5 реквізити наказу про призупинення дії трудового договору, як заповнити при цьому Додатки Д1 та 4ДФ, а також, як бути з ЄСВ з мінімальної бази
15987

Реквізити документів за ДСТУ 4163:2020

Стандарт визначає нові вимоги до 32 реквізитів службових документів. Наші експерти звели й систематизували настанови та рекомендації за кожним реквізитом та унаочнили прикладами.
13801

Документальне оформлення підсумованого обліку робочого часу

Досить поширені ситуації, коли з огляду на режим роботи та процеси в установі неможливо встановити звичайний 8-годинний робочий час. У цьому випадку на допомогу приходить підсумований облік робочого часу. Що це означає, де застосовується та як правильно здійснити документальне оформлення – читайте далі у статті.
14043

Переведення працівника на інше підприємство

Переведення працівника на інше підприємство стало більш простішою процедурою, а все тому, що у працівника забрали право переносити дні заробленої щорічної відпустки до іншого роботодавця.
15222