Працівника звільнили за результатами випробування: чи виплачувати грошову компенсацію

511

Запитання

Працівника прийняли на роботу в установу і встановили йому випробувальний строк. Через місяць його звільнили за результатами випробування. Чи потрібно виплачувати працівникові компенсацію за два дні невикористаної щорічної відпустки?

Відповідь

Так, потрібно. Пояснимо чому.

Щоб перевірити відповідність працівника роботі, яку йому доручають, коли укладають трудовий договір, працівнику можуть встановити випробування (ст. 26 КЗпП). Таку умову мають узгодити керівник установи і працівник.

Під час роботи у випробувальний строк на працівника поширюється законодавство про працю (ч. 2 ст. 26 КЗпП). Тобто, приймайте на роботу працівника відповідно до законодавства, а умову про випробування пропишіть у наказі про прийняття на роботу. Отже, трудові відносини з працівником починаються з першого дня його роботи, а не після закінчення строку випробування.

Якщо працівник був відсутній протягом строку випробування у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю або з інших поважних причин, строк випробування можна продовжити на відповідну кількість днів, протягом яких він був відсутній.

Якщо ж за час випробування встановили, що працівник не відповідає вимогам роботи, на яку його прийняли, керівник установи протягом цього строку вправі розірвати трудовий договір за статтею 28 КЗпП.

Працівнику, якого звільняєте, виплачуйте грошову компенсацію за всі невикористані ним дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей (ст. 24 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР; далі — Закон про відпустки).

Увага: Компенсацію виплачуйте обов’язково, незалежно від підстав, за яких звільняєте працівника.

Якщо керівник установи звільняє працівника за статтею 28 КЗпП, за бажанням працівника йому можна надати невикористану відпустку з наступним звільненням (ст. 3 Закону про відпустки). Тоді працівника треба звільнити в останній день відпустки.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Хто може виконувати обов’язки головного бухгалтера на час його відсутності

Головний бухгалтер установи — посадова особа, керівник структурного підрозділу — бухгалтерської служби. Він має право другого підпису. Тож відсутність цієї особи, навіть тимчасова (через відпустку, хворобу чи звільнення), може паралізувати установу. Аби цього не сталось, керівник установи має дбати про свого бухгалтера та знати коли та хто може виконувати обов’язки головного бухгалтера на період його відсутності. Хто може замінити головбуха та як це оформити — розповідаємо у статті
22524

Щорічні додаткові відпустки 2025: правила й приклади для бюджетників

Окрім основної відпустки чимало бюджетників мають додаткові відпустки. Одна з них — щорічна додаткова відпустка, наприклад за вислугу років. У статті говоримо, як надавати такі відпустки, чим щорічні додаткові відпустки відрізняються від щорічних основних відпусток та інших додаткових відпусток. У пригоді стануть і приклади — беріть у роботу і нехай працюється легше!
59618

Відпустка без збереження заробітної плати: порядок, тривалість і приклади

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати — єдиний вихід як для працівника, так і для роботодавця. У консультації розглянемо, кому надають таку відпустку під час воєнного стану, яка її максимальна тривалість та як усе це оформити.
130885

Як перевести держслужбовця з РДА в орган місцевого самоврядування

Держслужбовців можуть переводити з районних держадміністрацій до органів місцевого самоврядування. У статті розберемо порядок переведення, як оформити контракт, що писати в трудовій книжці та як діяти з рангом держслужбовця
8106

Копія наказу про звільнення: коли і як видавати у 2025 році

Звільняєте працівника — видайте копію наказу про звільнення. У статті з’ясуємо, як правильно її оформити, хто відповідальний за підпис, які обов’язкові реквізити має містити документ, коли і кому його вручати. Скачайте зразок копії наказу і застосуйте в роботі
87058