Чи можна зменшити розмір посадового окладу працівнику під час випробувального терміну

709

Запитання

Працівника прийняли на роботу в установу і через те, що він не має досвіду роботи, встановили йому випробувальний строк. Чи можна встановити такому працівнику на час випробування оклад нижчий, аніж перебачає штатний розпис, аби зекономити бюджетні кошти?

Відповідь

Ні, не можна. Пояснимо чому.

Щоб перевірити, чи зможе працівник добре виконувати роботу, яка відповідає його посаді, трудове законодавство дозволяє за угодою сторін установити працівникові випробування (ст. 26 КЗпП). У період випробування на працівників поширюється законодавство про працю. Це означає, що умови випробування не можуть впливати на основні умови, зокрема і щодо оплати праці.

Випробування можна встановлювати лише за згодою працівника.

Отже, у наказі про прийняття на роботу зазначайте умову про випробування, утім розмір посадового окладу має відповідати тому, який визначає штатний розпис на день, коли працівника прийняли на роботу.

Поширюйте на працівника, якому встановили випробування, усі умови колективного договору та правил внутрішнього трудового розпорядку, які діють в установі.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Господарський договір бюджетної установи

Господарський договір бюджетної установи – типи, види, істотні умови, порядок укладання та розірвання, перевірки. З якими господарськими договорами зазвичай мають справу бюджетники, чи є в них певні особливості?
14176

Копія наказу про звільнення – зразок

Замість трудової книжки закон передбачає інший обов’язковий документ, який треба видати під час звільнення – копія наказу про звільнення.
60415