Чи можна зменшити розмір посадового окладу працівнику під час випробувального терміну

992

Запитання

Працівника прийняли на роботу в установу і через те, що він не має досвіду роботи, встановили йому випробувальний строк. Чи можна встановити такому працівнику на час випробування оклад нижчий, аніж перебачає штатний розпис, аби зекономити бюджетні кошти?

Відповідь

Ні, не можна. Пояснимо чому.

Щоб перевірити, чи зможе працівник добре виконувати роботу, яка відповідає його посаді, трудове законодавство дозволяє за угодою сторін установити працівникові випробування (ст. 26 КЗпП). У період випробування на працівників поширюється законодавство про працю. Це означає, що умови випробування не можуть впливати на основні умови, зокрема і щодо оплати праці.

Випробування можна встановлювати лише за згодою працівника.

Отже, у наказі про прийняття на роботу зазначайте умову про випробування, утім розмір посадового окладу має відповідати тому, який визначає штатний розпис на день, коли працівника прийняли на роботу.

Поширюйте на працівника, якому встановили випробування, усі умови колективного договору та правил внутрішнього трудового розпорядку, які діють в установі.

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14335

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9914

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
13050