Безкоштовне проживання дітей-сиріт у гуртожитку закладу вищої освіти

564

Запитання

Дитина-сирота навчається у виші за контрактом. Чи має право вона проживати у гуртожитку на безоплатній основі?

Відповідь

Оновлений довідник програмної класифікації для використання у 2020 році

Особи, які навчаються у закладах вищої освіти, мають право на забезпечення гуртожитком на строк навчання у порядку, встановленому законодавством відповідно до статті 62 Закону України «Про вищу освіту» від 01.07.2014 № 1556-VII.

Проживання у гуртожитках є платною послугою відповідно до підпункту 3 пункту 7 Переліку платних послуг, які можуть надаватися навчальними закладами, іншими установами та закладами системи освіти, що належать до державної та комунальної форми власності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.08.2010 № 796 (далі — Постанова № 796). А от студенти з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та особи з їх числа мають право на проживання в гуртожитку на безоплатній основі відповідно до абзацу другого пункту 1 Постанови № 796.

«Студенти, курсанти, абітурієнти вищих навчальних закладів I-IV рівнів акредитації з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, особи з їх числа, а також студенти і курсанти, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків, забезпечуються гуртожитком безкоштовно».

Таку норму містить спільний наказ Міністерства освіти і науки, молоді та спорту, Міністерства фінансів та Міністерства охорони здоров’я «Про встановлення граничного розміру плати за проживання в студентських гуртожитках вищих навчальних закладів державної та комунальної форм власності» від 28.03.2011 № 284/423/173.

Зверніть увагу! Зазначеними нормативно-правовими актами не обмежується право на безкоштовне проживання в гуртожитку студентам із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та особам з їх числа, які навчаються за контрактом.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Коди економічної класифікації видатків бюджету: інструкція застосування

Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2024 року та їх застосування – у цьому огляді.
273774

Методика розрахунку орендної плати: визначаємо розмір, індексуємо, розподіляємо

За оренду державного/комунального майна орендарі сплачують орендну плату установі – орендодавцю/балансоутримувачу. Розмір її за перший місяць/добу/годину визначає договір оренди. Та перед укладенням договору орендодавець/балансоутримувач має визначати її розмір. Як визначити/розрахувати орендну плату розглянемо далі.
24151

Заява про відкриття та закриття рахунків

Відкриття та закриття рахунків актуально на початку та в кінці року, а також в процесі реорганізації бюджетної установи. А після набуття чинності наказу Мінфіну від 18.01.2024 № 23 додатково Казначейство у тримісячний строк переукладатиме з клієнтами договори про здійснення розрахунково-касового обслуговування. Тримайте зразки заяви про відкриття та закриття рахунків.
31710

Договір дарування – зразок

Благодійна допомога, пожертва, безоплатна передача основних засобів, безповоротна фінансова допомога - все це оформлюється через договір дарування. Про умови та оформлення договорів дарування, особливості дарування у бюджетних установах – у цьому огляді.
12420