Чи можна встановити гнучкий режим робочого часу за колективною заявою

589

Запитання

Працівники установи виявили бажання працювати в умовах гнучкого режиму робочого часу і написали колективну заяву. Чи може керівник установи задовільнити їх прохання?

Відповідь

Так, може. Пояснимо чому.

У кожній установі можуть бути працівники, яким за певними сімейними обставинами необхідно починати чи закінчувати роботу в інший час, ніж установлюють правила внутрішнього трудового розпорядку. Для таких працівників установлюють гнучкий режим робочого часу (далі — ГРРЧ).

ГРРЧ — це така форма організації праці, за якою для деяких категорій працівників або для працівників окремих структурних підрозділів установлюють режим праці з саморегулюванням часу початку, закінчення та тривалості робочого часу впродовж робочого дня (п. 1.2 Методичних рекомендацій щодо встановлення гнучкого режиму робочого часу, затверджені наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 04.10.2006 № 359; далі — Методичні рекомендації).

Зініціювати ГРРЧ може також колективна заява працівників установи або її структурного підрозділу чи виборний орган первинної профспілкової організації. У цьому випадку керівник установи має розглянути, чи є можливість упровадити ГРРЧ та прийняти відповідне рішення.

Зауважимо, що керівник установи має врахувати структуру робочого дня для кожного окремого працівника або структурного підрозділу, яких переводять на ГРРЧ, а також узгодити їхній робочий час із роботою інших працівників або структурних підрозділів.

Керівник структурного підрозділу має контролювати, чи своєчасно починають і закінчують роботу працівники, а також чи правильно використовують робочий час протягом робочого дня.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Хто може виконувати обов’язки головного бухгалтера на час його відсутності

Головний бухгалтер установи — посадова особа, керівник структурного підрозділу — бухгалтерської служби. Він має право другого підпису. Тож відсутність цієї особи, навіть тимчасова (через відпустку, хворобу чи звільнення), може паралізувати установу. Аби цього не сталось, керівник установи має дбати про свого бухгалтера та знати коли та хто може виконувати обов’язки головного бухгалтера на період його відсутності. Хто може замінити головбуха та як це оформити — розповідаємо у статті
22514

Щорічні додаткові відпустки 2025: правила й приклади для бюджетників

Окрім основної відпустки чимало бюджетників мають додаткові відпустки. Одна з них — щорічна додаткова відпустка, наприклад за вислугу років. У статті говоримо, як надавати такі відпустки, чим щорічні додаткові відпустки відрізняються від щорічних основних відпусток та інших додаткових відпусток. У пригоді стануть і приклади — беріть у роботу і нехай працюється легше!
59593

Відпустка без збереження заробітної плати: порядок, тривалість і приклади

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати — єдиний вихід як для працівника, так і для роботодавця. У консультації розглянемо, кому надають таку відпустку під час воєнного стану, яка її максимальна тривалість та як усе це оформити.
130829

Як перевести держслужбовця з РДА в орган місцевого самоврядування

Держслужбовців можуть переводити з районних держадміністрацій до органів місцевого самоврядування. У статті розберемо порядок переведення, як оформити контракт, що писати в трудовій книжці та як діяти з рангом держслужбовця
8103

Копія наказу про звільнення: коли і як видавати у 2025 році

Звільняєте працівника — видайте копію наказу про звільнення. У статті з’ясуємо, як правильно її оформити, хто відповідальний за підпис, які обов’язкові реквізити має містити документ, коли і кому його вручати. Скачайте зразок копії наказу і застосуйте в роботі
87042