Чи можна встановити гнучкий режим робочого часу за колективною заявою

261

Запитання

Працівники установи виявили бажання працювати в умовах гнучкого режиму робочого часу і написали колективну заяву. Чи може керівник установи задовільнити їх прохання?

Відповідь

Так, може. Пояснимо чому.

У кожній установі можуть бути працівники, яким за певними сімейними обставинами необхідно починати чи закінчувати роботу в інший час, ніж установлюють правила внутрішнього трудового розпорядку. Для таких працівників установлюють гнучкий режим робочого часу (далі — ГРРЧ).

ГРРЧ — це така форма організації праці, за якою для деяких категорій працівників або для працівників окремих структурних підрозділів установлюють режим праці з саморегулюванням часу початку, закінчення та тривалості робочого часу впродовж робочого дня (п. 1.2 Методичних рекомендацій щодо встановлення гнучкого режиму робочого часу, затверджені наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 04.10.2006 № 359; далі — Методичні рекомендації).

Зініціювати ГРРЧ може також колективна заява працівників установи або її структурного підрозділу чи виборний орган первинної профспілкової організації. У цьому випадку керівник установи має розглянути, чи є можливість упровадити ГРРЧ та прийняти відповідне рішення.

Зауважимо, що керівник установи має врахувати структуру робочого дня для кожного окремого працівника або структурного підрозділу, яких переводять на ГРРЧ, а також узгодити їхній робочий час із роботою інших працівників або структурних підрозділів.

Керівник структурного підрозділу має контролювати, чи своєчасно починають і закінчують роботу працівники, а також чи правильно використовують робочий час протягом робочого дня.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Господарський договір бюджетної установи

Господарський договір бюджетної установи – типи, види, істотні умови, порядок укладання та розірвання, перевірки. З якими господарськими договорами зазвичай мають справу бюджетники, чи є в них певні особливості?
14176

Копія наказу про звільнення – зразок

Замість трудової книжки закон передбачає інший обов’язковий документ, який треба видати під час звільнення – копія наказу про звільнення.
60415