Працівник відмовляється працювати за новими умовами: як діяти

645

Запитання

Керівник установи вирішив деяких працівників, які працюють за п’ятиденкою з 9:00 до 18:00, перевести на змінний графік роботи. Чи можуть вони відмовитися працювати в таких умовах?

Відповідь

Усі нормативні акти у сфері оплати праці в одній підбірці

Так, можуть. Пояснимо чому.

Керівник установи може змінювати графік роботи працівників, якщо вони погодяться працювати за новими умовами. Якщо працівник сам захоче перейти на змінний графік роботи, то керівник установи може змінити йому графік роботи за його заявою.

Зміна режиму роботи є зміною істотних умов праці (ст. 32 КЗпП). І якщо працівник не бажає працювати позмінно, потрібно провести певну процедуру. Керівник установи має повідомити працівника про зміну графіка не пізніше ніж за два місяці до таких змін.

Тобто працівника потрібно попередити про те, з якої дати змінюються істотні умови його праці. Зробити це можна двома способами:

  • вручити окреме повідомлення;
  • ознайомити його з наказом про зміну графіка роботи під підпис.

У працівника буде два місяці на роздуми. Якщо працівник через два місяці відмовиться працювати за новим графіком, його звільняють згідно з пунктом 6 статті 36 КЗпП. Тобто працівник відмовляється працювати у зв’язку з істотними змінами умов праці.

Якщо керівник установи не попередить працівника про зміну графіка роботи за два місяці, посадові особи Держпраці можуть оштрафувати установу за порушення вимог трудового законодавства.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Штраф за неоформленого працівника: вбережіть себе

Перевірки Держпраці та острахи бухгалтера та керівника в першу чергу пов’язані зі значними фінансовими штрафами. І навіть якщо все ніби гаразд і неоформлених працівників в установі немає, – ризик заробити штраф за неоформлення трудових відносин за наявності цивільно-правових договорів існує. Які вони штрафи нинішні?
27488

Відпустка особі з інвалідністю: особливості

Говорімо про відпустки особам з інвалідністю. Якими правами можуть скористатися працівники, коли доступна додаткова відпустка особам з інвалідністю та як компенсувати дні відпустки особам з інвалідністю – у відповідях експерта
29045

Наказ про надання матеріальної допомоги: як заповнити правильно

Перед тим як надати працівникові матеріальну допомогу, необхідно оформити відповідні документи, зокрема, наказ про надання матеріальної допомоги. Дізнайтеся, як правильно заповнити наказ про надання матеріальної допомоги: на оздоровлення, у зв’язку з сімейними обставинами, на лікування, на оздоровлення дітей, на поховання
149396

Оплата надурочних при остаточному розрахунку

Оплата надурочних при звільнені потребує розрахування середньомісячних годин та годинної ставки. Експерт підкаже як розрахувати середньомісячну кількість годин за обліковий період та годинну ставку для оплати надурочних
14423