Працівник відмовляється працювати за новими умовами: як діяти

460

Запитання

Керівник установи вирішив деяких працівників, які працюють за п’ятиденкою з 9:00 до 18:00, перевести на змінний графік роботи. Чи можуть вони відмовитися працювати в таких умовах?

Відповідь

Усі нормативні акти у сфері оплати праці в одній підбірці

Так, можуть. Пояснимо чому.

Керівник установи може змінювати графік роботи працівників, якщо вони погодяться працювати за новими умовами. Якщо працівник сам захоче перейти на змінний графік роботи, то керівник установи може змінити йому графік роботи за його заявою.

Зміна режиму роботи є зміною істотних умов праці (ст. 32 КЗпП). І якщо працівник не бажає працювати позмінно, потрібно провести певну процедуру. Керівник установи має повідомити працівника про зміну графіка не пізніше ніж за два місяці до таких змін.

Тобто працівника потрібно попередити про те, з якої дати змінюються істотні умови його праці. Зробити це можна двома способами:

  • вручити окреме повідомлення;
  • ознайомити його з наказом про зміну графіка роботи під підпис.

У працівника буде два місяці на роздуми. Якщо працівник через два місяці відмовиться працювати за новим графіком, його звільняють згідно з пунктом 6 статті 36 КЗпП. Тобто працівник відмовляється працювати у зв’язку з істотними змінами умов праці.

Якщо керівник установи не попередить працівника про зміну графіка роботи за два місяці, посадові особи Держпраці можуть оштрафувати установу за порушення вимог трудового законодавства.

безплатний вебінар про перевірки ревізорів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Призупинення дії трудового договору: що в Податковому розрахунку

З консультації дізнаєтеся, чи зазначати в Додатку Д5 реквізити наказу про призупинення дії трудового договору, як заповнити при цьому Додатки Д1 та 4ДФ, а також, як бути з ЄСВ з мінімальної бази
16562