Працівник відмовляється працювати за новими умовами: як діяти

409

Запитання

Керівник установи вирішив деяких працівників, які працюють за п’ятиденкою з 9:00 до 18:00, перевести на змінний графік роботи. Чи можуть вони відмовитися працювати в таких умовах?

Відповідь

Усі нормативні акти у сфері оплати праці в одній підбірці

Так, можуть. Пояснимо чому.

Керівник установи може змінювати графік роботи працівників, якщо вони погодяться працювати за новими умовами. Якщо працівник сам захоче перейти на змінний графік роботи, то керівник установи може змінити йому графік роботи за його заявою.

Зміна режиму роботи є зміною істотних умов праці (ст. 32 КЗпП). І якщо працівник не бажає працювати позмінно, потрібно провести певну процедуру. Керівник установи має повідомити працівника про зміну графіка не пізніше ніж за два місяці до таких змін.

Тобто працівника потрібно попередити про те, з якої дати змінюються істотні умови його праці. Зробити це можна двома способами:

  • вручити окреме повідомлення;
  • ознайомити його з наказом про зміну графіка роботи під підпис.

У працівника буде два місяці на роздуми. Якщо працівник через два місяці відмовиться працювати за новим графіком, його звільняють згідно з пунктом 6 статті 36 КЗпП. Тобто працівник відмовляється працювати у зв’язку з істотними змінами умов праці.

Якщо керівник установи не попередить працівника про зміну графіка роботи за два місяці, посадові особи Держпраці можуть оштрафувати установу за порушення вимог трудового законодавства.

меми про бухгалтерів

Працюйте, відпочивайте й не забувайте, що поки ціни у відпустці – працюють знижки на передплату е-журналів «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата».

Поспішайте – даруємо 2000 грн на передплату.

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відрядження в бюджетних установах: оформлення та оплата

Відрядження оплачуються відповідно до умов колективного чи трудового договору. Про останні зміни в оплаті відряджень у бюджетних установах. Про порядок оформлення й оплати відряджень, з прикладами розрахунків – у цьому огляді.
153066

Строковий трудовий договір для працівника – зразок

Щоб замінити тимчасово переведеного або відстороненого працівника, а також вчасно регулювати кількість працівників в установі залежно від обсягу надаваних послуг роботодавець може приймати працівника на роботу за строковим трудовим договором (або контрактом).
74911

Довідка про трудовий та страховий стаж

Отримати довідку ПФУ про трудовий та страховий стаж можуть і працівник, і роботодавець. Розкажемо, як це зробити онлайн, як рахувати стаж за цією довідкою.
22056

Доповідна записка – бланк та зразок

✔️Доповідна записка – це документ, який інформує керівника вищого рівня щодо ситуації, яка склалася, певні події, результати роботи. Як скласти доповідну записку? Які є вимоги щодо її змісту? Наведемо зразки для різних робочих ситуацій.
94205