Сумісник звільняється з роботи: чи треба попередити керівника

1640

Запитання

Сумісник має намір звільнитися з роботи за власним бажанням. Чи зобов’язаний він попередити керівника за два тижні про звільнення?

Відповідь

Це залежить від підстави звільнення. Пояснимо чому.

Порядок i умови сумiсництва визначає постанова КМУ «Про роботу за сумiсництвом працiвникiв державних пiдприємств, установ i органiзацiй» вiд 03.04.93 № 245 та Положенням про умови роботи за сумiсництвом працiвникiв державних пiдприємств, установ i органiзацiй, затвердженим наказом Мiнпрацi, Мiн’юсту i Мiнфiну вiд 28.06.93 № 43 (далі — Положення № 43).

Якщо працівник, крiм своєї основної роботи, виконує, iншу регулярно оплачувану роботу на умовах трудового договору у вiльний вiд основної роботи час у тій самій або іншій установi, таку роботу вважають сумісництвом (п. 1 Положення № 43).

Сумісник звільняється з роботи: чи треба попередити керівника Якщо працiвник не має основного мiсця роботи, то його не можна прийняти на роботу за сумiсництвом.

Угоду про суміщення між працівником і керівником установи, яку документально зафіксували у наказі, можна укладати як на визначений, так і на невизначений строк.

Якщо працівника приймали на роботу за сумісництвом на умовах безстрокового трудового договору, він зобов’язаний за два тижні попередити керівника.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Штраф за неоформленого працівника: вбережіть себе

Перевірки Держпраці та острахи бухгалтера та керівника в першу чергу пов’язані зі значними фінансовими штрафами. І навіть якщо все ніби гаразд і неоформлених працівників в установі немає, – ризик заробити штраф за неоформлення трудових відносин за наявності цивільно-правових договорів існує. Які вони штрафи нинішні?
27439

Відпустка особі з інвалідністю: особливості

Говорімо про відпустки особам з інвалідністю. Якими правами можуть скористатися працівники, коли доступна додаткова відпустка особам з інвалідністю та як компенсувати дні відпустки особам з інвалідністю – у відповідях експерта
29020

Наказ про надання матеріальної допомоги: як заповнити правильно

Перед тим як надати працівникові матеріальну допомогу, необхідно оформити відповідні документи, зокрема, наказ про надання матеріальної допомоги. Дізнайтеся, як правильно заповнити наказ про надання матеріальної допомоги: на оздоровлення, у зв’язку з сімейними обставинами, на лікування, на оздоровлення дітей, на поховання
149343

Оплата надурочних при остаточному розрахунку

Оплата надурочних при звільнені потребує розрахування середньомісячних годин та годинної ставки. Експерт підкаже як розрахувати середньомісячну кількість годин за обліковий період та годинну ставку для оплати надурочних
14398