Сумісник звільняється з роботи: чи треба попередити керівника

1216

Запитання

Сумісник має намір звільнитися з роботи за власним бажанням. Чи зобов’язаний він попередити керівника за два тижні про звільнення?

Відповідь

Це залежить від підстави звільнення. Пояснимо чому.

Порядок i умови сумiсництва визначає постанова КМУ «Про роботу за сумiсництвом працiвникiв державних пiдприємств, установ i органiзацiй» вiд 03.04.93 № 245 та Положенням про умови роботи за сумiсництвом працiвникiв державних пiдприємств, установ i органiзацiй, затвердженим наказом Мiнпрацi, Мiн’юсту i Мiнфiну вiд 28.06.93 № 43 (далі — Положення № 43).

Якщо працівник, крiм своєї основної роботи, виконує, iншу регулярно оплачувану роботу на умовах трудового договору у вiльний вiд основної роботи час у тій самій або іншій установi, таку роботу вважають сумісництвом (п. 1 Положення № 43).

Сумісник звільняється з роботи: чи треба попередити керівника Якщо працiвник не має основного мiсця роботи, то його не можна прийняти на роботу за сумiсництвом.

Угоду про суміщення між працівником і керівником установи, яку документально зафіксували у наказі, можна укладати як на визначений, так і на невизначений строк.

Якщо працівника приймали на роботу за сумісництвом на умовах безстрокового трудового договору, він зобов’язаний за два тижні попередити керівника.

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14274

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9895

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
13016