Сумісник звільняється з роботи: чи треба попередити керівника
Запитання
Сумісник має намір звільнитися з роботи за власним бажанням. Чи зобов’язаний він попередити керівника за два тижні про звільнення?
Відповідь
Це залежить від підстави звільнення. Пояснимо чому.
Порядок i умови сумiсництва визначає постанова КМУ «Про роботу за сумiсництвом працiвникiв державних пiдприємств, установ i органiзацiй» вiд 03.04.93 № 245 та Положенням про умови роботи за сумiсництвом працiвникiв державних пiдприємств, установ i органiзацiй, затвердженим наказом Мiнпрацi, Мiн’юсту i Мiнфiну вiд 28.06.93 № 43 (далі — Положення № 43).
Якщо працівник, крiм своєї основної роботи, виконує, iншу регулярно оплачувану роботу на умовах трудового договору у вiльний вiд основної роботи час у тій самій або іншій установi, таку роботу вважають сумісництвом (п. 1 Положення № 43).
Угоду про суміщення між працівником і керівником установи, яку документально зафіксували у наказі, можна укладати як на визначений, так і на невизначений строк.
Якщо працівника приймали на роботу за сумісництвом на умовах безстрокового трудового договору, він зобов’язаний за два тижні попередити керівника.
❗️ ПРОГРАМА: Як визначити кількість штатних одиниць *** Як провести тарифікацію *** Як обчислити зарплату окремим категоріям працівників *** Як виплатити матеріальну допомогу !!! Усі зареєстровані учасники отримають сертифікат