Сумісник звільняється з роботи: чи треба попередити керівника

892

Запитання

Сумісник має намір звільнитися з роботи за власним бажанням. Чи зобов’язаний він попередити керівника за два тижні про звільнення?

Відповідь

Це залежить від підстави звільнення. Пояснимо чому.

Порядок i умови сумiсництва визначає постанова КМУ «Про роботу за сумiсництвом працiвникiв державних пiдприємств, установ i органiзацiй» вiд 03.04.93 № 245 та Положенням про умови роботи за сумiсництвом працiвникiв державних пiдприємств, установ i органiзацiй, затвердженим наказом Мiнпрацi, Мiн’юсту i Мiнфiну вiд 28.06.93 № 43 (далі — Положення № 43).

Якщо працівник, крiм своєї основної роботи, виконує, iншу регулярно оплачувану роботу на умовах трудового договору у вiльний вiд основної роботи час у тій самій або іншій установi, таку роботу вважають сумісництвом (п. 1 Положення № 43).

Сумісник звільняється з роботи: чи треба попередити керівника Якщо працiвник не має основного мiсця роботи, то його не можна прийняти на роботу за сумiсництвом.

Угоду про суміщення між працівником і керівником установи, яку документально зафіксували у наказі, можна укладати як на визначений, так і на невизначений строк.

Якщо працівника приймали на роботу за сумісництвом на умовах безстрокового трудового договору, він зобов’язаний за два тижні попередити керівника.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86867

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
10418