Члени комісії із соцстраху у відпустках на час карантину: як провести засідання
Запитання
Працівник приніс листок непрацездатності. Але засідання комісії із соціального страхування не може відбутися, оскільки три члени комісії перебувають у відпустці без збереження заробітної плати. Що робити?
Відповідь
СКАЧАТИ Зразок наказу про переривання відпустки без збереження заробітної плати після карантину
Зважаючи на карантин, пропонуємо три варіанти, як діяти у цій ситуації. Далі — детально.
Комісія із соціального страхування (далі — Комісія) має працювати за планом і проводити засідання щонайменше двічі на місяць (п. 4.1 постанови ФСС «Про затвердження Положення про комісію (уповноваженого) із страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності» від 19.07.2018 № 13; далі — Положення № 13).
Установа має розглянути документи для призначення допомоги з тимчасової непрацездатності, вагітності та пологів протягом 10 днів із дня їх надходження (ч. 1 ст. 32 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV).
Члени Комісії беруть участь у засіданнях особисто, без права передавати повноваження іншим посадовим особам, і виконують обов’язки на громадських засадах (п. 4.1, абз. 5 п. 1.3 Положення № 13).
Комісія правомочна ухвалювати рішення за наявності на засіданні більше ніж половини її членів і представника кожної сторони.
В умовах дії обмежувальних заходів під час карантину — дистанційної роботи, режиму неповного робочого часу — Комісія може проводити засідання дистанційно за допомогою сервісів Google Meet, Zoom та Skype.
Якщо у зв’язку з відпустками без збереження зарплати Комісія не набере кворуму, розв’яжіть проблему в один із трьох способів.
Внесіть зміни до складу Комісії — замініть членів Комісії, які перебувають у відпустках, працівниками, які фактично виконують свої обов’язки хоча б на умовах неповного робочого часу. Забезпечте рівну кількість членів Комісії від сторони працівників і від сторони роботодавця. Щоб забезпечити сторону від працівників, доведеться дистанційно чи шляхом опитування провести загальні збори, рішення оформити протоколом. Щодо сторони від роботодавця усе простіше. Своє рішення він оформить наказом (абз. 7 п. 1.3 Положення № 13).
Домовтеся із членами Комісії, які перебувають у відпустках, щоб вони перервали відпустки на день засідання Комісії, а з наступного дня оформте відпустки знову. У такому разі не треба вносити зміни до складу Комісії. Цей робочий день членам Комісії доведеться оплатити.
Попросіть членів Комісії, які перебувають у відпустках, провести засідання Комісії. У нормальних умовах так робити неправильно. Проте малоймовірно, що Фонд соцстраху зверне на це увагу під час перевірки і притягне до адміністративної відповідальності роботодавця, який так вчинив в умовах форс-мажору через карантин. Адже члени Комісії виконують свої функції на громадських засадах.
Запропонуйте керівникові ці варіанти. Остаточне рішення він ухвалить на свій розсуд.
►Навчання у зручному онлайн-форматі ►Відеолекції від провідних експертів ►Сертифікат від ВНЗ IV рівня акредитації - Київського національного університету імені Тараса Шевченка ► !!! УВАГА !!! Тільки зараз до кінця червня діє подвійна вигода: купуєте базову програму з максимальною знижкою -50% і отримуєте нову антикризову програму "Оплата праці в умовах посткарантину" за пів ціни! Поспішіть.