Як надавати невикористані відпустки

457

Запитання

Працівник попросив керівника установи надати йому одразу кілька відпусток за минулі роки. Чи може керівник установи не задовольнити прохання працівника?

Відповідь

Так, може. Пояснимо чому.

Максимальну тривалість відпусток у робочому році обмежує частина третя статті 10 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР; далі — Закон про відпустки). Вона встановлює, що загальна тривалість щорічних основної та додаткових відпусток не може перевищувати 59 календарних днів (к. дн.).

Утім, це обмеження не поширюється на працівників, які, окрім щорічних основної та додаткових відпусток, у поточному робочому році виявлять бажання скористатися невикористаною щорічною відпусткою за минулий рік.

Як надавати невикористані відпустки Невикористану частину щорічної відпустки надавайте працівнику до кінця робочого року, але не пізніше 12 місяців після закінчення робочого року, за який надаєте відпустку (ч. 2 ст. 12 Закону про відпустки).

Тож якщо працівник подасть заяву і попросить керівника установи надати йому підряд декілька відпусток, керівник установи може обмежити їх тривалість лише у зв’язку з тим, що відсутність працівника протягом такого часу може негативно позначитися на діяльності установи.

Скільки відпусток можна надати працівникові протягом робочого року, мають вирішувати за погодженням сторони трудового договору, тобто працівник і керівник установи. Також ці питання можна обумовити в правилах внутрішнього трудового розпорядку. На це вказує і Мінсоцполітики в Листі від 24.12.2013 № 152/13/82-13.

Для послідовного та точного обліку використаних щорічних відпусток доцільно надавати працівнику спочатку невикористану щорічну відпустку за попередній рік, а потім за наступний. Законодавство не містить вимог надавати невикористані відпустки частинами за кожний робочий рік окремо.

Посадові особи установи мають вести облік відпусток, які надають працівникам (ч. 12 ст. 10 Закону про відпустки).

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14187

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9848

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
12981