Як надавати невикористані відпустки

566

Запитання

Працівник попросив керівника установи надати йому одразу кілька відпусток за минулі роки. Чи може керівник установи не задовольнити прохання працівника?

Відповідь

Так, може. Пояснимо чому.

Максимальну тривалість відпусток у робочому році обмежує частина третя статті 10 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР; далі — Закон про відпустки). Вона встановлює, що загальна тривалість щорічних основної та додаткових відпусток не може перевищувати 59 календарних днів (к. дн.).

Утім, це обмеження не поширюється на працівників, які, окрім щорічних основної та додаткових відпусток, у поточному робочому році виявлять бажання скористатися невикористаною щорічною відпусткою за минулий рік.

Як надавати невикористані відпустки Невикористану частину щорічної відпустки надавайте працівнику до кінця робочого року, але не пізніше 12 місяців після закінчення робочого року, за який надаєте відпустку (ч. 2 ст. 12 Закону про відпустки).

Тож якщо працівник подасть заяву і попросить керівника установи надати йому підряд декілька відпусток, керівник установи може обмежити їх тривалість лише у зв’язку з тим, що відсутність працівника протягом такого часу може негативно позначитися на діяльності установи.

Скільки відпусток можна надати працівникові протягом робочого року, мають вирішувати за погодженням сторони трудового договору, тобто працівник і керівник установи. Також ці питання можна обумовити в правилах внутрішнього трудового розпорядку. На це вказує і Мінсоцполітики в Листі від 24.12.2013 № 152/13/82-13.

Для послідовного та точного обліку використаних щорічних відпусток доцільно надавати працівнику спочатку невикористану щорічну відпустку за попередній рік, а потім за наступний. Законодавство не містить вимог надавати невикористані відпустки частинами за кожний робочий рік окремо.

Посадові особи установи мають вести облік відпусток, які надають працівникам (ч. 12 ст. 10 Закону про відпустки).

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Штраф за неоформленого працівника: вбережіть себе

Перевірки Держпраці та острахи бухгалтера та керівника в першу чергу пов’язані зі значними фінансовими штрафами. І навіть якщо все ніби гаразд і неоформлених працівників в установі немає, – ризик заробити штраф за неоформлення трудових відносин за наявності цивільно-правових договорів існує. Які вони штрафи нинішні?
27439

Відпустка особі з інвалідністю: особливості

Говорімо про відпустки особам з інвалідністю. Якими правами можуть скористатися працівники, коли доступна додаткова відпустка особам з інвалідністю та як компенсувати дні відпустки особам з інвалідністю – у відповідях експерта
29020

Наказ про надання матеріальної допомоги: як заповнити правильно

Перед тим як надати працівникові матеріальну допомогу, необхідно оформити відповідні документи, зокрема, наказ про надання матеріальної допомоги. Дізнайтеся, як правильно заповнити наказ про надання матеріальної допомоги: на оздоровлення, у зв’язку з сімейними обставинами, на лікування, на оздоровлення дітей, на поховання
149343

Оплата надурочних при остаточному розрахунку

Оплата надурочних при звільнені потребує розрахування середньомісячних годин та годинної ставки. Експерт підкаже як розрахувати середньомісячну кількість годин за обліковий період та годинну ставку для оплати надурочних
14398