Як надавати невикористані відпустки

350

Запитання

Працівник попросив керівника установи надати йому одразу кілька відпусток за минулі роки. Чи може керівник установи не задовольнити прохання працівника?

Відповідь

Так, може. Пояснимо чому.

Максимальну тривалість відпусток у робочому році обмежує частина третя статті 10 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР; далі — Закон про відпустки). Вона встановлює, що загальна тривалість щорічних основної та додаткових відпусток не може перевищувати 59 календарних днів (к. дн.).

Утім, це обмеження не поширюється на працівників, які, окрім щорічних основної та додаткових відпусток, у поточному робочому році виявлять бажання скористатися невикористаною щорічною відпусткою за минулий рік.

Як надавати невикористані відпустки Невикористану частину щорічної відпустки надавайте працівнику до кінця робочого року, але не пізніше 12 місяців після закінчення робочого року, за який надаєте відпустку (ч. 2 ст. 12 Закону про відпустки).

Тож якщо працівник подасть заяву і попросить керівника установи надати йому підряд декілька відпусток, керівник установи може обмежити їх тривалість лише у зв’язку з тим, що відсутність працівника протягом такого часу може негативно позначитися на діяльності установи.

Скільки відпусток можна надати працівникові протягом робочого року, мають вирішувати за погодженням сторони трудового договору, тобто працівник і керівник установи. Також ці питання можна обумовити в правилах внутрішнього трудового розпорядку. На це вказує і Мінсоцполітики в Листі від 24.12.2013 № 152/13/82-13.

Для послідовного та точного обліку використаних щорічних відпусток доцільно надавати працівнику спочатку невикористану щорічну відпустку за попередній рік, а потім за наступний. Законодавство не містить вимог надавати невикористані відпустки частинами за кожний робочий рік окремо.

Посадові особи установи мають вести облік відпусток, які надають працівникам (ч. 12 ст. 10 Закону про відпустки).

Вебінарний марафон до Дня бухгалтера

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про відкликання з відпустки

Відкликання з відпустки працівника – чи можна це зробити? Як скласти розпорядження про відкликання з відпустки, наказ? Роз’яснимо покроково.
52249

Господарський договір бюджетної установи

Господарський договір бюджетної установи – типи, види, істотні умови, порядок укладання та розірвання, перевірки. З якими господарськими договорами зазвичай мають справу бюджетники, чи є в них певні особливості?
16736

Копія наказу про звільнення – зразок

Замість трудової книжки закон передбачає інший обов’язковий документ, який треба видати під час звільнення – копія наказу про звільнення.
67462