Чи вносити до ПВТР зміни щодо дистанційної роботи

661

Запитання

Чи прописувати норму про дистанційну роботу у ПВТР?

Відповідь

СКАЧАТИ Зразок наказу про припинення дистанційної роботи для частини працівників після скасування карантину

Так, це доречно зробити. Хоча зі статті 21 КЗпП виключили норму про дотримання працівником правил внутрішнього трудового розпорядку (ПВТР), проте обов’язок працівника дотримувати цих норм залишився в інших статтях КЗпП.

Працівники зобов’язані:

  • працювати чесно і сумлінно;
  • своєчасно і точно виконувати розпорядження роботодавця;
  • додержувати трудової і технологічної дисципліни, вимог нормативних актів про охорону праці;
  • дбайливо ставитися до майна роботодавця, з яким уклали трудовий договір.

Підстава — стаття 139 КЗпП.

Трудовий розпорядок на підприємствах, в установах, організаціях визначають ПВТР, які затверджує трудовий колектив за поданням роботодавця і виборного органу первинної профспілкової організації/профспілкового представника на основі типових правил (ч. 1 ст. 142 КЗпП).

Працівники, що не дотримують норм ПВТР, порушують статтю 139 КЗпП. Тому роботодавець може притягнути їх до дисциплінарної відповідальності.

Під час дистанційної/надомної роботи працівники розподіляють робочий час на свій розсуд. На них не поширюються ПВТР, якщо іншого не передбачає трудовий договір (ч. 11 ст. 60 КЗпП).

Із працівником, якого в майбутньому прийматимете на дистанційну/надомну роботу, укладайте письмовий трудовий договір (п. 6-1 ч. 1 ст. 24 КЗпП). У ньому можете прописати, що на працівника поширюються ПВТР. Тож норму про дистанційну роботу варто прописати в ПВТР. За таких умов у письмовому трудовому договорі не потрібно детально описувати режим роботи працівника, що працює дистанційно/вдома. Достатньо буде вказати посилання на відповідний пункт ПВТР.

У ПВТР пропишіть, наприклад: «Умову того, що на працівника, який працює дистанційно (вдома), поширюються ПВТР, зазначають у письмовому трудовому договорі».

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Господарський договір бюджетної установи

Господарський договір бюджетної установи – типи, види, істотні умови, порядок укладання та розірвання, перевірки. З якими господарськими договорами зазвичай мають справу бюджетники, чи є в них певні особливості?
14176

Копія наказу про звільнення – зразок

Замість трудової книжки закон передбачає інший обов’язковий документ, який треба видати під час звільнення – копія наказу про звільнення.
60404