Чи вносити до ПВТР зміни щодо дистанційної роботи

888

Запитання

Чи прописувати норму про дистанційну роботу у ПВТР?

Відповідь

СКАЧАТИ Зразок наказу про припинення дистанційної роботи для частини працівників після скасування карантину

Так, це доречно зробити. Хоча зі статті 21 КЗпП виключили норму про дотримання працівником правил внутрішнього трудового розпорядку (ПВТР), проте обов’язок працівника дотримувати цих норм залишився в інших статтях КЗпП.

Працівники зобов’язані:

  • працювати чесно і сумлінно;
  • своєчасно і точно виконувати розпорядження роботодавця;
  • додержувати трудової і технологічної дисципліни, вимог нормативних актів про охорону праці;
  • дбайливо ставитися до майна роботодавця, з яким уклали трудовий договір.

Підстава — стаття 139 КЗпП.

Трудовий розпорядок на підприємствах, в установах, організаціях визначають ПВТР, які затверджує трудовий колектив за поданням роботодавця і виборного органу первинної профспілкової організації/профспілкового представника на основі типових правил (ч. 1 ст. 142 КЗпП).

Працівники, що не дотримують норм ПВТР, порушують статтю 139 КЗпП. Тому роботодавець може притягнути їх до дисциплінарної відповідальності.

Під час дистанційної/надомної роботи працівники розподіляють робочий час на свій розсуд. На них не поширюються ПВТР, якщо іншого не передбачає трудовий договір (ч. 11 ст. 60 КЗпП).

Із працівником, якого в майбутньому прийматимете на дистанційну/надомну роботу, укладайте письмовий трудовий договір (п. 6-1 ч. 1 ст. 24 КЗпП). У ньому можете прописати, що на працівника поширюються ПВТР. Тож норму про дистанційну роботу варто прописати в ПВТР. За таких умов у письмовому трудовому договорі не потрібно детально описувати режим роботи працівника, що працює дистанційно/вдома. Достатньо буде вказати посилання на відповідний пункт ПВТР.

У ПВТР пропишіть, наприклад: «Умову того, що на працівника, який працює дистанційно (вдома), поширюються ПВТР, зазначають у письмовому трудовому договорі».

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14160

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9836

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
12976