Чи вносити до ПВТР зміни щодо дистанційної роботи

1047

Запитання

Чи прописувати норму про дистанційну роботу у ПВТР?

Відповідь

СКАЧАТИ Зразок наказу про припинення дистанційної роботи для частини працівників після скасування карантину

Так, це доречно зробити. Хоча зі статті 21 КЗпП виключили норму про дотримання працівником правил внутрішнього трудового розпорядку (ПВТР), проте обов’язок працівника дотримувати цих норм залишився в інших статтях КЗпП.

Працівники зобов’язані:

  • працювати чесно і сумлінно;
  • своєчасно і точно виконувати розпорядження роботодавця;
  • додержувати трудової і технологічної дисципліни, вимог нормативних актів про охорону праці;
  • дбайливо ставитися до майна роботодавця, з яким уклали трудовий договір.

Підстава — стаття 139 КЗпП.

Трудовий розпорядок на підприємствах, в установах, організаціях визначають ПВТР, які затверджує трудовий колектив за поданням роботодавця і виборного органу первинної профспілкової організації/профспілкового представника на основі типових правил (ч. 1 ст. 142 КЗпП).

Працівники, що не дотримують норм ПВТР, порушують статтю 139 КЗпП. Тому роботодавець може притягнути їх до дисциплінарної відповідальності.

Під час дистанційної/надомної роботи працівники розподіляють робочий час на свій розсуд. На них не поширюються ПВТР, якщо іншого не передбачає трудовий договір (ч. 11 ст. 60 КЗпП).

Із працівником, якого в майбутньому прийматимете на дистанційну/надомну роботу, укладайте письмовий трудовий договір (п. 6-1 ч. 1 ст. 24 КЗпП). У ньому можете прописати, що на працівника поширюються ПВТР. Тож норму про дистанційну роботу варто прописати в ПВТР. За таких умов у письмовому трудовому договорі не потрібно детально описувати режим роботи працівника, що працює дистанційно/вдома. Достатньо буде вказати посилання на відповідний пункт ПВТР.

У ПВТР пропишіть, наприклад: «Умову того, що на працівника, який працює дистанційно (вдома), поширюються ПВТР, зазначають у письмовому трудовому договорі».

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Щорічні додаткові відпустки 2025: правила й приклади для бюджетників

Окрім основної відпустки чимало бюджетників мають додаткові відпустки. Одна з них — щорічна додаткова відпустка, наприклад за вислугу років. У статті говоримо, як надавати такі відпустки, чим щорічні додаткові відпустки відрізняються від щорічних основних відпусток та інших додаткових відпусток. У пригоді стануть і приклади — беріть у роботу і нехай працюється легше!
58863

Відпустка без збереження заробітної плати: порядок, тривалість і приклади

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати — єдиний вихід як для працівника, так і для роботодавця. У консультації розглянемо, кому надають таку відпустку під час воєнного стану, яка її максимальна тривалість та як усе це оформити.
128573

Як перевести держслужбовця з РДА в орган місцевого самоврядування

Держслужбовців можуть переводити з районних держадміністрацій до органів місцевого самоврядування. У статті розберемо порядок переведення, як оформити контракт, що писати в трудовій книжці та як діяти з рангом держслужбовця
7994

Копія наказу про звільнення: коли і як видавати у 2025 році

Звільняєте працівника — видайте копію наказу про звільнення. У статті з’ясуємо, як правильно її оформити, хто відповідальний за підпис, які обов’язкові реквізити має містити документ, коли і кому його вручати. Скачайте зразок копії наказу і застосуйте в роботі
86620

Відпустка по догляду за дитиною до 3 і 6 років: зразки документів та поради

Хто має право на відпустку по догляду за дитиною, як оформити її без помилок та коли роботодавець зобов’язаний її надати? У статті — порядок оформлення, п’ять зразків документів, звітність з ЄСВ, нарахування стажу та правила повернення з такої відпустки.
138074