Чи вносити до ПВТР зміни щодо дистанційної роботи

1014

Запитання

Чи прописувати норму про дистанційну роботу у ПВТР?

Відповідь

СКАЧАТИ Зразок наказу про припинення дистанційної роботи для частини працівників після скасування карантину

Так, це доречно зробити. Хоча зі статті 21 КЗпП виключили норму про дотримання працівником правил внутрішнього трудового розпорядку (ПВТР), проте обов’язок працівника дотримувати цих норм залишився в інших статтях КЗпП.

Працівники зобов’язані:

  • працювати чесно і сумлінно;
  • своєчасно і точно виконувати розпорядження роботодавця;
  • додержувати трудової і технологічної дисципліни, вимог нормативних актів про охорону праці;
  • дбайливо ставитися до майна роботодавця, з яким уклали трудовий договір.

Підстава — стаття 139 КЗпП.

Трудовий розпорядок на підприємствах, в установах, організаціях визначають ПВТР, які затверджує трудовий колектив за поданням роботодавця і виборного органу первинної профспілкової організації/профспілкового представника на основі типових правил (ч. 1 ст. 142 КЗпП).

Працівники, що не дотримують норм ПВТР, порушують статтю 139 КЗпП. Тому роботодавець може притягнути їх до дисциплінарної відповідальності.

Під час дистанційної/надомної роботи працівники розподіляють робочий час на свій розсуд. На них не поширюються ПВТР, якщо іншого не передбачає трудовий договір (ч. 11 ст. 60 КЗпП).

Із працівником, якого в майбутньому прийматимете на дистанційну/надомну роботу, укладайте письмовий трудовий договір (п. 6-1 ч. 1 ст. 24 КЗпП). У ньому можете прописати, що на працівника поширюються ПВТР. Тож норму про дистанційну роботу варто прописати в ПВТР. За таких умов у письмовому трудовому договорі не потрібно детально описувати режим роботи працівника, що працює дистанційно/вдома. Достатньо буде вказати посилання на відповідний пункт ПВТР.

У ПВТР пропишіть, наприклад: «Умову того, що на працівника, який працює дистанційно (вдома), поширюються ПВТР, зазначають у письмовому трудовому договорі».

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Штраф за неоформленого працівника: вбережіть себе

Перевірки Держпраці та острахи бухгалтера та керівника в першу чергу пов’язані зі значними фінансовими штрафами. І навіть якщо все ніби гаразд і неоформлених працівників в установі немає, – ризик заробити штраф за неоформлення трудових відносин за наявності цивільно-правових договорів існує. Які вони штрафи нинішні?
27361

Відпустка особі з інвалідністю: особливості

Говорімо про відпустки особам з інвалідністю. Якими правами можуть скористатися працівники, коли доступна додаткова відпустка особам з інвалідністю та як компенсувати дні відпустки особам з інвалідністю – у відповідях експерта
28962

Наказ про надання матеріальної допомоги: як заповнити правильно

Перед тим як надати працівникові матеріальну допомогу, необхідно оформити відповідні документи, зокрема, наказ про надання матеріальної допомоги. Дізнайтеся, як правильно заповнити наказ про надання матеріальної допомоги: на оздоровлення, у зв’язку з сімейними обставинами, на лікування, на оздоровлення дітей, на поховання
149254

Оплата надурочних при остаточному розрахунку

Оплата надурочних при звільнені потребує розрахування середньомісячних годин та годинної ставки. Експерт підкаже як розрахувати середньомісячну кількість годин за обліковий період та годинну ставку для оплати надурочних
14354