Чи вносити до ПВТР зміни щодо дистанційної роботи
Запитання
Чи прописувати норму про дистанційну роботу у ПВТР?
Відповідь
Так, це доречно зробити. Хоча зі статті 21 КЗпП виключили норму про дотримання працівником правил внутрішнього трудового розпорядку (ПВТР), проте обов’язок працівника дотримувати цих норм залишився в інших статтях КЗпП.
Працівники зобов’язані:
- працювати чесно і сумлінно;
- своєчасно і точно виконувати розпорядження роботодавця;
- додержувати трудової і технологічної дисципліни, вимог нормативних актів про охорону праці;
- дбайливо ставитися до майна роботодавця, з яким уклали трудовий договір.
Підстава — стаття 139 КЗпП.
Трудовий розпорядок на підприємствах, в установах, організаціях визначають ПВТР, які затверджує трудовий колектив за поданням роботодавця і виборного органу первинної профспілкової організації/профспілкового представника на основі типових правил (ч. 1 ст. 142 КЗпП).
Працівники, що не дотримують норм ПВТР, порушують статтю 139 КЗпП. Тому роботодавець може притягнути їх до дисциплінарної відповідальності.
Під час дистанційної/надомної роботи працівники розподіляють робочий час на свій розсуд. На них не поширюються ПВТР, якщо іншого не передбачає трудовий договір (ч. 11 ст. 60 КЗпП).
Із працівником, якого в майбутньому прийматимете на дистанційну/надомну роботу, укладайте письмовий трудовий договір (п. 6-1 ч. 1 ст. 24 КЗпП). У ньому можете прописати, що на працівника поширюються ПВТР. Тож норму про дистанційну роботу варто прописати в ПВТР. За таких умов у письмовому трудовому договорі не потрібно детально описувати режим роботи працівника, що працює дистанційно/вдома. Достатньо буде вказати посилання на відповідний пункт ПВТР.
У ПВТР пропишіть, наприклад: «Умову того, що на працівника, який працює дистанційно (вдома), поширюються ПВТР, зазначають у письмовому трудовому договорі».
⚡️Дистанційне навчання від досвідчених експертів з бухгалтерського обліку: ✔️4 кредити ЄКТС ✔️120 годин ✔️сертифікат за проходження курсу