Чи продовжувати випробувальний строк, якщо його частина припала на карантин

572

Запитання

Через карантин в установі запровадили режим дистанційної роботи, неповний робочий час та простій. Чи продовжувати випробувальний строк, якщо з тримісячного строку випробування 1,5 місяця деякі працівники: працювали дистанційно, виконували роботу на умовах неповного робочого часу, не працювали через простій?

Відповідь

Не продовжуйте строку випробування, якщо працівник працював дистанційно чи на умовах неповного робочого часу.

У разі простою продовжте строк випробування на кількість календарних днів, що припала на період простою.

Максимальний строк випробування для працівника — три місяці. В окремих випадках, за згодою виборного органу первинної профспілкової організації, роботодавець та працівник можуть домовитися про випробування тривалістю до шести місяців (ч. 1 ст. 27 КЗпП).

До строку випробування не зараховують днів, коли працівник фактично не працював, незалежно від причини (ч. 3 ст. 27 КЗпП).

Дні дистанційної роботи чи роботи з неповним часом зараховуйте до строку випробування. Працівник фактично виконує трудову функцію, тож підстав продовжувати строк випробування немає. Під час роботи дистанційно (вдома) працівник виконує свої обов’язки, а роботодавець табелює таку роботу як звичайний робочий день. За неповного робочого часу працівник працює менше норми, утім також виконує обов’язки. Робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників (ч. 3 ст. 56 КЗпП).

Продовжте строк випробування на кількість днів, що відповідає періоду простою, адже під час простою працівник не працює. Під час простою роботу призупиняють (ч. 2 ст. 113 КЗпП).

Наприклад, працівник працює з 02.03.2020. Випробувальний строк — три місяці, спливає 02.06.2020 (ст. 241-1 КЗпП). Працівник перебував у простої з 16.03.2020 до 17.04.2020 — 33 календарних дні. Продовжте строк випробування на 33 к. д.

Порахуйте кількість «невідпрацьованих» календарних днів і визначте нову прогнозовану дату, коли спливе строк випробування.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Хто може виконувати обов’язки головного бухгалтера на час його відсутності

Головний бухгалтер установи — посадова особа, керівник структурного підрозділу — бухгалтерської служби. Він має право другого підпису. Тож відсутність цієї особи, навіть тимчасова (через відпустку, хворобу чи звільнення), може паралізувати установу. Аби цього не сталось, керівник установи має дбати про свого бухгалтера та знати коли та хто може виконувати обов’язки головного бухгалтера на період його відсутності. Хто може замінити головбуха та як це оформити — розповідаємо у статті
22512

Щорічні додаткові відпустки 2025: правила й приклади для бюджетників

Окрім основної відпустки чимало бюджетників мають додаткові відпустки. Одна з них — щорічна додаткова відпустка, наприклад за вислугу років. У статті говоримо, як надавати такі відпустки, чим щорічні додаткові відпустки відрізняються від щорічних основних відпусток та інших додаткових відпусток. У пригоді стануть і приклади — беріть у роботу і нехай працюється легше!
59590

Відпустка без збереження заробітної плати: порядок, тривалість і приклади

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати — єдиний вихід як для працівника, так і для роботодавця. У консультації розглянемо, кому надають таку відпустку під час воєнного стану, яка її максимальна тривалість та як усе це оформити.
130811

Як перевести держслужбовця з РДА в орган місцевого самоврядування

Держслужбовців можуть переводити з районних держадміністрацій до органів місцевого самоврядування. У статті розберемо порядок переведення, як оформити контракт, що писати в трудовій книжці та як діяти з рангом держслужбовця
8103

Копія наказу про звільнення: коли і як видавати у 2025 році

Звільняєте працівника — видайте копію наказу про звільнення. У статті з’ясуємо, як правильно її оформити, хто відповідальний за підпис, які обов’язкові реквізити має містити документ, коли і кому його вручати. Скачайте зразок копії наказу і застосуйте в роботі
87033