Чи продовжувати випробувальний строк, якщо його частина припала на карантин

537

Запитання

Через карантин в установі запровадили режим дистанційної роботи, неповний робочий час та простій. Чи продовжувати випробувальний строк, якщо з тримісячного строку випробування 1,5 місяця деякі працівники: працювали дистанційно, виконували роботу на умовах неповного робочого часу, не працювали через простій?

Відповідь

Не продовжуйте строку випробування, якщо працівник працював дистанційно чи на умовах неповного робочого часу.

У разі простою продовжте строк випробування на кількість календарних днів, що припала на період простою.

Максимальний строк випробування для працівника — три місяці. В окремих випадках, за згодою виборного органу первинної профспілкової організації, роботодавець та працівник можуть домовитися про випробування тривалістю до шести місяців (ч. 1 ст. 27 КЗпП).

До строку випробування не зараховують днів, коли працівник фактично не працював, незалежно від причини (ч. 3 ст. 27 КЗпП).

Дні дистанційної роботи чи роботи з неповним часом зараховуйте до строку випробування. Працівник фактично виконує трудову функцію, тож підстав продовжувати строк випробування немає. Під час роботи дистанційно (вдома) працівник виконує свої обов’язки, а роботодавець табелює таку роботу як звичайний робочий день. За неповного робочого часу працівник працює менше норми, утім також виконує обов’язки. Робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників (ч. 3 ст. 56 КЗпП).

Продовжте строк випробування на кількість днів, що відповідає періоду простою, адже під час простою працівник не працює. Під час простою роботу призупиняють (ч. 2 ст. 113 КЗпП).

Наприклад, працівник працює з 02.03.2020. Випробувальний строк — три місяці, спливає 02.06.2020 (ст. 241-1 КЗпП). Працівник перебував у простої з 16.03.2020 до 17.04.2020 — 33 календарних дні. Продовжте строк випробування на 33 к. д.

Порахуйте кількість «невідпрацьованих» календарних днів і визначте нову прогнозовану дату, коли спливе строк випробування.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Штраф за неоформленого працівника: вбережіть себе

Перевірки Держпраці та острахи бухгалтера та керівника в першу чергу пов’язані зі значними фінансовими штрафами. І навіть якщо все ніби гаразд і неоформлених працівників в установі немає, – ризик заробити штраф за неоформлення трудових відносин за наявності цивільно-правових договорів існує. Які вони штрафи нинішні?
27440

Відпустка особі з інвалідністю: особливості

Говорімо про відпустки особам з інвалідністю. Якими правами можуть скористатися працівники, коли доступна додаткова відпустка особам з інвалідністю та як компенсувати дні відпустки особам з інвалідністю – у відповідях експерта
29020

Наказ про надання матеріальної допомоги: як заповнити правильно

Перед тим як надати працівникові матеріальну допомогу, необхідно оформити відповідні документи, зокрема, наказ про надання матеріальної допомоги. Дізнайтеся, як правильно заповнити наказ про надання матеріальної допомоги: на оздоровлення, у зв’язку з сімейними обставинами, на лікування, на оздоровлення дітей, на поховання
149343

Оплата надурочних при остаточному розрахунку

Оплата надурочних при звільнені потребує розрахування середньомісячних годин та годинної ставки. Експерт підкаже як розрахувати середньомісячну кількість годин за обліковий період та годинну ставку для оплати надурочних
14398