Чи продовжувати випробувальний строк, якщо його частина припала на карантин

348

Запитання

Через карантин в установі запровадили режим дистанційної роботи, неповний робочий час та простій. Чи продовжувати випробувальний строк, якщо з тримісячного строку випробування 1,5 місяця деякі працівники: працювали дистанційно, виконували роботу на умовах неповного робочого часу, не працювали через простій?

Відповідь

Не продовжуйте строку випробування, якщо працівник працював дистанційно чи на умовах неповного робочого часу.

У разі простою продовжте строк випробування на кількість календарних днів, що припала на період простою.

Максимальний строк випробування для працівника — три місяці. В окремих випадках, за згодою виборного органу первинної профспілкової організації, роботодавець та працівник можуть домовитися про випробування тривалістю до шести місяців (ч. 1 ст. 27 КЗпП).

До строку випробування не зараховують днів, коли працівник фактично не працював, незалежно від причини (ч. 3 ст. 27 КЗпП).

Дні дистанційної роботи чи роботи з неповним часом зараховуйте до строку випробування. Працівник фактично виконує трудову функцію, тож підстав продовжувати строк випробування немає. Під час роботи дистанційно (вдома) працівник виконує свої обов’язки, а роботодавець табелює таку роботу як звичайний робочий день. За неповного робочого часу працівник працює менше норми, утім також виконує обов’язки. Робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників (ч. 3 ст. 56 КЗпП).

Продовжте строк випробування на кількість днів, що відповідає періоду простою, адже під час простою працівник не працює. Під час простою роботу призупиняють (ч. 2 ст. 113 КЗпП).

Наприклад, працівник працює з 02.03.2020. Випробувальний строк — три місяці, спливає 02.06.2020 (ст. 241-1 КЗпП). Працівник перебував у простої з 16.03.2020 до 17.04.2020 — 33 календарних дні. Продовжте строк випробування на 33 к. д.

Порахуйте кількість «невідпрацьованих» календарних днів і визначте нову прогнозовану дату, коли спливе строк випробування.

тест для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Штатний розпис 2024

Окремі форми штатного розпису змінили, кого це стосується, яку форму штатного розпису обрати та як заповнити розглянемо далі у публікації.
150575