Колективний договір не зареєстрований. Чи це порушення?

392

Запитання

Під час ревізії нашої установи перевіряльники в акті зазначили як порушення, що колективний договір не зареєстрований. Чи обов’язково реєструвати колективний договір?

Відповідь

СКАЧАТИ ЗРАЗОК Колективного договору підприємства

Так, обов’язково. Пояснимо чому.

Колективні договори підлягають повідомній реєстрації місцевими органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування (ч. 11 ст. 9 Закону України «Про колективні договори і угоди» від 01.07.1993 № 3356-ХІІ). Зміни і доповнення, які вносять до колективного договору, також підлягають повідомній реєстрації. Реєстрація є завершальним етапом укладення та підписання колективного договору.

Ревізори звертають увагу, чи зареєструвала установа колективний договір. Якщо виявили незареєстрований, обов’язково зазначають про це в акті ревізії.

Нагадаємо, що тепер колективні договори можна подавати на повідомну реєстрацію в електронному вигляді. Новий Порядок повідомної реєстрації галузевих/міжгалузевих і територіальних угод, колективних договорів затверджений постановою КМУ від 13.02.2013 № 115. Наразі сторони колективних договорів мають право подати на повідомну реєстрацію лише один примірник документа в паперовій формі (раніше — три) або надіслати його до органу реєстрації в електронному вигляді.

Повідомну реєстрацію проводять, щоб засвідчити автентичність примірників і копії поданих на реєстрацію галузевих/міжгалузевих і територіальних угод, колективних договорів. Це необхідно, щоб забезпечити можливість врахувати їхні умови, коли уповноважені органи розглядають трудові спори, які можуть виникнути за результатами виконання умов таких договорів.

Колективний договір не зареєстрований. Чи це порушення?
Людмила Кравченкокерівник експертної групи Експертус Головбух
Чи обов’язково в колективному договорі передбачати умови запровадження і розміри надбавок, доплат, премій — дізнайтеся зі статті

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14178

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9845

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
12978