Колективний договір не зареєстрований. Чи це порушення?

264

Запитання

Під час ревізії нашої установи перевіряльники в акті зазначили як порушення, що колективний договір не зареєстрований. Чи обов’язково реєструвати колективний договір?

Відповідь

СКАЧАТИ ЗРАЗОК Колективного договору підприємства

Так, обов’язково. Пояснимо чому.

Колективні договори підлягають повідомній реєстрації місцевими органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування (ч. 11 ст. 9 Закону України «Про колективні договори і угоди» від 01.07.1993 № 3356-ХІІ). Зміни і доповнення, які вносять до колективного договору, також підлягають повідомній реєстрації. Реєстрація є завершальним етапом укладення та підписання колективного договору.

Ревізори звертають увагу, чи зареєструвала установа колективний договір. Якщо виявили незареєстрований, обов’язково зазначають про це в акті ревізії.

Нагадаємо, що тепер колективні договори можна подавати на повідомну реєстрацію в електронному вигляді. Новий Порядок повідомної реєстрації галузевих/міжгалузевих і територіальних угод, колективних договорів затверджений постановою КМУ від 13.02.2013 № 115. Наразі сторони колективних договорів мають право подати на повідомну реєстрацію лише один примірник документа в паперовій формі (раніше — три) або надіслати його до органу реєстрації в електронному вигляді.

Повідомну реєстрацію проводять, щоб засвідчити автентичність примірників і копії поданих на реєстрацію галузевих/міжгалузевих і територіальних угод, колективних договорів. Це необхідно, щоб забезпечити можливість врахувати їхні умови, коли уповноважені органи розглядають трудові спори, які можуть виникнути за результатами виконання умов таких договорів.

Колективний договір не зареєстрований. Чи це порушення?
Людмила Кравченкокерівник експертної групи Експертус Головбух
Чи обов’язково в колективному договорі передбачати умови запровадження і розміри надбавок, доплат, премій — дізнайтеся зі статті

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86655

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
10158