Чи можна вносити зміни до мережі розпорядників коштів

1807

Запитання

Чи можна протягом бюджетного періоду вносити зміни до мережі, якщо утворилася нова установа?

Відповідь

Типова кореспонденція субрахунків зі змінами, внесеними наказом Мінфіну від 17.09.2019 № 386

Так, можна.

Протягом бюджетного періоду можна вносити зміни до мережі. Приміром, якщо до мережі внесуть нову установу, виключать установу з мережі, змінять інформацію про розпорядника/одержувача. Головні розпорядники/розпорядники нижчого рівня у таких ситуаціях мають подати відповідному органу Казначейства реєстр змін до мережі на паперових та електронних носіях інформації за формою згідно з додатком 2 до Порядку казначейського обслуговування державного бюджету за витратами, затвердженого наказом Мінфіну від 24.12.2012 № 1407 (далі — Порядок № 1407) з відповідним обґрунтуванням.

Після того як внесуть зміни до Єдиного реєстру у частині даних, які використовують при складанні мережі, головний розпорядник/розпорядник нижчого рівня протягом трьох робочих днів має надати відповідному органу Казначейства реєстр змін до мережі.

Виключати з мережі установу/підприємство, організацію, що ліквідується або реорганізується, можна лише після того, як передасте установі-правонаступнику/підприємству, організації планові показники, обсяги відкритих асигнувань, показники проведених з початку бюджетного періоду касових видатків та непогашених бюджетних зобов’язань.

Орган Казначейства перевіряє, чи відповідає поданий реєстр змін до мережі встановленим вимогам до складання мережі, даним Єдиного реєстру — код розпорядника/одержувача бюджетних коштів за Єдиним реєстром, код за ЄДРПОУ, повне та скорочене (за наявності) найменування, статус установи — розпорядник бюджетних коштів або одержувач бюджетних коштів, код та найменування органу Казначейства та вносить інформацію до єдиної бази даних мережі розпорядників та одержувачів коштів державного бюджету і ставить на документі відбиток штампа за формою згідно з додатком 3 до Порядку № 1407.

Зауважимо, що розпорядника бюджетних коштів не можна включити одночасно до мережі розпорядників бюджетних коштів різних місцевих бюджетів.

безплатний вебінар про перевірки ревізорів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Коди економічної класифікації видатків бюджету: інструкція застосування

Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2024 року та їх застосування – у цьому огляді.
328521

Оренда комунального та державного майна в Україні

Процедура оренди державного та комунального майна 2024 для держорганів, ОМС, бюджетних установ регламентована різними нормативно-правовими актами. Розглянемо чим керуватись при передачі в оренду державного чи комунального майна.
1321