Чи можна вносити зміни до мережі розпорядників коштів

1949

Запитання

Чи можна протягом бюджетного періоду вносити зміни до мережі, якщо утворилася нова установа?

Відповідь

Типова кореспонденція субрахунків зі змінами, внесеними наказом Мінфіну від 17.09.2019 № 386

Так, можна.

Протягом бюджетного періоду можна вносити зміни до мережі. Приміром, якщо до мережі внесуть нову установу, виключать установу з мережі, змінять інформацію про розпорядника/одержувача. Головні розпорядники/розпорядники нижчого рівня у таких ситуаціях мають подати відповідному органу Казначейства реєстр змін до мережі на паперових та електронних носіях інформації за формою згідно з додатком 2 до Порядку казначейського обслуговування державного бюджету за витратами, затвердженого наказом Мінфіну від 24.12.2012 № 1407 (далі — Порядок № 1407) з відповідним обґрунтуванням.

Після того як внесуть зміни до Єдиного реєстру у частині даних, які використовують при складанні мережі, головний розпорядник/розпорядник нижчого рівня протягом трьох робочих днів має надати відповідному органу Казначейства реєстр змін до мережі.

Виключати з мережі установу/підприємство, організацію, що ліквідується або реорганізується, можна лише після того, як передасте установі-правонаступнику/підприємству, організації планові показники, обсяги відкритих асигнувань, показники проведених з початку бюджетного періоду касових видатків та непогашених бюджетних зобов’язань.

Орган Казначейства перевіряє, чи відповідає поданий реєстр змін до мережі встановленим вимогам до складання мережі, даним Єдиного реєстру — код розпорядника/одержувача бюджетних коштів за Єдиним реєстром, код за ЄДРПОУ, повне та скорочене (за наявності) найменування, статус установи — розпорядник бюджетних коштів або одержувач бюджетних коштів, код та найменування органу Казначейства та вносить інформацію до єдиної бази даних мережі розпорядників та одержувачів коштів державного бюджету і ставить на документі відбиток штампа за формою згідно з додатком 3 до Порядку № 1407.

Зауважимо, що розпорядника бюджетних коштів не можна включити одночасно до мережі розпорядників бюджетних коштів різних місцевих бюджетів.

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Субвенція місцевим бюджетам

Субвенція – це виплата із державного бюджету місцевим бюджетам, яку надають лише на конкретні цілі. На що вона виділяється щороку – у цьому огляді.
55844

Кошторис бюджетної установи – зразок складання та особливості

Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
167075

Державний бюджет 2025

28 листопада 2024 року Президент України підписав законопроєкт за № 12000 «Про Державний бюджет України на 2025 рік». Текст закону ще офіційно не оприлюднили, він набере чинності з 01.01.2025. У статті поговоримо про основні показники Держбюджету 2025.
5030

Відшкодування комунальних послуг орендарями

Як розрахувати відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах? Скачайте Договір відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах.
34326

Програмна класифікація видатків: обираємо назву бюджетної програми

У бюджетному процесі застосовують програмно-цільовий метод. Суть його полягає в управлінні коштами місцевого бюджету для досягнення конкретних результатів, цілей, вирішення проблем місцевої громади. При цьому оцінюють ефективність використання коштів місцевого бюджету на кожній стадії бюджетного процесу. Основним елементом цього методу є бюджетна програма.
1940