Чи можна виплатити водієві надбавку за складність і напруженість праці

1359

Запитання

Водій міської лікарні працює на 1,5 ставки, отримує підвищення за керування санітарним транспортом і надбавку за класність. Чи можна встановити йому надбавку ще й за складність і напруженість роботи?

Відповідь

Так, можна. Пояснимо чому.

За те що водій керує санітарним транспортом, місячні тарифні ставки йому підвищують на 20% (пп. 2.4.4 наказу Мінпраці та МОЗ «Про впорядкування та затвердження умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення» від 05.10.2005 № 308/519; далі — Наказ № 308/519).

Також працівникам закладів охорони здоров’я можна встановлювати надбавки:

  • за високі досягнення у праці;
  • виконання особливо важливої роботи (на строк її виконання);
  • складність, напруженість у роботі.

Такі надбавки встановлюють у розмірі до 50% посадового окладу (тарифної ставки). Граничний розмір надбавок для одного працівника сукупно не має перевищувати 50% посадового окладу.

Якщо працівник несвоєчасно виконує завдання, порушує трудову дисципліну або погіршується якість його роботи, керівник має зменшити або скасувати зазначені надбавки. Надбавки працівникам встановлює керівник, а керівникові — орган вищого рівня, у межах фонду оплати праці.

Обмежень щодо таких надбавок залежно від обсягу роботи за певною посадою (1,0; 0,75; 0,5 чи 0,25 ставки) Наказ № 308/519 не передбачає. Тобто у вашій ситуації водій має право на виплату надбавки за складність і напруженість у роботі в розмірі, що не перевищує 50% посадового окладу. Навіть якщо він вже отримує підвищення за керування санітарним транспортом і надбавку за класність.

Нагадаємо, що керівник закладу відповідає за те, щоб розмір заробітної плати працівників визначали своєчасно і правильно (п. 1.9 Наказу № 308/519). Якщо керівник виявить, що працівникові неправильно виплатили заробітну плату, він зобов’язаний зробити все, аби негайно виправити помилку і виплатити працівникові належну йому суму за весь час неправильної оплати.

Чи можна виплатити водієві надбавку за складність і напруженість праці
Людмила Кравченко,керівник експертної групи Експертус Головбух
У яких розмірах і на який термін керівник установи має право встановлювати надбавки працівникам — дізнаєтеся зі статті

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Грошове забезпечення військовослужбовців 2024

Як правильно обчислити грошове забезпечення військовослужбовців 2024 року, у якому розмірі нарахувати, які виплати входять до нього, коли і де виплачувати, як оподатковувати — дізнаєтеся з даної публікації.
81457

Оплата відрядження держслужбовця у вихідний день

Держслужбовців направляють у службове відрядження для виконання посадових обов’язків поза межами постійного місця служби. Завдання, які виконує держслужбовець у відрядженні, різні і залежать від держоргану, в якому працює держслужбовець, держоргану, до якого його відряджено, кваліфікації та посадових обов’язків самого держслужбовця. Розглянемо якою буде оплата відрядження держслужбовцям.
2172

Хвороба під час відпустки: готовий розрахунок в обліку

Працівник захворів під час щорічної основної відпустки. У цій ситуації виникає чимало питань. Чи потрібно оплачувати листок непрацездатності, чи продовжувати відпустку, чи переносити її на інший строк. Потрібно робити перерахунок оплати відпустки через лікарняний чи ні. Відповіді на всі ці питання розглянемо по черзі.
709

Матеріальна допомога на оздоровлення: про головне

Матеріальна допомога на оздоровлення працівникам бюджетних установ зберігається й у 2024 році. Хто має право на таку матеріальну допомогу, як її оформити, розрахувати й оподаткувати – у цьому огляді.
264616