Як надати донору додаткові дні відпочинку

493

Запитання

Працівник установи під час щорічної основної відпустки проходив медичні обстеження та здавав донорську кров. Коли відпустка закінчилася, він повідомив за місцем роботи, що здавав кров, надав до установи довідки про це та заяву, в якій попросив надати додаткові дні відпочинку. Чи можна надати працівникові, який подав кілька довідок про здавання крові, усі дні відпочинку підряд?

Відповідь

СКАЧАТИ норми тривалості робочого часу на 2020 рік (ІІ півріччя)

Так, можна. Пояснимо чому.

У день давання крові або її компонентів, а також в день медичного обстеження працівника, який є або виявив бажання стати донором, звільняють від роботи в установі, організації незалежно від форм власності і зберігають за ним середній заробіток (ст. 9 Закону України «Про донорство крові та її компонентів» від 23.06.1995 № 239/95-ВР).

Після кожного дня давання крові, зокрема і в разі давання її у вихідні, святкові та неробочі дні, надавайте донору додатковий день відпочинку та зберігайте за ним середній заробіток. За бажанням працівника цей день можна приєднати до щорічної відпустки або використати в інший час протягом року після дня давання крові чи її компонентів. Якщо працівник давав кров або її компоненти у період щорічної відпустки, таку відпустку продовжуйте на відповідну кількість днів та ураховуйте наданий працівнику додатковий день відпочинку за кожний день давання крові.

Керівник установи має надавати працівнику такі пільги на підставі відповідних довідок, виданих донору за місцем медичного обстеження чи давання крові та її компонентів.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86331

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
9635