Бухгалтер працює дистанційно: як направити у відрядження

2323

Запитання

Бухгалтер під час карантину працює дистанційно. Йому необхідно поїхати у відрядження. Як правильно оформити? Чи скасовувати бухгалтеру окремим наказом дистанційну роботу і видавати наказ про відрядження, а потім знову запроваджувати дистанційну роботу після відрядження? Чи достатньо наказу про відрядження?

Відповідь

Роботодавець може направити дистанційного працівника у відрядження, якщо це передбачає трудовий договір чи посадова інструкція. Не скасовуйте дистанційної роботи на час відрядження.

Дистанційна/надомна робота — форма організації праці, коли працівник виконує роботу за місцем проживання чи в іншому місці за його вибором, у т. ч. за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій, але поза приміщенням роботодавця (ч. 10 ст. 60 КЗпП).

Службове відрядження — поїздка працівника за розпорядженням роботодавця на певний строк до іншого населеного пункту, щоб виконати службове доручення поза місцем його постійної роботи — за наявності документів, що підтверджують зв’язок службового відрядження з основною діяльністю підприємства (лист Мінсоцполітики «Про оплату праці за час службового відрядження» від 02.02.2015 № 120/13/84-15).

У дистанційного працівника може не бути стаціонарного робочого місця. Він може виконувати трудову функцію у будь-якому зручному для нього місці — вдома, в кафе, іншому місті чи країні. Тому для дистанційного працівника місце постійної роботи — це його місцезнаходження, що не збігається з місцезнаходженням роботодавця. Відтак роботодавець може направити у відрядження дистанційного працівника, якщо:

  • це входить до його посадових/робочих обов’язків;
  • працівник не належить до категорії працівників, яких законодавство забороняє направляти у відрядження, чи дозволяє направити працівника у відрядження за його згоди.

Єдина особливість — за попередньою домовленістю з працівником радимо у наказі про відрядження вказати населений пункт, з якого (і відповідно — до якого) дистанційного працівника направляють у відрядження. Так уникнете невиправданих витрат, якщо виявиться, що дистанційник, наприклад, на зиму переїхав до Таїланду, і там працює. У такому випадку роботодавцю вигідніше відрядити іншого працівника, який мешкає ближче до місця відрядження.

У будь-якому випадку після відрядження працівник подасть звіт про відрядження, у т. ч. проїзні документи.

Бухгалтер працює дистанційно: як направити у відрядження
ТЕТЯНА НИЖНИК,керівник експертної групи Експертус Головбух
Відрядження працівників тісно пов’язані з документами. Якщо документів немає або оформили їх неправильно — чекайте штрафних санкцій. Як попередити зайві витрати

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок середньої заробітної плати – експертні приклади на 2024 рік

Розрахунок середньої заробітної плати потрібен для відпускних, відрядження, вихідної та матеріальної допомоги, декретних та лікарняних. Переконатися, що всі розрахунки проведені правильно, допоможуть наші приклади.
207325

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. Експерт надає готові зразки наказі про відрядження або про його припинення.
117556

Авансовий звіт у 2024 році: бланк та приклад заповнення

Для бухгалтера звична практика – видати працівникам аванс на відрядження, отримати від них авансові звіти, відшкодувати витрати за час поїздки. Та чи певний бухгалтер, що працівник подав авансовий звіт правильно? Надаємо бланк та приклад заповнення.
154695

Добові на відрядження 2024: як виплачувати та обліковувати

Відрядження працівників в одних установах є буденністю, а в інших – трапляються нечасто. Здебільшого відрядження відбуваються в межах України, але й можуть бути за кордон. Відрядженим працівникам відшкодовують витрати за час поїздки та виплачують добові на відрядження. Як визначається розмір добових, які саме витрати та в якому розмірі слід відшкодовувати – дізнаєтеся з цього огляду.
18440