Установа сплатила забезпечувальний депозит: як відобразити в обліку та звітності

6658
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку

Запитання

Установа уклала договір оренди приміщення на три роки і заплатила ФДМУ забезпечувальний депозит за КЕКВ 2800. Коли спливе строк оренди, забезпечувальний депозит установі повернуть. Як відобразити в бухгалтерському обліку та звітності таку господарську операцію?

Відповідь

Положення примірного договору оренди передбачає, що орендар має сплатити на рахунок орендодавця до або в день, коли сторони підписують договір, забезпечувальний депозит. Це необхідно для того, щоб виконати зобов’язання орендаря за договором оренди, а також за договором про відшкодування витрат балансоутримувача на утримання орендованого майна та надання комунальних послуг (п. 4.5 Примірного договору оренди нерухомого майна, іншого окремого індивідуально визначеного майна, що належить до державної власності, затвердженого постановою КМУ від 12.08.2020 № 820).

Орендодавець має повернути цей депозит орендарю протягом п’яти робочих днів після того, як отримає від балансоутримувача примірник акта повернення з оренди орендованого майна, підписаного без зауважень.

В бухобліку таку господарську операцію відображайте проведеннями:

  • Д-т 6413, К-т 2313 — орендар перерахував забезпечувальний депозит;
  • Д-т 2313, К-т 6413 — орендарю повернули забезпечувальний депозит.

У звітності відображайте такі кошти в рядку 1150 «Інша поточна дебіторська заборгованість» ф. № 1-дс.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

тест для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Корисність основних засобів: оцінка, проводки

Переоцінка та зменшення корисності основних засобів – бухгалтер стикається з цими поняттями у своїй роботі. Як оцінити корисність основних засобів та відобразити в обліку втрати/вигоди від зменшення/відновлення корисності ОЗ – експерт підкаже.
4140

Облік кредиторської заборгованості

По боргам треба платити. Кредиторська заборгованість бюджетної установи – не виняток. Облік кредиторської заборгованості за товари, роботи, послуги, попередня оплата та післяплата, інвентаризація та списання простроченої кредиторської заборгованості – це питання даного огляду.
29227

Надходження в натуральній формі в бюджетній установі

У кейсі бухгалтерських проведень завжди зможете знайти проведення за різними господарським операціями, навіть такі, що не передбачає Типова кореспонденція. Наразі для вас — 4 приклади оприбуткування надходжень у натуральній формі.
8302

Виправлення помилок поточного періоду

Виправлення помилок поточного періоду – завдання для бухгалтера, який також виправляє помилки у бухобліку та фінзвітності. Розглянемо способи та приклади виправлення помилок у фінзвітності
3540