Установа сплатила забезпечувальний депозит: як відобразити в обліку та звітності

6975
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку

Запитання

Установа уклала договір оренди приміщення на три роки і заплатила ФДМУ забезпечувальний депозит за КЕКВ 2800. Коли спливе строк оренди, забезпечувальний депозит установі повернуть. Як відобразити в бухгалтерському обліку та звітності таку господарську операцію?

Відповідь

Положення примірного договору оренди передбачає, що орендар має сплатити на рахунок орендодавця до або в день, коли сторони підписують договір, забезпечувальний депозит. Це необхідно для того, щоб виконати зобов’язання орендаря за договором оренди, а також за договором про відшкодування витрат балансоутримувача на утримання орендованого майна та надання комунальних послуг (п. 4.5 Примірного договору оренди нерухомого майна, іншого окремого індивідуально визначеного майна, що належить до державної власності, затвердженого постановою КМУ від 12.08.2020 № 820).

Орендодавець має повернути цей депозит орендарю протягом п’яти робочих днів після того, як отримає від балансоутримувача примірник акта повернення з оренди орендованого майна, підписаного без зауважень.

В бухобліку таку господарську операцію відображайте проведеннями:

  • Д-т 6413, К-т 2313 — орендар перерахував забезпечувальний депозит;
  • Д-т 2313, К-т 6413 — орендарю повернули забезпечувальний депозит.

У звітності відображайте такі кошти в рядку 1150 «Інша поточна дебіторська заборгованість» ф. № 1-дс.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Облік нематеріальних активів у бюджетних установах

Нематеріальні активи – це ліцензії, патенти, винаходи, комп’ютерні програми, авторські права та інші об’єкти інтелектуальної власності й права на провадження діяльності. В обліку бюджетної установи вони можуть пройти і як матеріальні витрати, і як нематеріальні активи, і навіть у складі основних засобів. Від чого це залежить – у огляді про облік нематеріальних активів.
26980

Облік запасів: субрахунки, документація, проведення

Вести облік запасів у бюджетному підприємстві простіше, коли маєш підказки від експертів. Розгляньмо, які є групи обліку запасів, які використовувати субрахунки та КЕКВ, як документально оформити облік запасів. А на прикладах покажемо, як відобразити в обліку запаси.
108609

Примітки до фінансової звітності – Форма № 5-дс: заповнюємо з експертом

Завершальним фінансовим звітом є примітки до фінансової звітності. Для бюджетних установ – це форма 5-дс. У консультації надамо бланк форми 5-дс та повну інструкцію зі складання приміток до річної фінансової звітності бюджетної установи. Підкажемо також на що звернути особливу увагу під час заповнення приміток до фінансової звітності.
64010

Бланки річної фінансової звітності

Для бухгалтера підготовка до фінзвітності без перебільшення — гаряча пора, чергова нагода перевірити, чи правильно він вів бухоблік. На допомогу – всі бланки
22576

Меморіальний ордер № 5: як заповити правильно

Як і інші господарські операції, нарахування зарплати працівникам бухгалтер відображає в бухгалтерському обліку. Для цього він заповнює меморіальний ордер № 5 «Зведення розрахункових відомостей із заробітної плати та стипендій». Підкажемо, як це зробити правильно
65538