Як діяти, якщо ДПС не прийняла форму № 1ДФ та повідомила про код помилки 73

2177

Запитання

Установа — податковий агент подала до ДПС податковий розрахунок за формою № 1ДФ з типом "Звітний новий"/"Уточнюючий". Однак ДПС надіслала повідомлення з кодом помилки 73 «Увага, такий запис направлено до відома і не підлягає вилученню». Як діяти?

Відповідь

Відповідно до підпункту «б» пункту 176.2 розділу IV ПК особи, які відповідно до ПК мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати у строки, встановлені ПК для податкового кварталу, податковий розрахунок суми доходу, нарахованого/сплаченого на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до контролюючого органу за місцем свого розташування<...>.

Порядок заповнення та подання податковими агентами податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (далі — форма № 1ДФ) затверджений наказом Мінфіну від 13.01.2015 № 4 (далі — Порядок) <...>.

У разі необхідності проведення коригувань форми № 1ДФ до закінчення строку його подання подається звітний новий податковий розрахунок (п. 4.2 розд. IV Порядку).

Уточнююча форма № 1ДФ подається у разі необхідності проведення коригувань форми № 1ДФ після закінчення строку її подання. Уточнююча форма № 1ДФ може подаватися як за звітний період, так і за попередні періоди (п. 4.3 розд. IV Порядку) <...>.

Звітна нова та уточнююча форма № 1ДФ подаються на підставі інформації з попередньо поданої форми № 1ДФ і містять інформацію лише за рядками й реквізитами, які уточнюються.<...>.

Повідомлення щодо допущених помилок у поданій формі № 1ДФ містить перелік кодів помилок. При розгляді контролюючим органом звітної нової або уточнюючої форми № 1ДФ, надісланої засобами електронного зв’язку, та виявлення, зокрема, наявності ідентичного запису в Центральній Базі даних Державного реєстру фізичних осіб — платників податків (порівнюються суми доходу, податку, ознака доходу, ознака пільги, дати прийому та звільнення), такий повторно надісланий звіт підлягає відбракуванню за кодом помилки 73 «Увага, такий запис направлено до відома і не підлягає вилученню» (далі — код помилки 73) з причин дублювання, про що повідомляється суб’єкту господарювання. Такий запис направляється до відома і вилученню не підлягає.

При здійсненні коригування показників розділу І форми № 1ДФ для виключення одного помилкового рядка з попередньо введеної інформації потрібно повторити всі графи такого рядка і у графі 9 указати «1» — на виключення рядка; для введення нового або пропущеного рядка потрібно повністю заповнити всі її графи і у графі 9 указати «0» — на введення рядка; для заміни одного помилкового рядка іншим потрібно виключити помилкову інформацію та ввести правильну інформацію, тобто повністю заповнити два рядки, один з яких виключає попередньо внесену інформацію, а другий вносить правильну інформацію. У такому разі в першому рядку в графі 9 указується «1» — рядок на виключення, а в другому — «0» — рядок на введення (абз. 2— 5 п. 4.4 розд. IV Порядку).

При здійсненні коригування показників розділу II форми № 1ДФ, зокрема, для виключення помилкового рядка з попередньо введеної інформації у рядку «Військовий збір — виключення****» потрібно повторити всі графи помилкового рядка, а в рядку «Військовий збір» відобразити правильну інформацію (абз. 11–12 п. 4.4 розд. IV Порядку)<...>.

Категорія 103.25 «ЗІР»

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

меми про бухгалтерів

Працюйте, відпочивайте й не забувайте, що поки ціни у відпустці – працюють знижки на передплату е-журналів «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата».

Поспішайте – даруємо 2000 грн на передплату.

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Як розрахувати середньооблікову кількість штатних працівників

Коли справа доходить до подання звітності, у бухгалтера постають питання. Адже є сумісники, декретниці, нові працівники й ті, що звільнилися. Давайте розглянемо, як розраховується середньооблікова кількість штатних працівників.
54854

Виправлення помилок поточного періоду

Виправлення помилок поточного періоду – завдання для бухгалтера, який також виправляє помилки у бухобліку та фінзвітності. Розглянемо способи та приклади виправлення помилок у фінзвітності
3270