Як діяти, якщо ДПС не прийняла форму № 1ДФ та повідомила про код помилки 73

2291

Запитання

Установа — податковий агент подала до ДПС податковий розрахунок за формою № 1ДФ з типом "Звітний новий"/"Уточнюючий". Однак ДПС надіслала повідомлення з кодом помилки 73 «Увага, такий запис направлено до відома і не підлягає вилученню». Як діяти?

Відповідь

Відповідно до підпункту «б» пункту 176.2 розділу IV ПК особи, які відповідно до ПК мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати у строки, встановлені ПК для податкового кварталу, податковий розрахунок суми доходу, нарахованого/сплаченого на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до контролюючого органу за місцем свого розташування<...>.

Порядок заповнення та подання податковими агентами податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (далі — форма № 1ДФ) затверджений наказом Мінфіну від 13.01.2015 № 4 (далі — Порядок) <...>.

У разі необхідності проведення коригувань форми № 1ДФ до закінчення строку його подання подається звітний новий податковий розрахунок (п. 4.2 розд. IV Порядку).

Уточнююча форма № 1ДФ подається у разі необхідності проведення коригувань форми № 1ДФ після закінчення строку її подання. Уточнююча форма № 1ДФ може подаватися як за звітний період, так і за попередні періоди (п. 4.3 розд. IV Порядку) <...>.

Звітна нова та уточнююча форма № 1ДФ подаються на підставі інформації з попередньо поданої форми № 1ДФ і містять інформацію лише за рядками й реквізитами, які уточнюються.<...>.

Повідомлення щодо допущених помилок у поданій формі № 1ДФ містить перелік кодів помилок. При розгляді контролюючим органом звітної нової або уточнюючої форми № 1ДФ, надісланої засобами електронного зв’язку, та виявлення, зокрема, наявності ідентичного запису в Центральній Базі даних Державного реєстру фізичних осіб — платників податків (порівнюються суми доходу, податку, ознака доходу, ознака пільги, дати прийому та звільнення), такий повторно надісланий звіт підлягає відбракуванню за кодом помилки 73 «Увага, такий запис направлено до відома і не підлягає вилученню» (далі — код помилки 73) з причин дублювання, про що повідомляється суб’єкту господарювання. Такий запис направляється до відома і вилученню не підлягає.

При здійсненні коригування показників розділу І форми № 1ДФ для виключення одного помилкового рядка з попередньо введеної інформації потрібно повторити всі графи такого рядка і у графі 9 указати «1» — на виключення рядка; для введення нового або пропущеного рядка потрібно повністю заповнити всі її графи і у графі 9 указати «0» — на введення рядка; для заміни одного помилкового рядка іншим потрібно виключити помилкову інформацію та ввести правильну інформацію, тобто повністю заповнити два рядки, один з яких виключає попередньо внесену інформацію, а другий вносить правильну інформацію. У такому разі в першому рядку в графі 9 указується «1» — рядок на виключення, а в другому — «0» — рядок на введення (абз. 2— 5 п. 4.4 розд. IV Порядку).

При здійсненні коригування показників розділу II форми № 1ДФ, зокрема, для виключення помилкового рядка з попередньо введеної інформації у рядку «Військовий збір — виключення****» потрібно повторити всі графи помилкового рядка, а в рядку «Військовий збір» відобразити правильну інформацію (абз. 11–12 п. 4.4 розд. IV Порядку)<...>.

Категорія 103.25 «ЗІР»

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок коригування до податкової накладної: зразок і порядок складання

Розрахунок коригування дає змогу внести зміни до вже зареєстрованої податкової накладної. У консультації знайдете бланк розрахунку коригування 2024 та приклади його заповнення.
121297

Декретні в Податковому розрахунку – ЗРАЗКИ

Як відобразити декретні виплати у Податковому розрахунку сум доходу, ЄСВ, ПДФО та ВЗ, приклад розрахунку декретних та зразки заповнення Додатків Д1, Д5 і 4ДФ для декретних – у даній консультації
117798

Звіт про власний капітал

Звіт про власний капітал (форма № 4-дс) – один зі звітів, які подають у складі річної фінансової звітності. У статті експерт розкаже все про інформацію, яку слід розкривати у цьому звіті, а також на зразку покаже, як заповнювати його рядок за рядком.
36110