Доплата за виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника

2595

Запитання

Бухгалтер сільської ради перебуває на лікарняному уже більше місяця. Її роботу виконує інший бухгалтер. Чи можна встановити бухгалтеру доплату за виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника і в якому розмірі?

Відповідь

Так, можна. Пояснимо чому.

Умови оплати праці працівників органів місцевого самоврядування визначені постановою КМУ «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» від 09.03.2006 № 268 (далі — Постанова № 268).

Сільський голова має право у межах затвердженого фонду оплати праці встановлювати доплату за виконання обов’язків тимчасово відсутніх працівників таких самих категорій персоналу. Розмір такої доплати — до 50% посадового окладу за основною роботою з використанням для цього до 50% посадового окладу відсутнього працівника (п. 2 Постанови № 268).

Виконувати обов’язки тимчасово відсутнього працівника означає заміняти його, якщо він буде відсутній у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю, відрядженням, відпусткою тощо, коли відповідно до законодавства за ним зберігатимуть робоче місце.

Працівники мають виконують обов’язки тимчасово відсутнього працівника одночасно з виконанням своїх основних обов’язків у межах встановленої графіком роботи тривалості робочого дня. На цьому наголошує і Мінсоцполітики у листі від 21.08.2019 № 1177/0/206-19.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Хвороба під час відпустки: готовий розрахунок в обліку

Працівник захворів під час щорічної основної відпустки. У цій ситуації виникає чимало питань. Чи потрібно оплачувати листок непрацездатності, чи продовжувати відпустку, чи переносити її на інший строк. Потрібно робити перерахунок оплати відпустки через лікарняний чи ні. Відповіді на всі ці питання розглянемо по черзі.
686

Матеріальна допомога на оздоровлення: про головне

Матеріальна допомога на оздоровлення працівникам бюджетних установ зберігається й у 2024 році. Хто має право на таку матеріальну допомогу, як її оформити, розрахувати й оподаткувати – у цьому огляді.
263429

Виплата матеріальної допомоги на оздоровлення державним службовцям

Допомога на оздоровлення є додатковим бонусом для тих, хто працює в бюджетній сфері. Умови її виплати в кожній галузі різняться. Має свої особливості і виплата допомоги на оздоровлення державним службовцям.
72069

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. Експерт надає готові зразки наказі про відрядження або про його припинення.
132317