Бухгалтер — магістр чи спеціаліст?

6173

Запитання

«Бухгалтер (з дипломом спеціаліста)» у Класифікаторі професій змінено на «Бухгалтер (з дипломом магістра)». Як бути, якщо на цій посаді працівник з дипломом спеціаліста, а не магістра?

Відповідь

Зразок посадової інструкції бухгалтера СКАЧАТИ

Зміною № 6 до Національного класифікатора України «Класифікатор професій ДК 003:2010» (далі — КП) змінено професійну назву роботи «Бухгалтер (з дипломом спеціаліста)» на «Бухгалтер (з дипломом магістра)» з кодом КП 2411.2. Це обумовлено змінами у системі вищої освіти та узгодженням КП із Законом «Про вищу освіту» від 01.07.2014 № 1556-VII.

Звернімо увагу на розділ XV цього закону «Прикінцеві та перехідні положення»: «Вища освіта за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста (повна вища освіта) після набрання чинності цим Законом прирівнюється до вищої освіти ступеня магістра».

Отже, бухгалтер може й надалі працювати на своїй посаді — кадрові ротації не потрібні.


УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14269

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9895

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
13015