За яким КЕКВ проводити операції з побутовими відходами

21393

Запитання

Які коди економічної класифікації видатків бюджету (КЕКВ) застосовувати бюджетникам за операціями з побутовими відходами?

Відповідь

Побутовими є відходи, які люди утворюють у процесі життя й діяльності в житлових та нежитлових будинках і не використовують за місцем їх накопичення (ст. 5 Закону України «Про відходи» від 05.03.1998 № 187/98-ВР). До них відносять тверді, великогабаритні, ремонтні, рідкі відходи, крім відходів від виробничої діяльністі підприємств.

Аби чітко розмежувати видатки бюджетних установ та одержувачів бюджетних коштів за економічними характеристиками операцій, слід застосовувати КЕКВ, визначені Інструкцією щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затвердженою наказом Мінфіну від 12.03.2012 № 333 (далі — Інструкція).

Вона, зокрема, визначає, які КЕКВ застосовувати бюджетникам для операцій з побутовими відходами. Тож операції з оплати:

  • інших комунальних послуг, в т. ч. послуг з поводження з побутовими відходами — проводять за КЕКВ 2275 «Оплата інших енергоносіїв та інших комунальних послуг» (п. 2.2.7.5-2 Інструкції);
  • послуг із вивезення відходів та їх утилізації/знешкодження, у т. ч. біовідходів, твердих побутових відходів, крім послуг, які відносять до комунальних послуг, відходів із вмістом дорогоцінних металів або шкідливих речовин — за КЕКВ 2240 «Оплата послуг (крім комунальних)» (п. 2.2.4-14 Інструкції).

Джерело: Лист Казначейства «Щодо застосування кодів економічної класифікації видатків бюджету» від 22.01.2019 № 16-06-06/1462

За яким КЕКВ проводити операції з побутовими відходами
ФАЇНА ІСКРИЖИЦЬКАексперт Експертус Головбух
Замовник хоче перерозподілити видатки у межах загального обсягу бюджетних призначень. Бюджетне законодавство не забороняє цього. Треба лише правильно все зробити

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Платні послуги бюджетних установ

Бюджетні установи хоча й знаходяться на державному утриманні, але мають право, а часто й нагальну необхідність заробляти шляхом надання платних послуг. В консультації про те, якими можуть бути ці послуги, правила їхнього надання, ціноутворення, оподаткування, застосування РРО та відображення в бухгалтерських проведеннях.
22006

Договір дарування – зразок

Благодійна допомога, пожертва, безоплатна передача основних засобів, безповоротна фінансова допомога - все це оформлюється через договір дарування. Про умови та оформлення договорів дарування, особливості дарування у бюджетних установах – у цьому огляді
17649

Методика розрахунку орендної плати: визначаємо розмір, індексуємо, розподіляємо

За оренду державного/комунального майна орендарі сплачують орендну плату установі – орендодавцю/балансоутримувачу. Розмір її за перший місяць/добу/годину визначає договір оренди. Та перед укладенням договору орендодавець/балансоутримувач має визначати її розмір. Як визначити/розрахувати орендну плату розглянемо далі.
58020