За яким КЕКВ проводити операції з побутовими відходами

22231

Запитання

Які коди економічної класифікації видатків бюджету (КЕКВ) застосовувати бюджетникам за операціями з побутовими відходами?

Відповідь

Побутовими є відходи, які люди утворюють у процесі життя й діяльності в житлових та нежитлових будинках і не використовують за місцем їх накопичення (ст. 5 Закону України «Про відходи» від 05.03.1998 № 187/98-ВР). До них відносять тверді, великогабаритні, ремонтні, рідкі відходи, крім відходів від виробничої діяльністі підприємств.

Аби чітко розмежувати видатки бюджетних установ та одержувачів бюджетних коштів за економічними характеристиками операцій, слід застосовувати КЕКВ, визначені Інструкцією щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затвердженою наказом Мінфіну від 12.03.2012 № 333 (далі — Інструкція).

Вона, зокрема, визначає, які КЕКВ застосовувати бюджетникам для операцій з побутовими відходами. Тож операції з оплати:

  • інших комунальних послуг, в т. ч. послуг з поводження з побутовими відходами — проводять за КЕКВ 2275 «Оплата інших енергоносіїв та інших комунальних послуг» (п. 2.2.7.5-2 Інструкції);
  • послуг із вивезення відходів та їх утилізації/знешкодження, у т. ч. біовідходів, твердих побутових відходів, крім послуг, які відносять до комунальних послуг, відходів із вмістом дорогоцінних металів або шкідливих речовин — за КЕКВ 2240 «Оплата послуг (крім комунальних)» (п. 2.2.4-14 Інструкції).

Джерело: Лист Казначейства «Щодо застосування кодів економічної класифікації видатків бюджету» від 22.01.2019 № 16-06-06/1462

За яким КЕКВ проводити операції з побутовими відходами
ФАЇНА ІСКРИЖИЦЬКАексперт Експертус Головбух
Замовник хоче перерозподілити видатки у межах загального обсягу бюджетних призначень. Бюджетне законодавство не забороняє цього. Треба лише правильно все зробити

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Як розпорядник бюджетних коштів відповідає за помилки одержувача

Яких порушень найчастіше припускаються розпорядники та одержувачі бюджетних коштів? Чим може завершитися перевірка, якщо аудитори виявляють серйозні недоліки у використанні бюджетних ресурсів? У статті розповідаємо, які помилки притаманні одержувачу та чому це може стати головним болем розпорядника бюджетних коштів.
22364

Витрати на освітню субвенцію у 2025 році

Місцеві бюджети з державного бюджету отримують трансферти на спільні цільові програми. Освітня субвенція – це один з таких трансфертів. Про умови її отримання та перелік витрат, на які можна витрачати кошти освітньої субвенції – у цьому огляді
8905

Коди економічної класифікації видатків бюджету 2025: інструкція застосування

Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2025 року та їхнього застосування — у цьому огляді
422036

Кошторис бюджетної установи – зразок складання та особливості

Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
182347

Заява про відкриття та закриття рахунків

Відкриття та закриття рахунків актуально на початку та в кінці року, а також в процесі реорганізації або утворення бюджетної установи. Тримайте зразки заяви про відкриття та закриття рахунків.
51493