За яким КЕКВ проводити операції з побутовими відходами

16006

Запитання

Які коди економічної класифікації видатків бюджету (КЕКВ) застосовувати бюджетникам за операціями з побутовими відходами?

Відповідь

Побутовими є відходи, які люди утворюють у процесі життя й діяльності в житлових та нежитлових будинках і не використовують за місцем їх накопичення (ст. 5 Закону України «Про відходи» від 05.03.1998 № 187/98-ВР). До них відносять тверді, великогабаритні, ремонтні, рідкі відходи, крім відходів від виробничої діяльністі підприємств.

Аби чітко розмежувати видатки бюджетних установ та одержувачів бюджетних коштів за економічними характеристиками операцій, слід застосовувати КЕКВ, визначені Інструкцією щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затвердженою наказом Мінфіну від 12.03.2012 № 333 (далі — Інструкція).

Вона, зокрема, визначає, які КЕКВ застосовувати бюджетникам для операцій з побутовими відходами. Тож операції з оплати:

  • інших комунальних послуг, в т. ч. послуг з поводження з побутовими відходами — проводять за КЕКВ 2275 «Оплата інших енергоносіїв та інших комунальних послуг» (п. 2.2.7.5-2 Інструкції);
  • послуг із вивезення відходів та їх утилізації/знешкодження, у т. ч. біовідходів, твердих побутових відходів, крім послуг, які відносять до комунальних послуг, відходів із вмістом дорогоцінних металів або шкідливих речовин — за КЕКВ 2240 «Оплата послуг (крім комунальних)» (п. 2.2.4-14 Інструкції).

Джерело: Лист Казначейства «Щодо застосування кодів економічної класифікації видатків бюджету» від 22.01.2019 № 16-06-06/1462

За яким КЕКВ проводити операції з побутовими відходами
ФАЇНА ІСКРИЖИЦЬКАексперт Експертус Головбух
Замовник хоче перерозподілити видатки у межах загального обсягу бюджетних призначень. Бюджетне законодавство не забороняє цього. Треба лише правильно все зробити

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

відпустка на дітей заява

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Довідка про зміни до кошторису

Як внести зміни до кошторису бюджетної установи: ➤ у яких ситуаціях вносити ➤ як змінювати кошторис ➤ у які строки ➤ довідка про зміни до кошторису - бланк ➤ зразок заповнення довідки про зміни до кошторису
68871

Платні послуги бюджетних установ

Бюджетні установи хоча й знаходяться на державному утриманні, але мають право, а часто й нагальну необхідність заробляти шляхом надання платних послуг. В консультації про те, якими можуть бути ці послуги, правила їхнього надання, ціноутворення, оподаткування, застосування РРО та відображення в бухгалтерських проведеннях.
14183

Касова книга – бланк | зразок

Касова книга слугує для узагальнення обліку готівкових операцій за день. Як правильно вести касову книгу у бюджетній установі? Чим відрізняється ведення касової книги в електронному вигляді? З’ясуємо разом.
34889

Договір дарування – зразок

Благодійна допомога, пожертва, безоплатна передача основних засобів, безповоротна фінансова допомога - все це оформлюється через договір дарування. Про умови та оформлення договорів дарування, особливості дарування у бюджетних установах – у цьому огляді.
14013

Коди економічної класифікації видатків бюджету: інструкція застосування

Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2024 року та їх застосування – у цьому огляді.
302271