За яким КЕКВ проводити операції з побутовими відходами

18574

Запитання

Які коди економічної класифікації видатків бюджету (КЕКВ) застосовувати бюджетникам за операціями з побутовими відходами?

Відповідь

Побутовими є відходи, які люди утворюють у процесі життя й діяльності в житлових та нежитлових будинках і не використовують за місцем їх накопичення (ст. 5 Закону України «Про відходи» від 05.03.1998 № 187/98-ВР). До них відносять тверді, великогабаритні, ремонтні, рідкі відходи, крім відходів від виробничої діяльністі підприємств.

Аби чітко розмежувати видатки бюджетних установ та одержувачів бюджетних коштів за економічними характеристиками операцій, слід застосовувати КЕКВ, визначені Інструкцією щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затвердженою наказом Мінфіну від 12.03.2012 № 333 (далі — Інструкція).

Вона, зокрема, визначає, які КЕКВ застосовувати бюджетникам для операцій з побутовими відходами. Тож операції з оплати:

  • інших комунальних послуг, в т. ч. послуг з поводження з побутовими відходами — проводять за КЕКВ 2275 «Оплата інших енергоносіїв та інших комунальних послуг» (п. 2.2.7.5-2 Інструкції);
  • послуг із вивезення відходів та їх утилізації/знешкодження, у т. ч. біовідходів, твердих побутових відходів, крім послуг, які відносять до комунальних послуг, відходів із вмістом дорогоцінних металів або шкідливих речовин — за КЕКВ 2240 «Оплата послуг (крім комунальних)» (п. 2.2.4-14 Інструкції).

Джерело: Лист Казначейства «Щодо застосування кодів економічної класифікації видатків бюджету» від 22.01.2019 № 16-06-06/1462

За яким КЕКВ проводити операції з побутовими відходами
ФАЇНА ІСКРИЖИЦЬКАексперт Експертус Головбух
Замовник хоче перерозподілити видатки у межах загального обсягу бюджетних призначень. Бюджетне законодавство не забороняє цього. Треба лише правильно все зробити

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Кошторис бюджетної установи – зразок складання та особливості

Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
166152

Державний бюджет 2025

28 листопада 2024 року Президент України підписав законопроєкт за № 12000 «Про Державний бюджет України на 2025 рік». Текст закону ще офіційно не оприлюднили, він набере чинності з 01.01.2025. У статті поговоримо про основні показники Держбюджету 2025.
4954

Відшкодування комунальних послуг орендарями

Як розрахувати відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах? Скачайте Договір відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах.
34248

Програмна класифікація видатків: обираємо назву бюджетної програми

У бюджетному процесі застосовують програмно-цільовий метод. Суть його полягає в управлінні коштами місцевого бюджету для досягнення конкретних результатів, цілей, вирішення проблем місцевої громади. При цьому оцінюють ефективність використання коштів місцевого бюджету на кожній стадії бюджетного процесу. Основним елементом цього методу є бюджетна програма.
1889

Реєстрація бюджетних зобов’язань: робочі ситуації

Реєстрація бюджетних зобов’язань: ➤ термін реєстрації ➤ підтвердні документи для реєстрації ➤ зразок заповнення реєстру бюджетних зобов’язань ➤ зразок заповнення реєстру бюджетних фінансових зобов’язань.
35803