Який тарифний розряд встановити фахівцю з публічних закупівель

7794

Запитання

Бюджетна установа отримує фінансування з обласного бюджету, вона підпорядковується управлінню соціального захисту облради. У 2021 році установа ухвалила рішення ввести до штатного розпису посаду «Фахівець з публічних закупівель І категорії». Який тарифний розряд встановити такому фахівцю?

Відповідь

Тарифні розряди для посад професіоналів установлюйте залежно від категорії та умов оплати праці установи тієї чи тієї галузі. Пояснимо.

Як відзвітувати про зарплату до статистики? ►►► Дізнайтеся за результатами тесту✔️

Назви посад (професій), які вводите у штатному розписі, визначайте згідно з Класифікатором професій. У ньому професія «Фахівець з публічних закупівель» має код 2419.2 та входить до класифікаційного розділу «Професіонали». А саме до професійного 2-го угруповання «Професіонали у сфері маркетингу, ефективності господарської діяльності, раціоналізації виробництва, інтелектуальної власності та інноваційної діяльності».

Також зважайте на вимоги до освіти та кваліфікаційне категоріювання, наведені у Класифікаторі професій. Одна із вимог до посад розділу «Професіонали» — наявність повної вищої освіти. Для посади «Фахівець з публічних закупівель» застосовуйте одну із кваліфікаційних категорій:

  • провідний;
  • І категорії;
  • ІІ категорії;
  • без категорії.

Умови та розмір оплати праці працівників установ, що фінансуються з бюджету, визначає Кабмін (ст. 8 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР). У цьому випадку йдеться про установу соцзахисту, тому застосовуйте умови оплати праці, затверджені Постановою № 1298.

Зараховуйте посади професіоналів загальні для всіх бюджетних установ, зокрема фахівця з публічних закупівель, до тарифних розрядів залежно від категорії, згаданої у додатку 3 до Постанови № 1298. За ним для професіоналів та фахівців передбачені 6–9-й розряди за Єдиною тарифною сіткою, а для провідних професіоналів — 7–10-й.

Отже, фахівцю з публічних закупівель І категорії установи соціального захисту населення встановлюйте 9-й тарифний розряд.

Який тарифний розряд встановити фахівцю з публічних закупівель
ЛЮДМИЛА КРАВЧЕНКО,керівник експертної групи Експертус Головбух
Ревізори уважно вивчають штатний розпис, коли перевіряють, чи законно установа нарахувала заробітну плату працівникам. Адже неправильно сформований штатний розпис завищує або занижує потреби установи у бюджетних коштах і як наслідок — бухгалтер допускає порушення.

Врахуйте думку Мінекономіки щодо замовника, який проводитиме системні циклічні закупівлі щороку і матиме постійне навантаження з адміністрування закупівельного процесу. У листі від 10.04.2020 № 3304-04/24218-06 міністерство рекомендує ввести до штатного розпису окрему посаду або декілька посад для фахівця з публічних закупівель. Такий фахівець виступатиме уповноваженою особою.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Повідомлення про виплату лікарняних 2025: зразок, строки, форма

Як створити та відправити повідомлення про виплату коштів в ПФУ — розповідаємо у статті. На прикладі покажемо, як подати повідомлення про виплату коштів застрахованим особам швидко і без помилок.
62031

Індексація зарплати 2025: приклади

Індексація зарплати у 2025 році – швидко і правильно. Скористайтеся прикладами та поясненнями від експерта у статті, щоб знати, коли буде індексація зарплати в 2025 році та впоратися без помилок.
128511

Премій до свят працівникам ОМС: наказ + умови

Скористайтеся зразком наказу про преміювання до професійного свята у статті. Коли наближаються свята гарна ідея преміювати працівників ОМС. Яка різниця у преміюванні робітників і посадовців ОМС, як назвати причину преміювання — відповідає експерт.
67752

Приклади відрахувань із заробітної плати

Перш ніж виплатити працівникові зарплату, бухгалтер повинен відрахувати із неї податки. А ще може бути й утримання аліментів, штрафів, профспілкових внесків та інших обов’язкових і добровільних платежів. Усе про відрахування із зарплати – у цьому огляді
395071