Змінили дати виплати зарплати. Це зміна істотних умов праці чи ні?

510
Автор
експерт із кадрових питань, Київ

Запитання

Керівництво пропонує змінити дати виплати зарплати, які вказані у Положенні про оплату праці. Нічого, крім дат, не змінюється. Зарплату виплачували 3-го та 18-го числа, а тепер будуть 7-го та 22-го. Чи це зміна істотних умов праці? Чи попереджати за два місяці?

Відповідь

Ні, законодавство не відносить зміну дат виплати зарплати до істотних умов оплати праці, які допускають у разі змін в організації виробництва і праці, та про які попереджають працівників за два місяці.

Роботодавець має право змінити дати виплати зарплати у діапазоні, визначеному ст. 115 КЗпП, тобто визначити у колдоговорі або іншому нормативному акті дати як 3-тє та 18-те число, так і 7-ме та 22-ге.

Зарплату працівникам виплачують:

  • у робочі дні за графіком роботи підприємства;
  • не рідше ніж двічі на місяць, а проміжок часу між цими двома виплатами не має перевищувати 16 календарних днів;
  • не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюють виплату.

Підстава — частина 1 статті 115 КЗпП, частина 1 статті 24 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР; далі — Закон про оплату праці.

Строки виплати зарплати визначають у колективному договорі або іншому нормативному акті роботодавця, погодженому з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів — представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом).

Коли укладають трудовий договір/контракт із працівником, роботодавець доводить до його відома умови оплати праці, розміри, порядок і строки виплати зарплати, підстави, згідно з якими можуть провадити відрахування у випадках, передбачених законодавством (ч. 1 ст. 29 Закону про оплату праці).

Відповідно, якщо керівництво вирішує змінити строки — рішення впроваджують через зміни до колдоговору або іншого нормативного акта роботодавця та погоджують із профспілкою підприємства чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом. У разі відсутності таких органів погоджуйте з представниками, яких обрав і уповноважив трудовий колектив.

опитування бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Доплати бюджетникам – 2024

Посадові оклади в бюджетних установах нині не великі. Однак збільшують заробіток працівників інші виплати, як-то доплати, надбавки, премії. У цьому огляді – про стимулюючі доплати і надбавки в бюджетних установах 2024.
40361

Авансовий звіт у 2024 році: бланк та приклад заповнення

Для бухгалтера звична практика – видати працівникам аванс на відрядження, отримати від них авансові звіти, відшкодувати витрати за час поїздки. Та чи певний бухгалтер, що працівник подав авансовий звіт правильно? Надаємо бланк та приклад заповнення.
196191

Е-лікарняний: інструкція для бухгалтера 2024

Що треба знати про терміни оформлення та виплати допомоги з тимчасової непрацездатності та з вагітності та пологів на основі е-лікарняних – ці та інші пов’язані питання у даному огляді про електронні листки непрацездатності.
31240