Змінили дати виплати зарплати. Це зміна істотних умов праці чи ні?

427
Автор
експерт із кадрових питань, Київ

Запитання

Керівництво пропонує змінити дати виплати зарплати, які вказані у Положенні про оплату праці. Нічого, крім дат, не змінюється. Зарплату виплачували 3-го та 18-го числа, а тепер будуть 7-го та 22-го. Чи це зміна істотних умов праці? Чи попереджати за два місяці?

Відповідь

Ні, законодавство не відносить зміну дат виплати зарплати до істотних умов оплати праці, які допускають у разі змін в організації виробництва і праці, та про які попереджають працівників за два місяці.

Роботодавець має право змінити дати виплати зарплати у діапазоні, визначеному ст. 115 КЗпП, тобто визначити у колдоговорі або іншому нормативному акті дати як 3-тє та 18-те число, так і 7-ме та 22-ге.

Зарплату працівникам виплачують:

  • у робочі дні за графіком роботи підприємства;
  • не рідше ніж двічі на місяць, а проміжок часу між цими двома виплатами не має перевищувати 16 календарних днів;
  • не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюють виплату.

Підстава — частина 1 статті 115 КЗпП, частина 1 статті 24 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР; далі — Закон про оплату праці.

Строки виплати зарплати визначають у колективному договорі або іншому нормативному акті роботодавця, погодженому з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів — представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом).

Коли укладають трудовий договір/контракт із працівником, роботодавець доводить до його відома умови оплати праці, розміри, порядок і строки виплати зарплати, підстави, згідно з якими можуть провадити відрахування у випадках, передбачених законодавством (ч. 1 ст. 29 Закону про оплату праці).

Відповідно, якщо керівництво вирішує змінити строки — рішення впроваджують через зміни до колдоговору або іншого нормативного акта роботодавця та погоджують із профспілкою підприємства чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом. У разі відсутності таких органів погоджуйте з представниками, яких обрав і уповноважив трудовий колектив.

відпустка на дітей заява

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Зразок наказу про преміювання працівників

За успішне виконання роботи працівник може отримати від установи заохочення у вигляді премії. Підставою для її нарахування є наказ керівника. Для вас — зразок наказу про преміювання працівників.
230526

Доплата до мінімальної заробітної плати 2024

Зарплата вийшла менша від мінімалки – у більшості випадків необхідно її «дотягувати» шляхом доплати до мінімальної заробітної плати. Однак не все так просто, адже є надурочні, нічні, різні доплати і надбавки, лікарняні та відпускні. Як з цим розібратися – у консультації.
96185

Надбавки до заробітної плати в бюджетних установах

Надбавки до заробітної плати в бюджетних установах – звична справа. Розповімо докладно про види надбавок, умови встановлення надбавок, розміри надбавок окремим категоріям працівників бюджетних установ.
92632