Змінили дати виплати зарплати. Це зміна істотних умов праці чи ні?

1057
Автор
провідний експерт з трудового законодавства Експертус Кадри Цифрового видавництва Експертус, експерт з трудового права, Київ

Запитання

Керівництво пропонує змінити дати виплати зарплати, які вказані у Положенні про оплату праці. Нічого, крім дат, не змінюється. Зарплату виплачували 3-го та 18-го числа, а тепер будуть 7-го та 22-го. Чи це зміна істотних умов праці? Чи попереджати за два місяці?

Відповідь

Ні, законодавство не відносить зміну дат виплати зарплати до істотних умов оплати праці, які допускають у разі змін в організації виробництва і праці, та про які попереджають працівників за два місяці.

Роботодавець має право змінити дати виплати зарплати у діапазоні, визначеному ст. 115 КЗпП, тобто визначити у колдоговорі або іншому нормативному акті дати як 3-тє та 18-те число, так і 7-ме та 22-ге.

Зарплату працівникам виплачують:

  • у робочі дні за графіком роботи підприємства;
  • не рідше ніж двічі на місяць, а проміжок часу між цими двома виплатами не має перевищувати 16 календарних днів;
  • не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюють виплату.

Підстава — частина 1 статті 115 КЗпП, частина 1 статті 24 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР; далі — Закон про оплату праці.

Строки виплати зарплати визначають у колективному договорі або іншому нормативному акті роботодавця, погодженому з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів — представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом).

Коли укладають трудовий договір/контракт із працівником, роботодавець доводить до його відома умови оплати праці, розміри, порядок і строки виплати зарплати, підстави, згідно з якими можуть провадити відрахування у випадках, передбачених законодавством (ч. 1 ст. 29 Закону про оплату праці).

Відповідно, якщо керівництво вирішує змінити строки — рішення впроваджують через зміни до колдоговору або іншого нормативного акта роботодавця та погоджують із профспілкою підприємства чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом. У разі відсутності таких органів погоджуйте з представниками, яких обрав і уповноважив трудовий колектив.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

ЄСВ 2025: ставка, сплата, звітність

ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску
25856

Повідомлення про виплату лікарняних 2025: зразок, строки, форма

Як створити та відправити повідомлення про виплату коштів в ПФУ — розповідаємо у статті. На прикладі покажемо, як подати повідомлення про виплату коштів застрахованим особам швидко і без помилок.
62114

Індексація зарплати 2025: приклади

Індексація зарплати у 2025 році – швидко і правильно. Скористайтеся прикладами та поясненнями від експерта у статті, щоб знати, коли буде індексація зарплати в 2025 році та впоратися без помилок.
129896

Премій до свят працівникам ОМС: наказ + умови

Скористайтеся зразком наказу про преміювання до професійного свята у статті. Коли наближаються свята гарна ідея преміювати працівників ОМС. Яка різниця у преміюванні робітників і посадовців ОМС, як назвати причину преміювання — відповідає експерт.
67855