Змінили дати виплати зарплати. Це зміна істотних умов праці чи ні?

538
Автор
експерт із кадрових питань, Київ

Запитання

Керівництво пропонує змінити дати виплати зарплати, які вказані у Положенні про оплату праці. Нічого, крім дат, не змінюється. Зарплату виплачували 3-го та 18-го числа, а тепер будуть 7-го та 22-го. Чи це зміна істотних умов праці? Чи попереджати за два місяці?

Відповідь

Ні, законодавство не відносить зміну дат виплати зарплати до істотних умов оплати праці, які допускають у разі змін в організації виробництва і праці, та про які попереджають працівників за два місяці.

Роботодавець має право змінити дати виплати зарплати у діапазоні, визначеному ст. 115 КЗпП, тобто визначити у колдоговорі або іншому нормативному акті дати як 3-тє та 18-те число, так і 7-ме та 22-ге.

Зарплату працівникам виплачують:

  • у робочі дні за графіком роботи підприємства;
  • не рідше ніж двічі на місяць, а проміжок часу між цими двома виплатами не має перевищувати 16 календарних днів;
  • не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюють виплату.

Підстава — частина 1 статті 115 КЗпП, частина 1 статті 24 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР; далі — Закон про оплату праці.

Строки виплати зарплати визначають у колективному договорі або іншому нормативному акті роботодавця, погодженому з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів — представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом).

Коли укладають трудовий договір/контракт із працівником, роботодавець доводить до його відома умови оплати праці, розміри, порядок і строки виплати зарплати, підстави, згідно з якими можуть провадити відрахування у випадках, передбачених законодавством (ч. 1 ст. 29 Закону про оплату праці).

Відповідно, якщо керівництво вирішує змінити строки — рішення впроваджують через зміни до колдоговору або іншого нормативного акта роботодавця та погоджують із профспілкою підприємства чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом. У разі відсутності таких органів погоджуйте з представниками, яких обрав і уповноважив трудовий колектив.

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
373767

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9828

Коли догана не завадить працівникові отримати премію

«Тобі догана! Будеш тепер без премії і матеріалки», – сказав керівник установи бухгалтерові. А все через те що бухгалтер вчасно не надав працівникам розрахункові листи про зарплату. Він захотів розібратися, чи правомірно його покарали. Сам не впорався, тож по допомогу звернувся до редакції. Чи справді через догану він втратить премію? Чи зможе отримати хоча б матеріалку? Експерт знає відповіді.
2490

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало
313749