Звільненому працівникові виплатили зайві кошти: як виправити помилку

4988
Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ

Запитання

Працівнику в день звільнення 21 жовтня 2021-го виплатили нараховані зарплату та компенсацію за невикористану відпустку. Але помилково нарахували зарплати на один день більше ніж потрібно. Як діяти в такій ситуації?

Відповідь

Вам більше не потрібно гортати величезний нормативний акт, аби знайти строк!

Якщо припустилися лічильної помилки та переплатили зарплату і з дати виплати неправильної суми не минув місяць, роботодавець має:

Якщо організація не може повернути за рахунок звільненого працівника зайво виплачену зарплату, збитки повинна відшкодувати винна особа — бухгалтер, що помилився.

За шкоду, заподіяну організації, працівники несуть матеріальну відповідальність у розмірі прямої дійсної шкоди, але не більше свого середнього місячного заробітку (ст. 132 КЗпП).

Якщо сума збитків:

  • не перевищує середньомісячної зарплати бухгалтера — переплату утримують у повному обсязі. Тобто не лише суму, що зайво виплатили звільненому працівникові, а й суми ЄСВ, ПДФО та військового збору, що зайво сплатили;
  • перевищує — із зарплати бухгалтера утримують лише його середньомісячну зарплату.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після запровадження воєнного стану надання матеріальної допомоги працівникам не було скасовано, хоча трудове законодавство зазнало великих змін.
239235

Матеріальна допомога на оздоровлення: про головне

Матеріальна допомога на оздоровлення працівникам бюджетних установ зберігається й у 2024 році. Хто має право на таку матеріальну допомогу, як її оформити, розрахувати й оподаткувати – у цьому огляді.
234574

Розрахунок середньої заробітної плати для різних виплат

У консультації про розрахунок середньої зарплати для обчислення у 2024 році відпускних, оплати днів відрядження, вихідної допомоги при звільненні, лікарняних, декретних та інших виплат у бюджетних установах. Розрахунок середньої розглянемо з урахуванням Порядку № 100 і Порядку № 1266.
26685

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні? ✔️Як у 2024 році порахувати компенсацію відпустки, право на яку здобуто у 2023 році та раніше?
322468

Розрахунок середньої заробітної плати – експертні приклади на 2024 рік

Розрахунок середньої заробітної плати потрібен для відпускних, відрядження, вихідної та матеріальної допомоги, декретних та лікарняних. Переконатися, що всі розрахунки проведені правильно, допоможуть наші приклади.
207344