Чи оподатковують лікарняні ВПО, які виплатив Фонд соцтраху

349

Запитання

Чи утримують і перераховують до бюджетів суми ПДФО та військового збору із суми допомоги з тимчасової непрацездатності, яку нараховує і виплачує ФСС фізособі, яка переселилася з тимчасово окупованої території або зони надзвичайної ситуації?

Відповідь

Перевірки Держпраці під час воєнного стану

Із суми допомоги з тимчасової непрацездатності, що нараховує та виплачує Фонд соціального страхування (ФСС) фізособі, яка переселилася з тимчасово окупованої території або зони надзвичайної ситуації, утримують і перераховують до бюджетів:

  • суми ПДФО за ставкою 18%;
  • військового збору за ставкою 1,5%.

Водночас робочі органи ФСС мають виконати функції податкового агента, що встановив Податковий кодекс України.

ЗІР, категорія 103.02


Сильна підтримка — сильна Україна! Це звичайно про нас із вами. Ми опинилися в невідомому досі для нас становищі. Тому щоб ви та ваша компанія залишалася у робочій колії, пропонуємо підтримку. Ми вже підготували для вас знижку на передплату фахових видань «Головбух: БЮДЖЕТ» та «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА».

Обговоріть передплату з вашим менеджером: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Миру нам.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після запровадження воєнного стану надання матеріальної допомоги працівникам не було скасовано, хоча трудове законодавство зазнало великих змін.
239235

Матеріальна допомога на оздоровлення: про головне

Матеріальна допомога на оздоровлення працівникам бюджетних установ зберігається й у 2024 році. Хто має право на таку матеріальну допомогу, як її оформити, розрахувати й оподаткувати – у цьому огляді.
234573

Розрахунок середньої заробітної плати для різних виплат

У консультації про розрахунок середньої зарплати для обчислення у 2024 році відпускних, оплати днів відрядження, вихідної допомоги при звільненні, лікарняних, декретних та інших виплат у бюджетних установах. Розрахунок середньої розглянемо з урахуванням Порядку № 100 і Порядку № 1266.
26685

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні? ✔️Як у 2024 році порахувати компенсацію відпустки, право на яку здобуто у 2023 році та раніше?
322465

Розрахунок середньої заробітної плати – експертні приклади на 2024 рік

Розрахунок середньої заробітної плати потрібен для відпускних, відрядження, вихідної та матеріальної допомоги, декретних та лікарняних. Переконатися, що всі розрахунки проведені правильно, допоможуть наші приклади.
207326