Чи може бухгалтер бути членом комісії із соцстрахування

1246
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку

Запитання

В установі  діє комісія із соцстрахування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності. Її члени дуже часто допускають помилки, коли приймають рішення про призначення допомоги. Чи можна до складу комісії включити бухгалтера або головного бухгалтера?

Відповідь

Комісію із соцстрахування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності (далі — комісія), створюють в установі, яка використовує найману працю, незалежно від форм власності і господарювання. Роботу комісії організовують на паритетних засадах її членів, делегованих до неї роботодавцем та представником застрахованих осіб.

Чи має право ФСС перевірити довідки ОК-5, ОК-7 на всіх працівників ►►►

Членів комісії делегує кожна представницька сторона самостійно у рівній кількості залежно від чисельності застрахованих осіб в установі. Вони виконують свої обов’язки на громадських засадах (п. 1.3 Положення про комісію (уповноваженого) із страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, затверджене постановою правління ФСС від 19.07.2018 № 13; далі — Положення).

Застережень щодо того, кого з працівників установи не можна обирати членом комісії, Положення не містить. Отже, членами комісії можуть бути будь-які працівники установи. Головне, щоб вони самостійно виявили бажання бути членом комісії, бо таку роботу не оплачують. До того ж, члени комісії повинні знати про порядок за яким призначають допомогу за рахунок коштів ФСС.

Тож бухгалтер або головний бухгалтер може бути членом комісії. Те, що бухгалтерія розраховує суму допомоги після того, як комісія прийме рішення, не є перепоною.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

тест для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Заява про відкриття та закриття рахунків

Відкриття та закриття рахунків актуально на початку та в кінці року, а також в процесі реорганізації бюджетної установи. А після набуття чинності наказу Мінфіну від 18.01.2024 № 23 додатково Казначейство у тримісячний строк переукладатиме з клієнтами договори про здійснення розрахунково-касового обслуговування. Тримайте зразки заяви про відкриття та закриття рахунків.
38390

Реєстраційна картка учасника бюджетного процесу в ІАС «LOGICA» – заповнення з експертом

У консультації про заповнення електронної форми реєстраційної картки, яка використовується для реєстрації учасників бюджетного процесу. Розглянемо, хто і який розділ заповнює та як заповнити кожне поле форми.
1901

Типова програмна класифікація видатків та кредитування місцевих бюджетів

Програмна класифікація видатків та кредитування місцевого бюджету, відповідно до вимог частини другої статті 10 Бюджетного кодексу України, формується місцевим фінансовим органом за пропозиціями, поданими головними розпорядниками бюджетних коштів під час складання проекту рішення про місцевий бюджет у бюджетних запитах.
11950

Паспорт бюджетної програми місцевого бюджету 2025

Складають паспорт бюджетної програми місцевого бюджету усі головні розпорядники за коштами місцевого бюджету. Розкажемо про особливості заповнення, внесення змін та термін затвердження.
53528

Як підготувати бюджетний запит на 2025 рік

Бюджетний запит – це початок циклу щорічного бюджетного процесу. Як його готувати при складанні проєктів місцевих бюджетів, якими правилами та нормативними документами керуватися, про інструкцію з підготовки бюджетних запитів, типовий перелік результативних показників, типові недоліки підготовки бюджетних запитів – питання даного огляду.
25808