Чи переукладати щороку договір про матеріальну відповідальність

1864
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку

Запитання

В установі з посадовими особами, які відповідають за збереження необоротних активів, укладені письмові договори про повну матеріальну відповідальність. Чи потрібно щороку переукладати такі договори?

Відповідь

Письмові договори про повну матеріальну відповідальність установа може укладати з працівниками, що досягли вісімнадцятирічного віку та займають посади або виконують роботи, які безпосередньо пов’язані із зберіганням, обробкою, продажем (відпуском), перевезенням або застосуванням у процесі виробництва переданих їм цінностей (ст. 135-1 КЗпП).

Перелік таких посад і робіт та типовий договір про повну індивідуальну матеріальну відповідальність затверджені постановою Держкомпраці СРСР і Секретаріату ВЦРПС від 28.12.1977 № 447/24 (далі — Постанова № 447/24).

Дія договору про повну індивідуальну матеріальну відповідальність поширюється на увесь час роботи з матеріальними цінностями в установі, які довірили працівнику (п. 5 Типового договору про повну індивідуальну матеріальну відповідальність, затвердженого Постановою № 447/24).

Отже, договір про повну індивідуальну матеріальну відповідальність щороку укладати не потрібно. Він діє протягом усього періоду, поки матеріально відповідальна особа відповідає за збереження майна.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14178

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9845

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
12978