Чи переукладати щороку договір про матеріальну відповідальність

1536
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку

Запитання

В установі з посадовими особами, які відповідають за збереження необоротних активів, укладені письмові договори про повну матеріальну відповідальність. Чи потрібно щороку переукладати такі договори?

Відповідь

Письмові договори про повну матеріальну відповідальність установа може укладати з працівниками, що досягли вісімнадцятирічного віку та займають посади або виконують роботи, які безпосередньо пов’язані із зберіганням, обробкою, продажем (відпуском), перевезенням або застосуванням у процесі виробництва переданих їм цінностей (ст. 135-1 КЗпП).

Перелік таких посад і робіт та типовий договір про повну індивідуальну матеріальну відповідальність затверджені постановою Держкомпраці СРСР і Секретаріату ВЦРПС від 28.12.1977 № 447/24 (далі — Постанова № 447/24).

Дія договору про повну індивідуальну матеріальну відповідальність поширюється на увесь час роботи з матеріальними цінностями в установі, які довірили працівнику (п. 5 Типового договору про повну індивідуальну матеріальну відповідальність, затвердженого Постановою № 447/24).

Отже, договір про повну індивідуальну матеріальну відповідальність щороку укладати не потрібно. Він діє протягом усього періоду, поки матеріально відповідальна особа відповідає за збереження майна.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86594

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
10099