Чи потрібно підвищувати посадовий оклад перукарю будинку-інтернату
Запитання
У будинку-інтернаті для громадян похилого віку працює перукар. Чи потрібно йому підвищувати посадовий оклад за шкідливі умови праці?
Відповідь
Так, потрібно. Пояснимо чому.
Будинок-інтернат — стаціонарна соціально-медична установа загального типу для постійного проживання громадян похилого віку, ветеранів війни та праці, інвалідів, які потребують стороннього догляду, побутового і медичного обслуговування. Заробітну плату працівникам будинків-інтернатів для громадян похилого віку та інвалідів визначають Умови оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затверджені наказом Мінпраці та МОЗ від 05.10.2005 № 308/519 (далі — Умови № 308/519).
Ураховуючи особливий характер та особливі умови праці з певним контингентом підопічних, а саме: пенсіонерами, інвалідами, одинокими непрацездатними громадянами, особами зі значно зниженою рухомою активністю тощо, для певних категорій працівників таких установ п. 2.4.5 Умов № 308/519 передбачає підвищення посадових окладів (тарифних ставок) у зв’язку зі шкідливими і важкими умовами праці.
Так, посадові оклади (тарифні ставки) працівників установ соціального захисту населення, які безпосередньо обслуговують осіб зі значно зниженою рухомою активністю та ліжкових хворих, підвищують на 20% (пп. 8 п. 2.4.5 Умов № 308/519).
Безпосереднє обслуговування хворих — це робота, яку виконують в умовах контакту медичного працівника і пацієнта: діагностичні і лікувальні процедури, заходи з догляду за хворими тощо. В установах соціального захисту населення, а саме в будинках-інтернатах для громадян похилого віку та інвалідів до категорії працівників, які контактують із хворими, відносять лікарів, психологів, молодших медичних сестер, соціальних працівників тощо.
Право на підвищення посадових окладів (тарифних ставок) у зв’язку зі шкідливими і важкими умовами праці має також перукар, який виконує послуги з миття голови, прості класичні чоловічі, жіночі, дитячі стрижки тощо. Конкретний перелік посад працівників, яким посадові оклади (тарифні ставки) підвищують у зв’язку зі шкідливими і важкими умовами праці, в цьому випадку — за безпосереднє обслуговування осіб зі значно зниженою рухомою активністю та ліжкових хворих, затверджує керівник закладу, установи та погоджує з профспілковим комітетом залежно від функціональних обов’язків та обсягу роботи в шкідливих та важких умовах праці (пп. 2.4.5 розділу 2 Умов № 308/519).
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.