Чи потрібно підвищувати посадовий оклад перукарю будинку-інтернату

754

Запитання

У будинку-інтернаті для громадян похилого віку працює перукар. Чи потрібно йому підвищувати посадовий оклад за шкідливі умови праці?

Відповідь

Так, потрібно. Пояснимо чому.

Перевірте, чи правильно нараховуєте зарплату

Будинок-інтернат — стаціонарна соціально-медична установа загального типу для постійного проживання громадян похилого віку, ветеранів війни та праці, інвалідів, які потребують стороннього догляду, побутового і медичного обслуговування. Заробітну плату працівникам будинків-інтернатів для громадян похилого віку та інвалідів визначають Умови оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затверджені наказом Мінпраці та МОЗ від 05.10.2005 № 308/519 (далі — Умови № 308/519).

Ураховуючи особливий характер та особливі умови праці з певним контингентом підопічних, а саме: пенсіонерами, інвалідами, одинокими непрацездатними громадянами, особами зі значно зниженою рухомою активністю тощо, для певних категорій працівників таких установ п. 2.4.5 Умов № 308/519 передбачає підвищення посадових окладів (тарифних ставок) у зв’язку зі шкідливими і важкими умовами праці.

Так, посадові оклади (тарифні ставки) працівників установ соціального захисту населення, які безпосередньо обслуговують осіб зі значно зниженою рухомою активністю та ліжкових хворих, підвищують на 20% (пп. 8 п. 2.4.5 Умов № 308/519).

Безпосереднє обслуговування хворих — це робота, яку виконують в умовах контакту медичного працівника і пацієнта: діагностичні і лікувальні процедури, заходи з догляду за хворими тощо. В установах соціального захисту населення, а саме в будинках-інтернатах для громадян похилого віку та інвалідів до категорії працівників, які контактують із хворими, відносять лікарів, психологів, молодших медичних сестер, соціальних працівників тощо.

Право на підвищення посадових окладів (тарифних ставок) у зв’язку зі шкідливими і важкими умовами праці має також перукар, який виконує послуги з миття голови, прості класичні чоловічі, жіночі, дитячі стрижки тощо. Конкретний перелік посад працівників, яким посадові оклади (тарифні ставки) підвищують у зв’язку зі шкідливими і важкими умовами праці, в цьому випадку — за безпосереднє обслуговування осіб зі значно зниженою рухомою активністю та ліжкових хворих, затверджує керівник закладу, установи та погоджує з профспілковим комітетом залежно від функціональних обов’язків та обсягу роботи в шкідливих та важких умовах праці (пп. 2.4.5 розділу 2 Умов № 308/519).

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Компенсація за невикористану відпустку: розрахунок 2025

Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
421753

Наказ про надання матеріальної допомоги: як заповнити правильно

Перед тим як надати працівникові матеріальну допомогу, необхідно оформити відповідні документи, зокрема, наказ про надання матеріальної допомоги. Дізнайтеся, як правильно заповнити наказ про надання матеріальної допомоги: на оздоровлення, у зв’язку з сімейними обставинами, на лікування, на оздоровлення дітей, на поховання
149254

Авансовий звіт у 2025 році: бланк та приклад заповнення

Для бухгалтера звична практика – видати працівникам аванс на відрядження, отримати від них авансові звіти, відшкодувати витрати за час поїздки. Та чи певний бухгалтер, що працівник подав авансовий звіт правильно? Надаємо бланк та приклад заповнення.
236336

Оплата надурочних при остаточному розрахунку

Оплата надурочних при звільнені потребує розрахування середньомісячних годин та годинної ставки. Експерт підкаже як розрахувати середньомісячну кількість годин за обліковий період та годинну ставку для оплати надурочних
14354

Як здійснити розрахунок заробітної плати старости: приклади

Староста — важлива посада в сучасних органах місцевого самоврядування. Як розрахувати зарплату старости. Який староста має посадовий оклад, доплати й надбавки, оздоровчі, матеріальну допомогу. Все закріплено на прикладі, що містить і бухгалтерські проведення
24149