Чи потрібно підвищувати посадовий оклад перукарю будинку-інтернату

596

Запитання

У будинку-інтернаті для громадян похилого віку працює перукар. Чи потрібно йому підвищувати посадовий оклад за шкідливі умови праці?

Відповідь

Так, потрібно. Пояснимо чому.

Перевірте, чи правильно нараховуєте зарплату

Будинок-інтернат — стаціонарна соціально-медична установа загального типу для постійного проживання громадян похилого віку, ветеранів війни та праці, інвалідів, які потребують стороннього догляду, побутового і медичного обслуговування. Заробітну плату працівникам будинків-інтернатів для громадян похилого віку та інвалідів визначають Умови оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затверджені наказом Мінпраці та МОЗ від 05.10.2005 № 308/519 (далі — Умови № 308/519).

Ураховуючи особливий характер та особливі умови праці з певним контингентом підопічних, а саме: пенсіонерами, інвалідами, одинокими непрацездатними громадянами, особами зі значно зниженою рухомою активністю тощо, для певних категорій працівників таких установ п. 2.4.5 Умов № 308/519 передбачає підвищення посадових окладів (тарифних ставок) у зв’язку зі шкідливими і важкими умовами праці.

Так, посадові оклади (тарифні ставки) працівників установ соціального захисту населення, які безпосередньо обслуговують осіб зі значно зниженою рухомою активністю та ліжкових хворих, підвищують на 20% (пп. 8 п. 2.4.5 Умов № 308/519).

Безпосереднє обслуговування хворих — це робота, яку виконують в умовах контакту медичного працівника і пацієнта: діагностичні і лікувальні процедури, заходи з догляду за хворими тощо. В установах соціального захисту населення, а саме в будинках-інтернатах для громадян похилого віку та інвалідів до категорії працівників, які контактують із хворими, відносять лікарів, психологів, молодших медичних сестер, соціальних працівників тощо.

Право на підвищення посадових окладів (тарифних ставок) у зв’язку зі шкідливими і важкими умовами праці має також перукар, який виконує послуги з миття голови, прості класичні чоловічі, жіночі, дитячі стрижки тощо. Конкретний перелік посад працівників, яким посадові оклади (тарифні ставки) підвищують у зв’язку зі шкідливими і важкими умовами праці, в цьому випадку — за безпосереднє обслуговування осіб зі значно зниженою рухомою активністю та ліжкових хворих, затверджує керівник закладу, установи та погоджує з профспілковим комітетом залежно від функціональних обов’язків та обсягу роботи в шкідливих та важких умовах праці (пп. 2.4.5 розділу 2 Умов № 308/519).

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
373952

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9848

Коли догана не завадить працівникові отримати премію

«Тобі догана! Будеш тепер без премії і матеріалки», – сказав керівник установи бухгалтерові. А все через те що бухгалтер вчасно не надав працівникам розрахункові листи про зарплату. Він захотів розібратися, чи правомірно його покарали. Сам не впорався, тож по допомогу звернувся до редакції. Чи справді через догану він втратить премію? Чи зможе отримати хоча б матеріалку? Експерт знає відповіді.
2502

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало
314128