Компенсація за відпустку на дітей: чи виплачувати, якщо працівниця не надала свідоцтв про народження

280

Запитання

Працівниця звільняється. Чи виплачувати компенсацію за відпустку на дітей, якщо вона не надавала свідоцтв про народження дітей, але в картці П-2 є запис про них?

Відповідь

Відповідь залежить від того, чи запитував роботодавець свідоцтва про народження дітей у працівниці.

Додаткова відпустка на дітей: коли можна отримати компенсацію

В особовій картці П-2 працівниці вказано, що у неї є діти, та їхній вік. Тобто роботодавець про це знав. Тож коли жінку приймали на роботу, або коли вона зверталася з заявою про відпустку, або перед звільненням працівниці роботодавець мав запитати у неї свідоцтва про народження дітей. Без цих документів роботодавець не мав права надавати працівниці відпустку на дітей або виплачувати за неї компенсацію при звільненні.

Якщо роботодавець пропонував працівниці надати документи, а вона цього не зробила, суд відмовить працівниці, якщо вона захоче через суд стягнути з колишнього роботодавця компенсацію за невикористану відпустку і, можливо, середній заробіток за затримання розрахунку при звільненні (ч. 1 ст. 117 КЗпП).

Щоб запобігти таким ситуаціям, пропонуйте працівниці письмово і при свідках надати документи, що підтверджують право на додаткову відпустку на дітей. За потреби складіть акт.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86358

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
9711