Несвоєчасна виплата відпускних працівнику, який подав заяву за день до початку відпустки

1900

Запитання

Чи є порушенням несвоєчасна виплата відпускних працівнику, який подав заяву на відпустку за день до її початку?

Відповідь

Фахівці Держпраці пояснили, чи може порушення терміну надання працівником заяви на відпустку слугувати захисним аргументом несвоєчасної виплати відпускних.

Конкретний перiод щорiчних вiдпусток роботодавець установлює у графіку за погодженням із працівником. Змiна термiнiв надання вiдпусток, вiдображених у графiку, може бути проведена за узгодженням сторiн трудового договору i за умови виникнення обставин, що змушують перенести щорiчну вiдпустку. Якщо працiвник просить перенести вiдпустку, наприклад за сiмейних обставин, на iнший перiод чи надати її в стислi термiни i роботодавець не заперечує щодо змiни у графiку перiоду використання ним вiдпустки, то не вбачається порушення законодавства про вiдпустки.

Розмір мінімальної зарплати у 2018 році

Утім роботодавець має виплатити заробiтну плату працiвникам за період вiдпустки не пiзнiше нiж за три днi до її початку (ст. 21 Закону Украни «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР).

Вiдповiдно до параграфу 2 ст. 7 Конвенцiї №132 «Про оплачуванi вiдпустки (переглянута в 1970 роцi)», ратифiкованої Законом України вiд 29.05.2001 №2481-III, суми, що належать до виплати за період вiдпустки (частину), виплачуються зацiкавленiй особi до вiдпустки, якщо iнше не передбачене угодою, яка стосується цiєї особи i роботодавця.

Відпускні та компенсація — враховуємо нові коефіцієнти

Отож, враховуючи положення названої статтi Конвенцiї i те, що конкретний перiод надання щорiчної вiдпустки або її частини узгоджується мiж працiвником та роботодавцем, за потреби отримання частини щорiчної вiдпустки у стислi термiни — в заявi працiвник може висловити своє бажання про одержання заробiтної плати за неї в термiни, визначенi мiж ним i роботодавцем.

Водночас зазначимо, що це положення можна застосовувати у поодиноких випадках, а не масово.

Як зміняться посадові оклади держслужбовців з 1 січня 2018 року

Нагадаємо — відповідальність за порушення встановлених термінів виплати заробітної плати, виплата їх не в повному обсязі передбачена КУпАП (ч. 1 ст. 41).

За інформацією Управління Держпраці у Кіровоградській області

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86354

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
9692