Чи можна надати працівникам дві премії в одному місяці

4454
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку

Запитання

Керівник установи надає щомісяця працівникам виробничу премію. Чи має він право у травні надати, окрім виробничої премії, ще й премію до травневих свят?

Відповідь

Так, має право. Пояснимо чому.

Керівники установ мають право затверджувати порядок і розміри преміювання працівників відповідно до їхього особистого внеску в загальні результати роботи (п. 4 постанови КМУ «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 30.08.2002 № 1298). Тобто йдеться про виробничі премії.

Конкретні умови і порядок преміювання працівників, розміри та види премій визначайте в положенні про преміювання відповідного закладу, установи. Положення може передбачати преміювання, у тому числі, з нагоди державних та професійних свят, ювілейних дат. Таке роз’яснення надали фахівці Мінсоцполітики в листі від 12.04.2018 № 635/0/102-18/281.

Положення про преміювання працівників має затвердити керівник установи і погодити з профспілковим комітетом. Розмір премії конкретного працівника залежить від особистого внеску в загальні результати роботи підрозділу, установи і граничними розмірами не обмежується. Тобто кількість премій та їхній розмір законодавство не обмежує. Таке обмеження можна встановити положенням про преміювання.

Отже, якщо положення про преміювання вашої установи передбачає виплату виробничих премій та премію до травневих свят, керівник може надати працівникам дві премії.

Єдине застереження: преміювати працівників керівник установи має в межах коштів на оплату праці.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Вебінарний марафон до Дня бухгалтера

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок при звільненні – приклади

Розрахунок при звільненні: ► компенсація відпусток ►вихідна допомога ►оподаткування розрахунку ►аліменти у виплаті розрахункових при звільненні ► приклади на 2024 рік
125614

Як здійснити розрахунок заробітної плати старости: приклади

Староста – важлива посада в сучасних органах місцевого самоврядування. Дізнаємося, як розрахувати зарплату старости. Який староста має посадовий оклад, доплати й надбавки, оздоровчі, матеріальну допомогу. Закріпимо все на прикладі, що містить і бухгалтерські проведення.
16931

Утримання із заробітної плати – проводки

Нарахування заробітної плати в бюджетних установах включає проводки для відображення цих операцій в бухгалтерському обліку. Тож розповімо про проводки детальніше.
46539

Мінімальна зарплата у 2024 році

В нашій статті – як мінімальна зарплата в Україні у 2024 році впливає на основні соціальні показники та податки: виплати бюджетникам, пенсії, мінімальний розмір ЄСВ та мінімальну пенсію.
10814

Індексація зарплати 2024

У 2024 році відновлена індексація зарплати. Які правила для нарахування індексації у 2024 році, як індексувати зарплату, якщо оклад змінюється та якщо не змінювався – дивиться приклади та пояснення від експерта.
43503