Чи може лікар — ФОП видавати лікарняні без штампа та печатки
Запитання
Працівник надав до установи лікарняний, який видав лікар — ФОП. У лікарняному зазначено, що працівник хворів 10 календарних днів, але на бланку немає ні прямокутного кутового штампу з реквізитами, ні печаток «Для листків непрацездатності». Чи може установа оплатити такий лікарняний листок?
Відповідь
Ні, не може. Пояснимо чому.
Допомогу з тимчасової непрацездатності надавайте лише на підставі листка непрацездатності, виданого та оформленого в установленому порядку (ч. 1 ст. 31 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV).
Право видавати лікарняні листки мають лікуючі лікарі закладів охорони здоров’я (далі — ЗОЗ), незалежно від форми власності та лікарі, що провадять господарську діяльність з медичної практики як фізичні особи — підприємці (п. 1.4.5 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом МОЗ від 13.11.2001 № 455).
Дотримуватися вимог Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності, затвердженої спільним наказом МОЗ, Мінсоцполітики, ФСС з ТВП, ФСС НВВ від 03.11.2004 № 532/274/136-ос/1406 (далі — Інструкція № 532) повинні всі заклади охорони здоров’я незалежно від форм власності. У кожному лікарняному листку, який видав лікар, зокрема має бути:
- чітко та повністю вказана назва і місцезнаходження ЗОЗ, проставлені штамп та печатка «Для листків непрацездатності» ЗОЗ;
- число та рік видачі лікарняного вказано цифрами, а місяць — літерами;
- повністю вказано прізвище, ім’я, по батькові непрацездатної особи, цифрами — число повних років, а також зазначено (підкреслено) стать непрацездатної особи;
- повна назва і місцезнаходження місця роботи непрацездатної особи (п. 3.1 Інструкції № 532).
- ⭐️ Всеукраїнська професійна сертифікація бухгалтерів — 2021 СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️
- ⭐️Оплата праці в умовах посткарантину СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️
- ⭐️Оплата праці в дитячих садках СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️
- ⭐️Лікарняні через COVID-19 СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️
- ⭐️Зарплата в бюджеті СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️
- ⭐️ПДВ у бюджетних установах СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️
- ⭐️Лікарняні та декретні: як платити і звітувати у 2021 році СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️
Поміж інших відомостей, що вказані на лікарняному, у графі «Звільнення від роботи» лікар має вказати:
- у першому стовпчику «З якого числа» — число, місяць та рік видачі лікарняного арабськими цифрами;
- у другому стовпчику «До якого числа включно» — літерами число і місяць дати, до якої продовжено лікарняний листок;
- у четвертому стовпчику «Підпис та печатка лікаря» — проставити власний підпис та особисту печатку (п. 3.12 Інструкції № 532).
У графі «Стати до роботи» лікар має вказати словами число і місяць, коли працівник має стати до роботи, свою посаду, прізвище та засвідчити запис власним підписом та печаткою ЗОЗ «Для листків непрацездатності». Якщо особа продовжує хворіти, у цій графі лікар підкреслює слова «Продовжує хворіти» та зазначає номер нового лікарняного листка (п. 3.13. Інструкції № 532).
Отже, установа має право приймати та оплачувати лікарняні листки, які видав лікар — ФОП. Однак оплачувати за рахунок власних коштів та коштів ФСС можна тільки на підставі лікарняного, оформленого належно. У нашій ситуації слід повернути лікарняний листок, аби лікар — ФОП належно його оформив.
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.