Чи може лікар — ФОП видавати лікарняні без штампа та печатки

1503

Запитання

Працівник надав до установи лікарняний, який видав лікар — ФОП. У лікарняному зазначено, що працівник хворів 10 календарних днів, але на бланку немає ні прямокутного кутового штампу з реквізитами, ні печаток «Для листків непрацездатності». Чи може установа оплатити такий лікарняний листок?

Відповідь

Ні, не може. Пояснимо чому.

Допомогу з тимчасової непрацездатності надавайте лише на підставі листка непрацездатності, виданого та оформленого в установленому порядку (ч. 1 ст. 31 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV).

Право видавати лікарняні листки мають лікуючі лікарі закладів охорони здоров’я (далі — ЗОЗ), незалежно від форми власності та лікарі, що провадять господарську діяльність з медичної практики як фізичні особи — підприємці (п. 1.4.5 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом МОЗ від 13.11.2001 № 455).

Дотримуватися вимог Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності, затвердженої спільним наказом МОЗ, Мінсоцполітики, ФСС з ТВП, ФСС НВВ від 03.11.2004 № 532/274/136-ос/1406 (далі — Інструкція № 532) повинні всі заклади охорони здоров’я незалежно від форм власності. У кожному лікарняному листку, який видав лікар, зокрема має бути:

  • чітко та повністю вказана назва і місцезнаходження ЗОЗ, проставлені штамп та печатка «Для листків непрацездатності» ЗОЗ;
  • число та рік видачі лікарняного вказано цифрами, а місяць — літерами;
  • повністю вказано прізвище, ім’я, по батькові непрацездатної особи, цифрами — число повних років, а також зазначено (підкреслено) стать непрацездатної особи;
  • повна назва і місцезнаходження місця роботи непрацездатної особи (п. 3.1 Інструкції № 532).

Поміж інших відомостей, що вказані на лікарняному, у графі «Звільнення від роботи» лікар має вказати:

  • у першому стовпчику «З якого числа» — число, місяць та рік видачі лікарняного арабськими цифрами;
  • у другому стовпчику «До якого числа включно» — літерами число і місяць дати, до якої продовжено лікарняний листок;
  • у четвертому стовпчику «Підпис та печатка лікаря» — проставити власний підпис та особисту печатку (п. 3.12 Інструкції № 532).

У графі «Стати до роботи» лікар має вказати словами число і місяць, коли працівник має стати до роботи, свою посаду, прізвище та засвідчити запис власним підписом та печаткою ЗОЗ «Для листків непрацездатності». Якщо особа продовжує хворіти, у цій графі лікар підкреслює слова «Продовжує хворіти» та зазначає номер нового лікарняного листка (п. 3.13. Інструкції № 532).

Отже, установа має право приймати та оплачувати лікарняні листки, які видав лікар — ФОП. Однак оплачувати за рахунок власних коштів та коштів ФСС можна тільки на підставі лікарняного, оформленого належно. У нашій ситуації слід повернути лікарняний листок, аби лікар — ФОП належно його оформив.

Чи може лікар — ФОП видавати лікарняні без штампа та печатки
МИКОЛА ПОСТЕРНАК,експерт з питань соціального страхування
Як та коли розмір мінзарплати впливає на розмір лікарняного, чи завжди розмір страхового стажу впливає на розмір лікарняного — розглянемо детально.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

меми про бухгалтерів

Працюйте, відпочивайте й не забувайте, що поки ціни у відпустці – працюють знижки на передплату е-журналів «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата».

Поспішайте – даруємо 2000 грн на передплату.

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок середньої заробітної плати – експертні приклади на 2024 рік

Розрахунок середньої заробітної плати потрібен для відпускних, відрядження, вихідної та матеріальної допомоги, декретних та лікарняних. Переконатися, що всі розрахунки проведені правильно, допоможуть наші приклади.
237456

Оплата електронного лікарняного в бюджетній установі: алгоритм

Розглянемо, як здійснюється оплата е-лікарняного за рахунок роботодавця і які основні моменти потрібно врахувати бухгалтеру, якщо оплата лікарняного здійснюється в межах перших 5 днів тимчасової непрацездатності.
12935

Довідка про трудовий та страховий стаж

Отримати довідку ПФУ про трудовий та страховий стаж можуть і працівник, і роботодавець. Розкажемо, як це зробити онлайн, як рахувати стаж за цією довідкою.
22060

Листок непрацездатності – порядок заповнення та зразок

Листок непрацездатності: ➤ лист непрацездатності – бланк ➤ лист непрацездатності – зразок заповнення ➤ інструкція заповнення ➤ листок непрацездатності – зміни 2024 року ➤ як правильно оплатити лікарняний за листком непрацездатності.
65360