Чи може лікар — ФОП видавати лікарняні без штампа та печатки

1380

Запитання

Працівник надав до установи лікарняний, який видав лікар — ФОП. У лікарняному зазначено, що працівник хворів 10 календарних днів, але на бланку немає ні прямокутного кутового штампу з реквізитами, ні печаток «Для листків непрацездатності». Чи може установа оплатити такий лікарняний листок?

Відповідь

Ні, не може. Пояснимо чому.

Допомогу з тимчасової непрацездатності надавайте лише на підставі листка непрацездатності, виданого та оформленого в установленому порядку (ч. 1 ст. 31 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV).

Право видавати лікарняні листки мають лікуючі лікарі закладів охорони здоров’я (далі — ЗОЗ), незалежно від форми власності та лікарі, що провадять господарську діяльність з медичної практики як фізичні особи — підприємці (п. 1.4.5 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом МОЗ від 13.11.2001 № 455).

Дотримуватися вимог Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності, затвердженої спільним наказом МОЗ, Мінсоцполітики, ФСС з ТВП, ФСС НВВ від 03.11.2004 № 532/274/136-ос/1406 (далі — Інструкція № 532) повинні всі заклади охорони здоров’я незалежно від форм власності. У кожному лікарняному листку, який видав лікар, зокрема має бути:

  • чітко та повністю вказана назва і місцезнаходження ЗОЗ, проставлені штамп та печатка «Для листків непрацездатності» ЗОЗ;
  • число та рік видачі лікарняного вказано цифрами, а місяць — літерами;
  • повністю вказано прізвище, ім’я, по батькові непрацездатної особи, цифрами — число повних років, а також зазначено (підкреслено) стать непрацездатної особи;
  • повна назва і місцезнаходження місця роботи непрацездатної особи (п. 3.1 Інструкції № 532).

Поміж інших відомостей, що вказані на лікарняному, у графі «Звільнення від роботи» лікар має вказати:

  • у першому стовпчику «З якого числа» — число, місяць та рік видачі лікарняного арабськими цифрами;
  • у другому стовпчику «До якого числа включно» — літерами число і місяць дати, до якої продовжено лікарняний листок;
  • у четвертому стовпчику «Підпис та печатка лікаря» — проставити власний підпис та особисту печатку (п. 3.12 Інструкції № 532).

У графі «Стати до роботи» лікар має вказати словами число і місяць, коли працівник має стати до роботи, свою посаду, прізвище та засвідчити запис власним підписом та печаткою ЗОЗ «Для листків непрацездатності». Якщо особа продовжує хворіти, у цій графі лікар підкреслює слова «Продовжує хворіти» та зазначає номер нового лікарняного листка (п. 3.13. Інструкції № 532).

Отже, установа має право приймати та оплачувати лікарняні листки, які видав лікар — ФОП. Однак оплачувати за рахунок власних коштів та коштів ФСС можна тільки на підставі лікарняного, оформленого належно. У нашій ситуації слід повернути лікарняний листок, аби лікар — ФОП належно його оформив.

Чи може лікар — ФОП видавати лікарняні без штампа та печатки
МИКОЛА ПОСТЕРНАК,експерт з питань соціального страхування
Як та коли розмір мінзарплати впливає на розмір лікарняного, чи завжди розмір страхового стажу впливає на розмір лікарняного — розглянемо детально.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Е-лікарняний за сумісництвом 2024 на прикладах

Робота за сумісництвом – працівник має виконувати таку роботу у вільний від основної роботи час. Як обчислити е-лікарняні суміснику з урахуванням змін, які сталися з 01 січня 2024 року, – у даній консультації.
70851

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
47507