Якого працівника можна призначити уповноваженою особою

2338

Запитання

ОМС не має посади фахівця з публічних закупівель. Чи може спеціаліст ІІ категорії (бухгалтер) виконувати обов ’язки уповноваженої особи із закупівель?

Відповідь

Так, може, але за певних умов. Пояснимо детальніше.

За термінологією Закону «Про публічні закупівлі» від 25 грудня 2015 року № 922-VIII (далі — Закон № 922) уповноважена особа — це службова (посадова) чи інша особа, яка є працівником замовника і визначена відповідальною за організацію та проведення процедур закупівлі або спрощених закупівель згідно із цим Законом. Уповноважену особу призначає замовник на підставі власного наказу або трудового договору (контракту).

Одним зі способів призначення уповноваженої особи, що визначає стаття 11 Закону № 922, є покладення на працівника зі штатної чисельності функцій уповноваженої особи як додаткової роботи з відповідною доплатою згідно із законодавством.

Цей спосіб можуть використати невеликі замовники, що проводять незначну кількість закупівель на рік та штатну чисельність працівників, яку у зв’язку з цим збільшувати недоцільно. Але при цьому потрібно обов’язково дотримати умову: уповноважена особа отримає доплату за додаткову до основних посадових обов’язків роботу з організації та проведення закупівель. У такому випадку покласти обов’язки уповноваженої особи на працівника зі штатної чисельності установи замовника потрібно наказом (див. Лист Мінекономіки від 10.04.2020 № 3304-04/24218-06.

Коли призначаєте уповноважену особу, врахуйте вимоги частини сьомої статті 11 Закону № 922, а саме:

  • уповноважена особа повинна мати вищу освіту, як правило, юридичну або економічну;
  • не можна призначати уповноваженими особами посадових осіб та представників учасників, членів їхніх сімей, а також народних депутатів України, депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим та депутатів міської, районної у місті, районної, обласної рад.

Отже, спеціаліста ІІ категорії (бухгалтера) ОМС можна призначити уповноваженою особою, якщо він має вищу освіту, не є представником учасника закупівель або членом їхніх сімей та не обраний депутатом.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Кошторис бюджетної установи – зразок складання та особливості

Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
166194

Примітки до фінансової звітності – Форма № 5-дс: заповнюємо з експертом

Завершальним фінансовим звітом є примітки до фінансової звітності. Для бюджетних установ – це форма 5-дс. У консультації надамо бланк форми 5-дс та повну інструкцію зі складання приміток до річної фінансової звітності бюджетної установи. Підкажемо також на що звернути особливу увагу під час заповнення приміток до фінансової звітності.
64010

Адвент-календар: розваги, привітання, подарунки

Любі колеги, щоб наповнитися святковим настроєм, заходьте в адвент‑календар та отримайте подарунки від редакції журналу «Головбух Бюджет»! Щодня відкривайте підсвічену комірку з поточною датою, просто натиснувши на неї.
3003