Якого працівника можна призначити уповноваженою особою

1728

Запитання

ОМС не має посади фахівця з публічних закупівель. Чи може спеціаліст ІІ категорії (бухгалтер) виконувати обов ’язки уповноваженої особи із закупівель?

Відповідь

Так, може, але за певних умов. Пояснимо детальніше.

За термінологією Закону «Про публічні закупівлі» від 25 грудня 2015 року № 922-VIII (далі — Закон № 922) уповноважена особа — це службова (посадова) чи інша особа, яка є працівником замовника і визначена відповідальною за організацію та проведення процедур закупівлі або спрощених закупівель згідно із цим Законом. Уповноважену особу призначає замовник на підставі власного наказу або трудового договору (контракту).

Одним зі способів призначення уповноваженої особи, що визначає стаття 11 Закону № 922, є покладення на працівника зі штатної чисельності функцій уповноваженої особи як додаткової роботи з відповідною доплатою згідно із законодавством.

Цей спосіб можуть використати невеликі замовники, що проводять незначну кількість закупівель на рік та штатну чисельність працівників, яку у зв’язку з цим збільшувати недоцільно. Але при цьому потрібно обов’язково дотримати умову: уповноважена особа отримає доплату за додаткову до основних посадових обов’язків роботу з організації та проведення закупівель. У такому випадку покласти обов’язки уповноваженої особи на працівника зі штатної чисельності установи замовника потрібно наказом (див. Лист Мінекономіки від 10.04.2020 № 3304-04/24218-06.

Коли призначаєте уповноважену особу, врахуйте вимоги частини сьомої статті 11 Закону № 922, а саме:

  • уповноважена особа повинна мати вищу освіту, як правило, юридичну або економічну;
  • не можна призначати уповноваженими особами посадових осіб та представників учасників, членів їхніх сімей, а також народних депутатів України, депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим та депутатів міської, районної у місті, районної, обласної рад.

Отже, спеціаліста ІІ категорії (бухгалтера) ОМС можна призначити уповноваженою особою, якщо він має вищу освіту, не є представником учасника закупівель або членом їхніх сімей та не обраний депутатом.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Доплати бюджетникам – 2024

Посадові оклади в бюджетних установах нині не великі. Однак збільшити заробіток працівників дають змогу інші виплати, як-то доплати, надбавки, премії. Саме про стимулюючі доплати і надбавки в бюджетних установах 2024 поговоримо докладно.
28769

Е-лікарняний: інструкція для бухгалтера 2024

Що треба знати про терміни оформлення та виплати допомоги з тимчасової непрацездатності та з вагітності та пологів на основі е-лікарняних – ці та інші пов’язані питання у даному огляді про електронні листки непрацездатності.
22417