Якого працівника можна призначити уповноваженою особою

2009

Запитання

ОМС не має посади фахівця з публічних закупівель. Чи може спеціаліст ІІ категорії (бухгалтер) виконувати обов ’язки уповноваженої особи із закупівель?

Відповідь

Так, може, але за певних умов. Пояснимо детальніше.

За термінологією Закону «Про публічні закупівлі» від 25 грудня 2015 року № 922-VIII (далі — Закон № 922) уповноважена особа — це службова (посадова) чи інша особа, яка є працівником замовника і визначена відповідальною за організацію та проведення процедур закупівлі або спрощених закупівель згідно із цим Законом. Уповноважену особу призначає замовник на підставі власного наказу або трудового договору (контракту).

Одним зі способів призначення уповноваженої особи, що визначає стаття 11 Закону № 922, є покладення на працівника зі штатної чисельності функцій уповноваженої особи як додаткової роботи з відповідною доплатою згідно із законодавством.

Цей спосіб можуть використати невеликі замовники, що проводять незначну кількість закупівель на рік та штатну чисельність працівників, яку у зв’язку з цим збільшувати недоцільно. Але при цьому потрібно обов’язково дотримати умову: уповноважена особа отримає доплату за додаткову до основних посадових обов’язків роботу з організації та проведення закупівель. У такому випадку покласти обов’язки уповноваженої особи на працівника зі штатної чисельності установи замовника потрібно наказом (див. Лист Мінекономіки від 10.04.2020 № 3304-04/24218-06.

Коли призначаєте уповноважену особу, врахуйте вимоги частини сьомої статті 11 Закону № 922, а саме:

  • уповноважена особа повинна мати вищу освіту, як правило, юридичну або економічну;
  • не можна призначати уповноваженими особами посадових осіб та представників учасників, членів їхніх сімей, а також народних депутатів України, депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим та депутатів міської, районної у місті, районної, обласної рад.

Отже, спеціаліста ІІ категорії (бухгалтера) ОМС можна призначити уповноваженою особою, якщо він має вищу освіту, не є представником учасника закупівель або членом їхніх сімей та не обраний депутатом.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

меми про бухгалтерів

Працюйте, відпочивайте й не забувайте, що поки ціни у відпустці – працюють знижки на передплату е-журналів «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата».

Поспішайте – даруємо 2000 грн на передплату.

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Методика розрахунку орендної плати: визначаємо розмір, індексуємо, розподіляємо

За оренду державного/комунального майна орендарі сплачують орендну плату установі – орендодавцю/балансоутримувачу. Розмір її за перший місяць/добу/годину визначає договір оренди. Та перед укладенням договору орендодавець/балансоутримувач має визначати її розмір. Як визначити/розрахувати орендну плату розглянемо далі.
32371

Реєстрація РРО

РРО – це сфера, в якій час від часу відбуваються зміни. І вони постійні. Процедура реєстрації звичайних РРО спростилася за останні роки. Про реєстрацію РРО – тема даної консультації.
6846

Списання ліків у бюджетній установі

Прочитайте, що робити з лікарськими засобами після того, як спливе термін їх придатності та як правильно списати протерміновані ліки.
13151

Відрядження в бюджетних установах: оформлення та оплата

Відрядження оплачуються відповідно до умов колективного чи трудового договору. Про останні зміни в оплаті відряджень у бюджетних установах. Про порядок оформлення й оплати відряджень, з прикладами розрахунків – у цьому огляді.
153093