Якого працівника можна призначити уповноваженою особою

2954

Запитання

ОМС не має посади фахівця з публічних закупівель. Чи може спеціаліст ІІ категорії (бухгалтер) виконувати обов ’язки уповноваженої особи із закупівель?

Відповідь

Так, може, але за певних умов. Пояснимо детальніше.

За термінологією Закону «Про публічні закупівлі» від 25 грудня 2015 року № 922-VIII (далі — Закон № 922) уповноважена особа — це службова (посадова) чи інша особа, яка є працівником замовника і визначена відповідальною за організацію та проведення процедур закупівлі або спрощених закупівель згідно із цим Законом. Уповноважену особу призначає замовник на підставі власного наказу або трудового договору (контракту).

Одним зі способів призначення уповноваженої особи, що визначає стаття 11 Закону № 922, є покладення на працівника зі штатної чисельності функцій уповноваженої особи як додаткової роботи з відповідною доплатою згідно із законодавством.

Цей спосіб можуть використати невеликі замовники, що проводять незначну кількість закупівель на рік та штатну чисельність працівників, яку у зв’язку з цим збільшувати недоцільно. Але при цьому потрібно обов’язково дотримати умову: уповноважена особа отримає доплату за додаткову до основних посадових обов’язків роботу з організації та проведення закупівель. У такому випадку покласти обов’язки уповноваженої особи на працівника зі штатної чисельності установи замовника потрібно наказом (див. Лист Мінекономіки від 10.04.2020 № 3304-04/24218-06.

Коли призначаєте уповноважену особу, врахуйте вимоги частини сьомої статті 11 Закону № 922, а саме:

  • уповноважена особа повинна мати вищу освіту, як правило, юридичну або економічну;
  • не можна призначати уповноваженими особами посадових осіб та представників учасників, членів їхніх сімей, а також народних депутатів України, депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим та депутатів міської, районної у місті, районної, обласної рад.

Отже, спеціаліста ІІ категорії (бухгалтера) ОМС можна призначити уповноваженою особою, якщо він має вищу освіту, не є представником учасника закупівель або членом їхніх сімей та не обраний депутатом.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Графік документообігу бюджетної установи: зразок і правила заповнення

Шукаєте ефективний спосіб організувати документообіг у бюджетній установі? У статті розповімо, як правильно побудувати графік документообігу з урахуванням вимог законодавства та реальних потреб установи. Практичний акцент, чітка структура та приклад для скачування — усе для того, щоб ви могли швидко впровадити зміни у своїй роботі.
102

Як перевести держслужбовця з РДА в орган місцевого самоврядування

Держслужбовців можуть переводити з районних держадміністрацій до органів місцевого самоврядування. У статті розберемо порядок переведення, як оформити контракт, що писати в трудовій книжці та як діяти з рангом держслужбовця
7994

Відрядження бюджетників у 2025 році: правила оплати та приклади

Відрядження оплачують відповідно до умов колективного чи трудового договору. Останні зміни в оплаті відряджень у бюджетних установах, порядок оформлення й оплати відряджень та приклади розрахунків – в огляді експерта.
191244

Навчання бухгалтерів у Вищій школі Головбуха

Навчальні курси бухгалтера у Вищій школі Головбуха для бюджетних установ розробили наші експерти спеціально для підвищення кваліфікації бухгалтерів. Опануйте тонкощі бухгалтерії від нарахування зарплати та податків до обліку та ревізій.
5532