Відпустка на дітей за основною посадою і за сумісництвом

262

Запитання

Мати працює за основним місцем роботи, а батько — за основним і за сумісництвом. Чи може батько скористатися відпусткою працівникам, які мають дітей, за сумісництвом? Яким документом підтвердити, що мати не використала права на відпустку за сумісництвом, якщо вона не працює за сумісництвом?

Відповідь

На нашу думку, якщо батьки домовилися, що відпустку на дітей використає батько дітей, то відпустку він оформлює за основним місцем роботи і за сумісництвом.

Щорічно додаткову оплачувану відпустку тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів надають:

  • одному з батьків, які мають двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину з інвалідністю, або які усиновили дитину;
  • матері (батьку) особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи;
  • одинокій матері;
  • батьку дитини або особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, який виховує їх без матері (у т. ч. у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі);
  • особі, яка взяла під опіку дитину або особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи;
  • одному з прийомних батьків;
  • одному з батьків-вихователів.

Такий перелік визначають оновлена частина перша статті 19 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки), статті 182-1 та 186-1 КЗпП.

Відпустку на дітей працівникам надають як за основним місцем роботи, так і за сумісництвом. Оптимально відпустку на дітей оформлювати одночасно і за основною посадою, і за сумісництвом. Якщо відпустку на дітей за основною посадою використає, наприклад, мати дітей, а за сумісництвом — батько, то в цьому разі не буде дотримана норма статті 19 Закону про відпустки, що відпустку надають одному з батьків.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Господарський договір бюджетної установи

Господарський договір бюджетної установи – типи, види, істотні умови, порядок укладання та розірвання, перевірки. З якими господарськими договорами зазвичай мають справу бюджетники, чи є в них певні особливості?
14181

Копія наказу про звільнення – зразок

Замість трудової книжки закон передбачає інший обов’язковий документ, який треба видати під час звільнення – копія наказу про звільнення.
60480