Які штрафи передбачає законодавство, якщо працівники не пройшли медогляду

1061
Автор
експерт із питань пожежної безпеки та охорони праці, адвокат, Київ

Запитання

Який розмір штрафу, якщо минулого року працівники не пройшли періодичних медоглядів, а в 2021 році новоприйняті працівники не пройшли попереднього медичного огляду?

Відповідь

Якщо працівники не пройшли обов’язкового медогляду та їх допустили до роботи, роботодавцю загрожують штрафні санкції:

1. Адміністративний штраф згідно з частиною п’ятою статті 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КпАП):

Порушення вимог законодавчих та інших нормативних актів про охорону праці, крім порушення, передбаченого частиною шостою цієї статті, тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності та громадян — суб’єктів підприємницької діяльності — від 20 до 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (НМДГ).

2. Адміністративний штраф згідно з частиною першою статті 129 КпАП:

Допуск до керування транспортними засобами водіїв, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або у хворобливому стані, або під впливом лікарських препаратів, що знижують їхню увагу та швидкість реакції, або таких, що не пройшли в установлений строк медичного огляду, тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб, відповідальних за технічний стан, обладнання, експлуатацію транспортних засобів, громадян — суб’єктів господарської діяльності — в розмірі 25 НМДГ.

3. Фінансовий штраф згідно з абзацом восьмим статті 265 Кодексу законів про працю України:

Порушення інших вимог законодавства про працю, крім передбачених абзацами другим — восьмим цієї частини, — у розмірі мінімальної заробітної плати за кожне таке порушення.
Які штрафи передбачає законодавство, якщо працівники не пройшли медогляду
ТАРАС ШАРИЙ,керівник Об’єднаної редакції Експертус Головбух, ACCA DipIFR (rus)

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Табель обліку робочого часу 2024 – бланк | зразок заповнення

Табель обліку робочого часу – це первинний документ, який містить перелік усіх працівників установи з відмітками про те, як вони відпрацювали робочий час протягом облікового періоду. Без цієї інформації заробітну плату працівникові не нарахуєш. То хто, коли і як складає табель?
151261

Господарський договір бюджетної установи

Господарський договір бюджетної установи – типи, види, істотні умови, порядок укладання та розірвання, перевірки. З якими господарськими договорами зазвичай мають справу бюджетники, чи є в них певні особливості?
14356