Скільки платити добових, якщо програма конференції передбачає каву-брейк

1382
Автор
експерт з оплати праці, Київ

Запитання

Працівник бюджетної організації поїхав у відрядження на конференцію. У запрошенні зазначено, що програма заходу передбачає каву-брейк? Чи можна вважати каву-брейк харчуванням у відрядженні та в якому розмірі виплачувати добові?

Відповідь

Організація, яка направляє працівника у службове відрядження, має відшкодувати йому витрати. Добові витрати включають витрати на харчування і не потребують спеціального документального підтвердження (п. 15 розд. І Інструкції № 59). Тобто у відрядженні працівник має харчуватися за рахунок добових.

Сума витрат на відрядження держслужбовців та працівників бюджетних установ у межах України становить 60 грн (додаток 1 до Постанови № 98).

Якщо працівника відрядили для участі у переговорах, конференціях з питань, що стосуються основної діяльності організації, і умови запрошення передбачають безплатне харчування, добові відшкодовують у відсотках добових витрат згідно з додатком 1 до Постанови № 98. Зокрема, якщо харчування:

Отже, добові витрати відшкодовуйте працівнику в розмірі 48 грн.

Якщо працівника направило у відрядження приватне підприємство, наявність у програмі конференції кави-брейку на впливатиме на розмір добових.

Скільки платити добових, якщо програма конференції передбачає каву-брейк
ЛЮДМИЛА КРАВЧЕНКО,керівник експертної групи Експертус Головбух
Що робити, коли премія припадає на період відрядження?

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. Експерт надає готові зразки наказі про відрядження або про його припинення.
132234

Відрядження на службовому автомобілі – наказ

Під час відрядження працівника нерідко постає транспортне питання. Один із варіантів його вирішення – використати службовий автомобіль. Яким має бути наказ про відрядження у такому випадку?
30597

Добові на відрядження 2024: як виплачувати та обліковувати

Відрядження працівників в одних установах є буденністю, а в інших – трапляються нечасто. Здебільшого відрядження відбуваються в межах України, але й можуть бути за кордон. Відрядженим працівникам відшкодовують витрати за час поїздки та виплачують добові на відрядження. Як визначається розмір добових, які саме витрати та в якому розмірі слід відшкодовувати – дізнаєтеся з цього огляду.
40200

Авансовий звіт на відрядження: проведення

Які проведення використовувати, коли працівники подають авансові звіти на відрядження – продемонструємо на шести прикладах. А також розглянемо, як відобразити в бухгалтерському обліку ці операції за різних ситуацій.
62804