Надбавка за високі досягнення у праці: кому і за що

4010
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку Експертус Головбух Цифрового видавництва Експертус, Київ

Запитання

Керівник установи планує встановити працівникам надбавку за високі досягнення у праці. Кому та як можна виплачувати таку надбавку?

Відповідь

За якісну роботу, високий рівень кваліфікації, професійну майстерність, відповідно до постанови КМУ «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 30.08.2002 № 1298, керівник установи може встановлювати надбавки працівникам бюджетної установи в розмірі до 50% посадового окладу за:

  • складність, напруженість у роботі;
  • високі досягнення у праці;
  • виконання особливо важливої роботи (на строк її виконання).

Посадова інструкція працівників конкретизує завдання, які вони мають виконувати. Якщо працівник сумлінно та якісно виконує визначені для нього завдання, вирішує робочі питання професійно, компетентно, проявляє ініціативу, не порушує виконавчої та трудової дисципліні — керівник установи може встановити йому надбавку за високі досягнення у праці.

Надбавка за високі досягнення у праці: кому і за що
Людмила Кравченко,керівник експертної групи Експертус Головбух
У яких розмірах і на який термін керівник установи має право встановлювати надбавки працівникам — дізнаєтеся зі статті

Отже, надбавку за високі досягнення у праці керівник може встановити у межах наявних коштів на ці цілі працівникам, які якісно, своєчасно і в повному обсязі виконують свої обов’язки відповідно до положення. Коли керівник визначає критерії для такої надбавки, має врахувати специфіку діяльності установи і коло обов’язків, які покладає на працівника.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Доплати бюджетникам у 2025 році: види, порядок нарахування, приклади

Посадові оклади в бюджетних установах у 2025 році залишаються невисокими. Однак зарплату працівників можна збільшити за рахунок доплат, надбавок і премій. У матеріалі зібрано актуальну інформацію про стимулюючі та обов’язкові доплати, їхній розмір, порядок нарахування та приклади оформлення
53464

Листок непрацездатності 2025: новації та алгоритм роботи

У статті розглянули порядок оформлення листка непрацездатності у 2025 році: хто має право на отримання, як правильно заповнити бланк, які дані необхідні для електронного та паперового варіантів. Скористайтеся актуальним бланком листка непрацездатності та зразком заповнення, щоб пришвидшити оплату лікарняних.
86651

Довідка ОК-7 для оплати лікарняного: що це, де взяти і коли потрібна

Довідка ОК-7 — це офіційне підтвердження страхового стажу працівника. Вона необхідна, зокрема, для оплати лікарняного. У статті пояснимо, як отримати довідку з Пенсійного фонду, що містить форма ОК-7, коли та для чого її використовують.
102201

Як нараховують зарплату викладачам ЗВО у 2025 році: сітка, надбавки, погодинна оплата

Як викладачі закладів вищої освіти отримують зарплату у 2025 році? У статті ви знайдете оновлену тарифну сітку, інформацію про доплати, надбавки, погодинну оплату праці, а також приклади розрахунку заробітної плати для різних посад
307592

Відрядження бюджетників у 2025 році: правила оплати та приклади

Відрядження оплачують відповідно до умов колективного чи трудового договору. Останні зміни в оплаті відряджень у бюджетних установах, порядок оформлення й оплати відряджень та приклади розрахунків – в огляді експерта.
191974