Коригування зарплати передбачає колдоговір. Як розрахувати відпускні
Запитання
У минулому році Уряд змінив порядок, за яким обчислюють середню заробітну плату. Головна зміна — зник обов’язок коригувати середній заробіток працівникам, якщо їм підвищать посадові оклади. Чи можна продовжувати коригувати середній заробіток, якщо таку умову містить колективний договір установи?
Відповідь
Ні, не можна. Пояснимо чому.
Кабмін уніс зміни до Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.1995 № 100. Тепер якщо працівникам підвищують тарифні ставки/посадові оклади, бухгалтер не застосовує коефіцієнт коригування, коли обчислює середню заробітну плату у розрахунковому періоді чи у періоді, за яким працівникам зберігають середню заробітну плату. З одного боку, розрахунок у цій частині спростився. З іншого — зменшилися відпускні.
Тобто, якщо, наприклад, з 1 січня 2021 року працівникам установи підвищили тарифні ставки/посадові оклади, бухгалтер, коли обчислює середню заробітну плату, має врахувати всі виплати у тому розмірі, в якому вони нараховані, і не застосовувати коефіцієнт підвищення тарифних ставок/посадових окладів.
Бухгалтер не має права не брати до уваги зміни до Порядку № 100, щоб виконувати умови колективного договору. Колективний договір укладають для того, щоб закріпити законодавчі норми, якими керується установа у своїй роботі.
Пам’ятайте: нараховувати заробітну плату працівникам можна тільки відповідно до умов колективного договору. Якщо змінилося законодавство або з’явилися інші причини, потрібно внести зміни до колективного договору. Робіть це вчасно, аби не наразитися на неприємності.
Нагадуємо, що відповідно до статті 15 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР установи отримали право самостійно обирати та встановлювати розміри надбавок і доплат, систему винагород, премій та інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат у колективному договорі з дотриманням норм і гарантій, що передбачає законодавство.
Тож якщо бухгалтер коригуватиме середній заробіток працівникам установи, бо таку норму передбачає колективний договір, ревізори визнають такі видатки установи незаконними.
- ⭐️ Всеукраїнська професійна сертифікація бухгалтерів — 2021 СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️
- ⭐️Оплата праці в умовах посткарантину СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️
- ⭐️Оплата праці в дитячих садках СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️
- ⭐️Лікарняні через COVID-19 СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️
- ⭐️Зарплата в бюджеті СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️
- ⭐️ПДВ у бюджетних установах СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️
- ⭐️Лікарняні та декретні: як платити і звітувати у 2021 році СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.