Чи можна надати щорічну відпустку після випробувального строку

405

Запитання

Працівник працює в установі шість місяців, три з яких — випробувальний строк. Чи може керівник установи надати такому працівнику щорічну основну відпустку повної тривалості?

Відповідь

Так, може. Пояснимо чому.

Коли з працівником укладають трудовий договір, можна обумовити угодою сторін випробування з метою перевірки відповідності працівника роботі, яку йому доручають (ст. 26 КЗпП). Згоду працівника на прийняття на роботу з випробувальним строком зазначають у заяві працівника про прийняття на роботу. Якщо працівник відмовляється від випробувального строку, роботодавець має право не укладати з ним трудовий договір.

У період випробування на працівників поширюється законодавство про працю. Працівнику нараховують заробітну плату за виконану роботу на умовах, встановлених у колективному договорі або іншому локальному нормативному акті для його посади або роботи. Про прийняття на роботу вносять запис до трудової книжки, інформацію про встановлення випробувального строку до трудової книжки не вносять.

Період випробування дає право працівнику на основну та додаткові щорічні відпустки, передбачені для його посади або роботи. За порушення законодавства про працю пiд час випробувального строку передбачено кримiнальну, адмiнiстративну, дисциплiнарну та фiнансову вiдповiдальнiсть.

УВАГА! Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні? ✔️Як у 2024 році порахувати компенсацію відпустки, право на яку здобуто у 2023 році та раніше?
345705

Розрахунок грошової допомоги при виході у відпустку

Які виплати, надбавки та доплати включати у розрахунок матеріальної допомоги на оздоровлення. Розрахунок грошової допомоги держслужбовцям та іншим бюджетникам при виході у відпустку – тема даної консультації.
22712