Як оплатити працівникам, яких залучили до роботи у вихідні

245

Запитання

Щоб оперативно вирішувати невідкладні питання, іноді працівників установи після закінчення робочого дня, у вихідні, а буває, що і в святкові дні залучають до чергування. Як правильно бухгалтеру оплатити години чергування працівникам?

Відповідь

Чергування — це коли працівник перебуває в установі, організації за розпорядженням адміністрації до початку або після закінчення робочого дня, у вихідні, святкові дні як відповідальний за порядок і для оперативного вирішення невідкладних питань, не пов’язаних з його трудовими обов’язками, а також для передачі інформації. Таке визначення наводить Мінпраці в листі від 02.04.2010 № 89/13/116-10.

Коли визначаєте, як компенсувати працівнику чергування, керуйтеся постановою Секретаріату ВЦРПС від 02.04.54 № 233 «Про чергування на підприємствах і в установах» (далі — Постанова № 233), яка діє в Україні відповідно до Постанови Верховної Ради України «Про порядок тимчасової дії на території України окремих актів законодавства Союзу СРСР» від 12.09.91 № 1545 в частині, яка не врегульована законодавством України. Чергування працівників після закінчення робочого дня, у вихідні та святкові дні можуть запроваджуватись у виняткових випадках і лише за погодженням з профспілковим органом (п. 1 Постанови № 233).

Не можна залучати працівників до чергування частіше одного разу на місяць. Тривалість чергування або роботи разом із чергуванням не може перевищувати нормальної тривалості робочого часу. Якщо ж працівника залучають до чергування у вихідний чи святковий день, йому треба надати відгул протягом найближчих 10 днів. Тривалість відгулу має дорівнювати тривалості чергування.

Отже, чергування у вихідний день не підлягає оплаті, за нього надавайте відгул і в табелі обліку використання робочого часу ці години чергування не зазначайте.

ПЕРЕВІРТЕ СЕБЕ ЗА ТЕСТОМ УВАГА!  Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на  наш  Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими. 

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні? ✔️Як у 2024 році порахувати компенсацію відпустки, право на яку здобуто у 2023 році та раніше?
321722

Розрахунок середньої заробітної плати – експертні приклади на 2024 рік

Розрахунок середньої заробітної плати потрібен для відпускних, відрядження, вихідної та матеріальної допомоги, декретних та лікарняних. Переконатися, що всі розрахунки проведені правильно, допоможуть наші приклади.
206617

Оклади робітників, зайнятих обслуговуванням владних та виконавчих органів у 2024 році

Робітники в органах державної влади не є посадовими особами, мають менші оклади, але без них діяльність самого владного органу стане просто технічно неможливо. Як визначаються посадові оклади вантажників, водіїв, двірників, ремонтників, будівельників та інших обслуговуючих робітників – у цьому огляді.
23917

Доплата до мінімальної заробітної плати 2024

Зарплата вийшла менша від мінімалки – у більшості випадків необхідно її «дотягувати» шляхом доплати до мінімальної заробітної плати. Однак не все так просто, адже є надурочні, нічні, різні доплати і надбавки, лікарняні та відпускні. Як з цим розібратися – у консультації.
82103

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. Експерт надає готові зразки наказі про відрядження або про його припинення.
117216