Як оплатити працівникам, яких залучили до роботи у вихідні

545

Запитання

Щоб оперативно вирішувати невідкладні питання, іноді працівників установи після закінчення робочого дня, у вихідні, а буває, що і в святкові дні залучають до чергування. Як правильно бухгалтеру оплатити години чергування працівникам?

Відповідь

Чергування — це коли працівник перебуває в установі, організації за розпорядженням адміністрації до початку або після закінчення робочого дня, у вихідні, святкові дні як відповідальний за порядок і для оперативного вирішення невідкладних питань, не пов’язаних з його трудовими обов’язками, а також для передачі інформації. Таке визначення наводить Мінпраці в листі від 02.04.2010 № 89/13/116-10.

Коли визначаєте, як компенсувати працівнику чергування, керуйтеся постановою Секретаріату ВЦРПС від 02.04.54 № 233 «Про чергування на підприємствах і в установах» (далі — Постанова № 233), яка діє в Україні відповідно до Постанови Верховної Ради України «Про порядок тимчасової дії на території України окремих актів законодавства Союзу СРСР» від 12.09.91 № 1545 в частині, яка не врегульована законодавством України. Чергування працівників після закінчення робочого дня, у вихідні та святкові дні можуть запроваджуватись у виняткових випадках і лише за погодженням з профспілковим органом (п. 1 Постанови № 233).

Не можна залучати працівників до чергування частіше одного разу на місяць. Тривалість чергування або роботи разом із чергуванням не може перевищувати нормальної тривалості робочого часу. Якщо ж працівника залучають до чергування у вихідний чи святковий день, йому треба надати відгул протягом найближчих 10 днів. Тривалість відгулу має дорівнювати тривалості чергування.

Отже, чергування у вихідний день не підлягає оплаті, за нього надавайте відгул і в табелі обліку використання робочого часу ці години чергування не зазначайте.

ПЕРЕВІРТЕ СЕБЕ ЗА ТЕСТОМ УВАГА!  Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на  наш  Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими. 

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Компенсація за невикористану відпустку: розрахунок 2025

Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
421755

Наказ про надання матеріальної допомоги: як заповнити правильно

Перед тим як надати працівникові матеріальну допомогу, необхідно оформити відповідні документи, зокрема, наказ про надання матеріальної допомоги. Дізнайтеся, як правильно заповнити наказ про надання матеріальної допомоги: на оздоровлення, у зв’язку з сімейними обставинами, на лікування, на оздоровлення дітей, на поховання
149255

Авансовий звіт у 2025 році: бланк та приклад заповнення

Для бухгалтера звична практика – видати працівникам аванс на відрядження, отримати від них авансові звіти, відшкодувати витрати за час поїздки. Та чи певний бухгалтер, що працівник подав авансовий звіт правильно? Надаємо бланк та приклад заповнення.
236337

Оплата надурочних при остаточному розрахунку

Оплата надурочних при звільнені потребує розрахування середньомісячних годин та годинної ставки. Експерт підкаже як розрахувати середньомісячну кількість годин за обліковий період та годинну ставку для оплати надурочних
14356

Як здійснити розрахунок заробітної плати старости: приклади

Староста — важлива посада в сучасних органах місцевого самоврядування. Як розрахувати зарплату старости. Який староста має посадовий оклад, доплати й надбавки, оздоровчі, матеріальну допомогу. Все закріплено на прикладі, що містить і бухгалтерські проведення
24150