Як оплатити працівникам, яких залучили до роботи у вихідні
Запитання
Щоб оперативно вирішувати невідкладні питання, іноді працівників установи після закінчення робочого дня, у вихідні, а буває, що і в святкові дні залучають до чергування. Як правильно бухгалтеру оплатити години чергування працівникам?
Відповідь
Чергування — це коли працівник перебуває в установі, організації за розпорядженням адміністрації до початку або після закінчення робочого дня, у вихідні, святкові дні як відповідальний за порядок і для оперативного вирішення невідкладних питань, не пов’язаних з його трудовими обов’язками, а також для передачі інформації. Таке визначення наводить Мінпраці в листі від 02.04.2010 № 89/13/116-10.
Коли визначаєте, як компенсувати працівнику чергування, керуйтеся постановою Секретаріату ВЦРПС від 02.04.54 № 233 «Про чергування на підприємствах і в установах» (далі — Постанова № 233), яка діє в Україні відповідно до Постанови Верховної Ради України «Про порядок тимчасової дії на території України окремих актів законодавства Союзу СРСР» від 12.09.91 № 1545 в частині, яка не врегульована законодавством України. Чергування працівників після закінчення робочого дня, у вихідні та святкові дні можуть запроваджуватись у виняткових випадках і лише за погодженням з профспілковим органом (п. 1 Постанови № 233).
Не можна залучати працівників до чергування частіше одного разу на місяць. Тривалість чергування або роботи разом із чергуванням не може перевищувати нормальної тривалості робочого часу. Якщо ж працівника залучають до чергування у вихідний чи святковий день, йому треба надати відгул протягом найближчих 10 днів. Тривалість відгулу має дорівнювати тривалості чергування.
Отже, чергування у вихідний день не підлягає оплаті, за нього надавайте відгул і в табелі обліку використання робочого часу ці години чергування не зазначайте.
ПЕРЕВІРТЕ СЕБЕ ЗА ТЕСТОМ УВАГА! Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.