Чи звільняти держслужбовця за контрактом, щоб призначити за конкурсом

1042

Запитання

У конкурсі на посаду держслужби перемогла особа, яка займає цю посаду, але за контрактом на період дії карантину. Як правильно її «перепризначити»? Чи обов’язково звільнити у зв’язку із закінченням строку дії контракту, а потім призначити за результатами конкурсу? Чи достатньо змінити характер трудового договору зі строкового на безстроковий? Чи є інший варіант?

Відповідь

Звільніть і призначте за результатами конкурсу.

Закон України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII (далі — Закон № 889) передбачає можливість перевести держслужбовця без проведення конкурсу на іншу рівнозначну або нижчу вакантну посаду в тому самому державному органі (п. 1 ч. 1 ст. 41 Закону № 889). Однак у цьому випадку не йдеться про переведення на «іншу» посаду.

До того ж, КМУ зобов’язав міністерства, інші центральні органи виконавчої влади та місцеві державні адміністрації утриматися від переведення держслужбовців, призначених на посади держслужби шляхом укладення контрактів на період дії карантину, на інші посади держслужби (п. 4 постанови КМУ від 24.03.2021 № 237).

Тож звільніть держслужбовця, який працює за контрактом на час карантину, на підставі частини 1 статті 85 Закону № 889. Далі — призначте на посаду держслужби як переможця в конкурсному відборі.

УВАГА!  Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на  наш  Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими. 

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86591

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
10099