Чи звільняти держслужбовця за контрактом, щоб призначити за конкурсом

1166

Запитання

У конкурсі на посаду держслужби перемогла особа, яка займає цю посаду, але за контрактом на період дії карантину. Як правильно її «перепризначити»? Чи обов’язково звільнити у зв’язку із закінченням строку дії контракту, а потім призначити за результатами конкурсу? Чи достатньо змінити характер трудового договору зі строкового на безстроковий? Чи є інший варіант?

Відповідь

Звільніть і призначте за результатами конкурсу.

Закон України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII (далі — Закон № 889) передбачає можливість перевести держслужбовця без проведення конкурсу на іншу рівнозначну або нижчу вакантну посаду в тому самому державному органі (п. 1 ч. 1 ст. 41 Закону № 889). Однак у цьому випадку не йдеться про переведення на «іншу» посаду.

До того ж, КМУ зобов’язав міністерства, інші центральні органи виконавчої влади та місцеві державні адміністрації утриматися від переведення держслужбовців, призначених на посади держслужби шляхом укладення контрактів на період дії карантину, на інші посади держслужби (п. 4 постанови КМУ від 24.03.2021 № 237).

Тож звільніть держслужбовця, який працює за контрактом на час карантину, на підставі частини 1 статті 85 Закону № 889. Далі — призначте на посаду держслужби як переможця в конкурсному відборі.

УВАГА!  Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на  наш  Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими. 

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14149

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9830

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
12971