В якій послідовності надавати невикористані відпустки працівникам

341

Запитання

Працівник установи написав заяву про відпустку і виявилося, що він з 2016 року жодного разу не був у відпустці. В якій послідовності потрібно надавати працівнику його невикористані відпустки?

Відповідь

Право кожного працівника на відпустки встановлює Закон України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки). Невикористану частину щорічної відпустки надають працівникам, як правило, до кінця робочого року, але не пізніше 12 місяців після закінчення робочого року, за який надають відпустку (ч. 2 ст. 12 Закону про відпустки).

Якщо працівнику не надавали щорічних відпусток у визначені законодавством строки, значить, в установі грубо порушували законодавство про працю. За це керівника установи в установленому порядку можуть притягнути до відповідальності.

Законодавство не передбачає строку давності, після якого працівник втрачає право на щорічні відпустки, воно не містить заборони надавати щорічні відпустки, якщо працівник їх не використав. Тому якщо працівник з якихось причин не скористався своїм правом на відпустки за декілька попередніх років, у тому числі і за 5 або 10 років, то він має право їх використати. А якщо працівник звільняється, йому треба виплатити компенсацію за всі невикористані дні щорічних відпусток (ст. 24 Закону про відпустки).

Відпустки доцільно надавати в хронологічному порядку, тобто спочатку відпустки за попередні роки, потім за поточний рік.

УВАГА!  Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на  наш  Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими. 

меми про бухгалтерів

Працюйте, відпочивайте й не забувайте, що поки ціни у відпустці – працюють знижки на передплату е-журналів «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата».

Поспішайте – даруємо 2000 грн на передплату.

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок середньої заробітної плати – експертні приклади на 2024 рік

Розрахунок середньої заробітної плати потрібен для відпускних, відрядження, вихідної та матеріальної допомоги, декретних та лікарняних. Переконатися, що всі розрахунки проведені правильно, допоможуть наші приклади.
237455

Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами 2024

Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами належить до соціальних відпусток. Її надають працівниці, яка є вагітною або народила/усиновила немовля. Процедура надання цієї відпустки змінилась у листопаді 2023 року. Що має зробити вагітна працівниця аби отримати відпустку, як перенести початок відпустки, як її продовжити, оплатити, які дії має зробити роботодавець, а які працівниця розглянемо детальніше у публікації.
3813

Розрахунок при звільненні – приклади

Розрахунок при звільненні: ► компенсація відпусток ►вихідна допомога ►оподаткування розрахунку ►аліменти у виплаті розрахункових при звільненні ► приклади на 2024 рік
135331

Матеріальна допомога на оздоровлення: про головне

Матеріальна допомога на оздоровлення працівникам бюджетних установ зберігається й у 2024 році. Хто має право на таку матеріальну допомогу, як її оформити, розрахувати й оподаткувати – у цьому огляді.
297451