В якій послідовності надавати невикористані відпустки працівникам

293

Запитання

Працівник установи написав заяву про відпустку і виявилося, що він з 2016 року жодного разу не був у відпустці. В якій послідовності потрібно надавати працівнику його невикористані відпустки?

Відповідь

Право кожного працівника на відпустки встановлює Закон України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки). Невикористану частину щорічної відпустки надають працівникам, як правило, до кінця робочого року, але не пізніше 12 місяців після закінчення робочого року, за який надають відпустку (ч. 2 ст. 12 Закону про відпустки).

Якщо працівнику не надавали щорічних відпусток у визначені законодавством строки, значить, в установі грубо порушували законодавство про працю. За це керівника установи в установленому порядку можуть притягнути до відповідальності.

Законодавство не передбачає строку давності, після якого працівник втрачає право на щорічні відпустки, воно не містить заборони надавати щорічні відпустки, якщо працівник їх не використав. Тому якщо працівник з якихось причин не скористався своїм правом на відпустки за декілька попередніх років, у тому числі і за 5 або 10 років, то він має право їх використати. А якщо працівник звільняється, йому треба виплатити компенсацію за всі невикористані дні щорічних відпусток (ст. 24 Закону про відпустки).

Відпустки доцільно надавати в хронологічному порядку, тобто спочатку відпустки за попередні роки, потім за поточний рік.

УВАГА!  Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на  наш  Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими. 

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Матеріальна допомога на оздоровлення: про головне

Матеріальна допомога на оздоровлення працівникам бюджетних установ зберігається й у 2024 році. Хто має право на таку матеріальну допомогу, як її оформити, розрахувати й оподаткувати – у цьому огляді.
263453

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86659