Навчання, підвищення кваліфікації працівників або їх участь у семінарах та конференціях: чи оподатковувати ПДФО?

1570

Запитання

Навчання, підвищення кваліфікації працівників або їх участь у семінарах та конференціях: чи оподатковувати ПДФО?

Відповідь

Податківці роз’яснили чи підлягає оподаткуванню ПДФО участь у семінарі (конференції, навчанні) найманого працівника, якщо семінар (конференція, навчання) проводиться за профілем діяльності установи.

Кошти, сплачені роботодавцем на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів за навчання (підвищення кваліфікації) працівника, не входять до складу його оподатковуваного доходу, якщо вартість такого навчання за місяць не перевищує у 2018 році — 11169,00 грн пп. 165.1.21 Податкового кодексу України).

Як оподатковуються ПДФО окремі виплати, здійснені в поточному місяці за минулі

У разі перевищення вказаної вище суми сплачені роботодавцем за навчання працівника кошти прирівнюється до додаткового блага та оподатковується за ставкою 18 %.

Як правильно розрахувати податок на доходи фізичних осіб

Щодо участі працівника у семінарах та конференціях, то у разі якщо запрошеною стороною семінару (конференції) та за умовами договору отримувачем інформаційно-консультаційних послуг є:

  • установа (роботодавець), інтереси якої представляє працівник — сума сплачена юридичною особою (роботодавцем) за участь у семінарі (конференції) не є доходом такого працівника та об’єктом оподаткування ПДФО;
  • працівник — суму, сплачену установою (роботодавцем) за участь у семінарі (конференції) за такого працівника, слід розглядати як дохід, отриманий таким працівником у вигляді додаткового блага, який включається до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу та оподатковується за ставкою 18 %.

Благодійна допомога — чи оподатковуємо ПДФО

Джерело:ЗІР, категорія 103.04

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Екологічний податок 2024: ставки і строки

Екологічний податок 2024 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування – все це у даному огляді.
20676

ПДВ для бюджетних установ

Бюджетні установи теж можуть бути платниками ПДВ. Поговоримо про зміни щодо ПДВ, які стались у 2024 році, ставки ПДВ 2024/2025, податкову накладну та податкову декларацію з ПДВ 2024/2025, необ’єктні та звільнені від ПДВ операції бюджетників та особливості обліку ПДВ у бюджетників – в огляді.
3551

Земельний податок: сплата, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю у 2024 та 2025 роках
62924

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало
329796