Хто може очолювати комісію зі страхування

325

Запитання

Чи може очолювати комісію зі страхування особа, яка не перебуває в трудових відносинах із страхувальником?

Відповідь

Ні, не може. Пояснимо чому.

Комісію зі страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності (далі — комісія), створюють в установі, організації, що використовує найману працю, незалежно від форм власності і господарювання (п. 1.1. Положенням про комісію (уповноваженого) зі страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, затвердженим постановою правління ФСС від 19.07.2018 № 13; далі — Положення).

Комісію із соціального страхування установи формують на паритетних засадах з осіб, делегованих до неї роботодавцем та представником застрахованих осіб (представницькими сторонами). Членів комісії кожна представницька сторона делегує самостійно у рівній кількості залежно від чисельності застрахованих осіб в установі. Строк повноважень членів комісії та їхню кількість від кожної сторони представницькі сторони встановлюють спільним рішенням.

Представником застрахованих осіб є профспілкова організація установи, а якщо її немає — інший уповноважений орган, який представляє інтереси застрахованих осіб (п. 1.3 Положення). З огляду на зазначену норму, особа, яка не перебуває у трудових відносинах зі страхувальником, не може очолювати комісію із соціального страхування установи.

меми про бухгалтерів

Працюйте, відпочивайте й не забувайте, що поки ціни у відпустці – працюють знижки на передплату е-журналів «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата».

Поспішайте – даруємо 2000 грн на передплату.

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відрядження в бюджетних установах: оформлення та оплата

Відрядження оплачуються відповідно до умов колективного чи трудового договору. Про останні зміни в оплаті відряджень у бюджетних установах. Про порядок оформлення й оплати відряджень, з прикладами розрахунків – у цьому огляді.
153090

Строковий трудовий договір для працівника – зразок

Щоб замінити тимчасово переведеного або відстороненого працівника, а також вчасно регулювати кількість працівників в установі залежно від обсягу надаваних послуг роботодавець може приймати працівника на роботу за строковим трудовим договором (або контрактом).
74915

Довідка про трудовий та страховий стаж

Отримати довідку ПФУ про трудовий та страховий стаж можуть і працівник, і роботодавець. Розкажемо, як це зробити онлайн, як рахувати стаж за цією довідкою.
22061

Доповідна записка – бланк та зразок

✔️Доповідна записка – це документ, який інформує керівника вищого рівня щодо ситуації, яка склалася, певні події, результати роботи. Як скласти доповідну записку? Які є вимоги щодо її змісту? Наведемо зразки для різних робочих ситуацій.
94210