Хто може очолювати комісію зі страхування

221

Запитання

Чи може очолювати комісію зі страхування особа, яка не перебуває в трудових відносинах із страхувальником?

Відповідь

Ні, не може. Пояснимо чому.

Комісію зі страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності (далі — комісія), створюють в установі, організації, що використовує найману працю, незалежно від форм власності і господарювання (п. 1.1. Положенням про комісію (уповноваженого) зі страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, затвердженим постановою правління ФСС від 19.07.2018 № 13; далі — Положення).

Комісію із соціального страхування установи формують на паритетних засадах з осіб, делегованих до неї роботодавцем та представником застрахованих осіб (представницькими сторонами). Членів комісії кожна представницька сторона делегує самостійно у рівній кількості залежно від чисельності застрахованих осіб в установі. Строк повноважень членів комісії та їхню кількість від кожної сторони представницькі сторони встановлюють спільним рішенням.

Представником застрахованих осіб є профспілкова організація установи, а якщо її немає — інший уповноважений орган, який представляє інтереси застрахованих осіб (п. 1.3 Положення). З огляду на зазначену норму, особа, яка не перебуває у трудових відносинах зі страхувальником, не може очолювати комісію із соціального страхування установи.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Господарський договір бюджетної установи

Господарський договір бюджетної установи – типи, види, істотні умови, порядок укладання та розірвання, перевірки. З якими господарськими договорами зазвичай мають справу бюджетники, чи є в них певні особливості?
14174

Копія наказу про звільнення – зразок

Замість трудової книжки закон передбачає інший обов’язковий документ, який треба видати під час звільнення – копія наказу про звільнення.
60397