Чи повинні збігатися дати у графі «Перебував на лікарняному» та «Звільнений від роботи» в листку непрацездатності

406

Запитання

Працівник передав до бухгалтерії лікарняний, у графі «Режим» якого зазначено «стаціонар, перебував на лікарняному з 02 березня 2021 року по 22 березня 2021 року». У графі «Звільнений від роботи» зазначено «з 02 березня 2021 року по 23 березня 2021 року». Чи повинні збігатися ці дати?

Відповідь

Ні, ці дати можуть не збігатися, пояснимо чому.

Порядок надання матеріального забезпечення за соціальним страхуванням з тимчасової втрати працездатності визначає Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV (далі — Закон № 1105). Цей Закон передбачає, що допомогу з тимчасової непрацездатності маєте надавати на підставі листка непрацездатності, виданого та оформленого в установленому порядку (ч. 1 ст. 31 Закону № 1105).

Листки непрацездатності видають та оформляють у спосіб і на умовах, які визначають:

У разі лікування в стаціонарі листок непрацездатності видає лікуючий лікар спільно із завідувачем відділення за весь період стаціонарного лікування (п. 2.9 Інструкції № 455).

Якщо хворий потребує продовження лікування в амбулаторних умовах, листок непрацездатності можна продовжити до трьох календарних днів з обов’язковим обґрунтуванням у медичній карті стаціонарного хворого та витягу з неї.

Тож заклад охорони здоров’я видав та оформив листок непрацездатності в спосіб, який чітко визначає Інструкція № 455.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Нарахування лікарняного новоприйнятому працівнику: приклади розрахунків

Працівника щойно прийняли на роботу, а він захворів і подав до установи лікарняний листок. Бухгалтер має обчислити допомогу за цим лікарняним так, щоб не дати шансів перевіряючим із ПФУ чи Держпраці оштрафувати установу. Тож як правильно розрахувати лікарняні новоприйнятому працівнику, якщо відпрацьовано менше місяця або менше 6 місяців?
13886

Е-лікарняний за сумісництвом 2024 на прикладах

Робота за сумісництвом – працівник має виконувати таку роботу у вільний від основної роботи час. Як обчислити е-лікарняні суміснику з урахуванням змін, які сталися з 01 січня 2024 року, – у даній консультації.
72558

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
47715