Чи виплачувати компенсацію працівнику, який не пройшов випробування

692

Запитання

Працівника прийняли на роботу і встановили йому випробувальний строк — три місяці. Через три місяці його звільнили через те, що він не пройшов випробування. Чи має право бухгалтерія виплатити такому працівнику грошову компенсацію за всі невикористані дні щорічної відпустки?

Відповідь

Так, має. Пояснимо чому.

Трудове законодавство дозволяє керівнику встановлювати працівнику випробувальний строк, коли укладає з ним трудовий договір. Таку умову необхідно зафіксувати в наказі/розпорядженні керівника про прийняття на роботу (ст. 26 КЗпП).

Загальний випробувальний строк не може перевищувати трьох місяців, а в окремих випадках, за погодженням із відповідним виборним органом первинної профспілкової організації, — шести місяців, якщо інше не визначає законодавство (ч. 1 ст. 27 КЗпП).

У період випробувального строку на працівників поширюється законодавство про працю. А це означає, що на час випробування працівник має право на всі соціальні гарантії й умови праці, які передбачені для працівників установи (ч. 2 ст. 26 КЗпП).

Якщо працівнику встановили випробувальний строк, заробітну плату йому мають виплачувати не нижчу, ніж та, яку передбачає штатний розпис для відповідної посади. Працівники, яких звільняють як таких, що не пройшли випробувального строку, мають право на виплату грошової компенсації за всі невикористані дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей (ст. 24 Закону про відпустки).

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Штраф за неоформленого працівника: вбережіть себе

Перевірки Держпраці та острахи бухгалтера та керівника в першу чергу пов’язані зі значними фінансовими штрафами. І навіть якщо все ніби гаразд і неоформлених працівників в установі немає, – ризик заробити штраф за неоформлення трудових відносин за наявності цивільно-правових договорів існує. Які вони штрафи нинішні?
27488

Відпустка особі з інвалідністю: особливості

Говорімо про відпустки особам з інвалідністю. Якими правами можуть скористатися працівники, коли доступна додаткова відпустка особам з інвалідністю та як компенсувати дні відпустки особам з інвалідністю – у відповідях експерта
29047

Наказ про надання матеріальної допомоги: як заповнити правильно

Перед тим як надати працівникові матеріальну допомогу, необхідно оформити відповідні документи, зокрема, наказ про надання матеріальної допомоги. Дізнайтеся, як правильно заповнити наказ про надання матеріальної допомоги: на оздоровлення, у зв’язку з сімейними обставинами, на лікування, на оздоровлення дітей, на поховання
149397

Оплата надурочних при остаточному розрахунку

Оплата надурочних при звільнені потребує розрахування середньомісячних годин та годинної ставки. Експерт підкаже як розрахувати середньомісячну кількість годин за обліковий період та годинну ставку для оплати надурочних
14424