Чи проводити атестацію робочого місця кухаря в малокомплектному ДНЗ

2761
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку Експертус Головбух Цифрового видавництва Експертус, Київ

Запитання

У малокомплектному ДНЗ працює кухар. Чи потрібно на робочому місці кухаря в малокомплектному ДНЗ проводити атестацію робочого місця за умовами праці?

Відповідь

Так, потрібно. Пояснимо чому.

Атестацію робочих місць за умовами праці в установах і організаціях незалежно від форм власності й господарювання проводить атестаційна комісія відповідно до Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою Кабміну від 01.08.1992 № 442.

Якщо на робочому місці кухаря не провели атестацію, це позбавляє його можливості отримувати встановлені законодавством пільги та компенсації за роботу із важкими та шкідливими умовами праці.

Пам’ятайте, що атестацію робочого місця кухаря потрібно проводити незалежно від кількості дітей у закладі.

Працюючі на робочих місцях, кухарі мають право на щорічну додаткову відпустку тривалістю до чотирьох календарних днів, яку їм установлюють за результатами атестації. Також кухарі мають право на інші пільги та компенсації (ст. 7 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-XII).

Відповідальність за своєчасне та якісне проведення атестації покладається на керівника установи відповідно до частини 1 статті 41 КУпАП.

За кожне порушення трудової дисципліни керівник може застосувати лише одне дисциплінарне стягнення. Тобто не можна, наприклад, за прогул оголосити догану і звільнити з роботи.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Щорічні додаткові відпустки 2025: правила й приклади для бюджетників

Окрім основної відпустки чимало бюджетників мають додаткові відпустки. Одна з них — щорічна додаткова відпустка, наприклад за вислугу років. У статті говоримо, як надавати такі відпустки, чим щорічні додаткові відпустки відрізняються від щорічних основних відпусток та інших додаткових відпусток. У пригоді стануть і приклади — беріть у роботу і нехай працюється легше!
58861

Відпустка без збереження заробітної плати: порядок, тривалість і приклади

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати — єдиний вихід як для працівника, так і для роботодавця. У консультації розглянемо, кому надають таку відпустку під час воєнного стану, яка її максимальна тривалість та як усе це оформити.
128563

Як перевести держслужбовця з РДА в орган місцевого самоврядування

Держслужбовців можуть переводити з районних держадміністрацій до органів місцевого самоврядування. У статті розберемо порядок переведення, як оформити контракт, що писати в трудовій книжці та як діяти з рангом держслужбовця
7994

Копія наказу про звільнення: коли і як видавати у 2025 році

Звільняєте працівника — видайте копію наказу про звільнення. У статті з’ясуємо, як правильно її оформити, хто відповідальний за підпис, які обов’язкові реквізити має містити документ, коли і кому його вручати. Скачайте зразок копії наказу і застосуйте в роботі
86614

Відпустка по догляду за дитиною до 3 і 6 років: зразки документів та поради

Хто має право на відпустку по догляду за дитиною, як оформити її без помилок та коли роботодавець зобов’язаний її надати? У статті — порядок оформлення, п’ять зразків документів, звітність з ЄСВ, нарахування стажу та правила повернення з такої відпустки.
138073