Чи проводити атестацію робочого місця кухаря в малокомплектному ДНЗ

2146
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку

Запитання

У малокомплектному ДНЗ працює кухар. Чи потрібно на робочому місці кухаря в малокомплектному ДНЗ проводити атестацію робочого місця за умовами праці?

Відповідь

Так, потрібно. Пояснимо чому.

Атестацію робочих місць за умовами праці в установах і організаціях незалежно від форм власності й господарювання проводить атестаційна комісія відповідно до Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою Кабміну від 01.08.1992 № 442.

Якщо на робочому місці кухаря не провели атестацію, це позбавляє його можливості отримувати встановлені законодавством пільги та компенсації за роботу із важкими та шкідливими умовами праці.

Пам’ятайте, що атестацію робочого місця кухаря потрібно проводити незалежно від кількості дітей у закладі.

Працюючі на робочих місцях, кухарі мають право на щорічну додаткову відпустку тривалістю до чотирьох календарних днів, яку їм установлюють за результатами атестації. Також кухарі мають право на інші пільги та компенсації (ст. 7 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-XII).

Відповідальність за своєчасне та якісне проведення атестації покладається на керівника установи відповідно до частини 1 статті 41 КУпАП.

За кожне порушення трудової дисципліни керівник може застосувати лише одне дисциплінарне стягнення. Тобто не можна, наприклад, за прогул оголосити догану і звільнити з роботи.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86349

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
9667