Чи проводити атестацію робочого місця кухаря в малокомплектному ДНЗ

2706
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку Експертус Головбух Цифрового видавництва Експертус, Київ

Запитання

У малокомплектному ДНЗ працює кухар. Чи потрібно на робочому місці кухаря в малокомплектному ДНЗ проводити атестацію робочого місця за умовами праці?

Відповідь

Так, потрібно. Пояснимо чому.

Атестацію робочих місць за умовами праці в установах і організаціях незалежно від форм власності й господарювання проводить атестаційна комісія відповідно до Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою Кабміну від 01.08.1992 № 442.

Якщо на робочому місці кухаря не провели атестацію, це позбавляє його можливості отримувати встановлені законодавством пільги та компенсації за роботу із важкими та шкідливими умовами праці.

Пам’ятайте, що атестацію робочого місця кухаря потрібно проводити незалежно від кількості дітей у закладі.

Працюючі на робочих місцях, кухарі мають право на щорічну додаткову відпустку тривалістю до чотирьох календарних днів, яку їм установлюють за результатами атестації. Також кухарі мають право на інші пільги та компенсації (ст. 7 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-XII).

Відповідальність за своєчасне та якісне проведення атестації покладається на керівника установи відповідно до частини 1 статті 41 КУпАП.

За кожне порушення трудової дисципліни керівник може застосувати лише одне дисциплінарне стягнення. Тобто не можна, наприклад, за прогул оголосити догану і звільнити з роботи.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Штраф за неоформленого працівника: вбережіть себе

Перевірки Держпраці та острахи бухгалтера та керівника в першу чергу пов’язані зі значними фінансовими штрафами. І навіть якщо все ніби гаразд і неоформлених працівників в установі немає, – ризик заробити штраф за неоформлення трудових відносин за наявності цивільно-правових договорів існує. Які вони штрафи нинішні?
27361

Відпустка особі з інвалідністю: особливості

Говорімо про відпустки особам з інвалідністю. Якими правами можуть скористатися працівники, коли доступна додаткова відпустка особам з інвалідністю та як компенсувати дні відпустки особам з інвалідністю – у відповідях експерта
28962

Наказ про надання матеріальної допомоги: як заповнити правильно

Перед тим як надати працівникові матеріальну допомогу, необхідно оформити відповідні документи, зокрема, наказ про надання матеріальної допомоги. Дізнайтеся, як правильно заповнити наказ про надання матеріальної допомоги: на оздоровлення, у зв’язку з сімейними обставинами, на лікування, на оздоровлення дітей, на поховання
149254

Оплата надурочних при остаточному розрахунку

Оплата надурочних при звільнені потребує розрахування середньомісячних годин та годинної ставки. Експерт підкаже як розрахувати середньомісячну кількість годин за обліковий період та годинну ставку для оплати надурочних
14354